Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота J 95 въпрос размер гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Тойота J 95 въпрос размер гуми

    Така изтлежда моята.
    Горе на снимката Тойо А/Т 265/75/16 джанти 8 ича ЕТ 0.
    Без лифт. защото ме е страх от изваждане на шарнири.
    През септември видях такова нещо с очите си.
    Окачването беше Добинсънс. а гледката грозна.
    Вече винаги я карам "на страх".
    Life is too short to drive dull cars!

    Fight global warming !
    ... turn on your A/С !

    Коментар


    • #17
      От: Тойота J 95 въпрос размер гуми

      Те шарнирите се вадят и без лифт , когато никой не им поглежда дереджето.
      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

      Коментар


      • #18
        От: Тойота J 95 въпрос размер гуми

        Добре си е колата. С лифт няма да постигнеш нищо добро, само ще развалиш пътно поведение и разход.
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • #19
          От: Тойота J 95 въпрос размер гуми

          Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
          Те шарнирите се вадят и без лифт , когато никой не им поглежда дереджето.
          Съжалявам. че отклоних малко темата.
          Еми ....проверявам ги два пъти годишно при смяната на гумите и пак не съм спокоен ...

          Благодаря на Русев!
          Life is too short to drive dull cars!

          Fight global warming !
          ... turn on your A/С !

          Коментар


          • #20
            От: Тойота J 95 въпрос размер гуми

            Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
            Гумите сa Тойо и са си точно 33-ки. Живко беше сложил гумите преди лифта и закачаха доста , след лифта (Добинсонс 2 инча) не закачат никъде.
            Даже малко и отгоре. По данни от производителя, 255/85/16 Тойо МТ е точно 33.5" като нова. Например 255/85/16 БФГ МТ е 33.2".

            Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
            Така изтлежда моята.
            Горе на снимката Тойо А/Т 265/75/16 джанти 8 ича ЕТ 0.
            Митко, това ако не се лъжа е Fondmetal и на 8J/16" офсета, поне който аз съм виждал е -15. Имах тези джанти преди, знам и няколко джипки около мен с такива. Досега не съм срещал 8J/16"/0 на този модел. С нулев офсет са 7J/16", каквито имам аз в момента.

            Коментар


            • #21
              От: Тойота J 95 въпрос размер гуми

              Питам само информативно - някой знае ли какви са предавателните числа на 90/95 с 1KZ и 1KD мотор?
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Тойота J 95 въпрос размер гуми

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Питам само информативно - някой знае ли какви са предавателните числа на 90/95 с 1KZ и 1KD мотор?
                Най-вероятно 4.1, имайки предвид, че излизат с 31" гума. 4Runner с 1KZ е с 3.9 (но е с 28-29" гуми). При 80 има и по-бързи ПЧ.

                Коментар


                • #23
                  От: Тойота J 95 въпрос размер гуми

                  На 90 автомат е 4.3 .
                  Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                  New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                  Коментар


                  • #24
                    От: Тойота J 95 въпрос размер гуми

                    Има и 4Runner с 1KZ и с 4,1.
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • #25
                      От: Тойота J 95 въпрос размер гуми

                      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                      Има и 4Runner с 1KZ и с 4,1.
                      Вероятно, но е с 31" гуми, а не с 28-29". HiLux Surf с 1kz (еквивалент на трето поколение 4Runner) също е с 4.1 ГП и 31" гуми.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Тойота J 95 въпрос размер гуми

                        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                        Даже малко и отгоре. По данни от производителя, 255/85/16 Тойо МТ е точно 33.5" като нова. Например 255/85/16 БФГ МТ е 33.2".


                        Митко, това ако не се лъжа е Fondmetal и на 8J/16" офсета, поне който аз съм виждал е -15. Имах тези джанти преди, знам и няколко джипки около мен с такива. Досега не съм срещал 8J/16"/0 на този модел. С нулев офсет са 7J/16", каквито имам аз в момента.
                        Трябва да погледна - свалени са в гаража. няма да е трудно.
                        Може и да съм забравил. но понеже ги купих "на доверие" се оказаха с много малък централен отвор. та го струговахме.
                        Life is too short to drive dull cars!

                        Fight global warming !
                        ... turn on your A/С !

                        Коментар


                        • #27
                          От: Тойота J 95 въпрос размер гуми

                          Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                          Трябва да погледна - свалени са в гаража. няма да е трудно.
                          Може и да съм забравил. но понеже ги купих "на доверие" се оказаха с много малък централен отвор. та го струговахме.
                          За НисанЯ или за Тойотата ти стругова? Обикновено за Патрол трябва малко да се престържат. Пиши, когато видиш ЕТ-то, ще ми е интересно.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Тойота J 95 въпрос размер гуми

                            Патролските са 110мм, май, паджеровите (от двойка или спорт) 108.5, терановите 100.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Тойота J 95 въпрос размер гуми

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Патролските са 110мм, май, паджеровите (от двойка или спорт) 108.5, терановите 100.
                              Тойотата (на 6 дупки) е на стандарта като Паджерото, затова предположих, че за Патрол трябва да се престържат.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Тойота J 95 въпрос размер гуми

                                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                                За НисанЯ или за Тойотата ти стругова? Обикновено за Патрол трябва малко да се престържат. Пиши, когато видиш ЕТ-то, ще ми е интересно.
                                За Тойотата. ама беше преди 9 години. та затова предположих. че може и ЕТ-то да съм забравил.
                                Върти ми се в главата. че бяха 100. а ги направихме на 106. но както казах. май не поФня .
                                Стругаря. беше от тия. дето се кълнат. че центроването на джантата става по ц. отвор. та влизат "с вазелин".
                                Оригиналните май бяха 109мм. на Тойотата.
                                Утре ще видя какво пише.
                                Винаги съм мислил. че са някакъв странен вид. на който попаднах.
                                Life is too short to drive dull cars!

                                Fight global warming !
                                ... turn on your A/С !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X