Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запитване относно джанти с минусово ET

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Запитване относно джанти с минусово ET

    Здравейте на всички . Нов съм във форума и имам запитване относно джанти с минусово ЕТ/обърнати джанти . Взех за зимата още едно автомобилче да ме вози - Ford Maverick XLT 2007г. Колата е с оригиналните си джанти 16" и гуми с размер 235/70/16 . Попаднах на снимки на Ford-чето с джанти с минусово ET и ми хареса доста . Намерих джанти, обаче имам два въпроса . Ще станат ли същите гуми и ще опират ли някъде, понеже не ми се правят интервенции по окачването (повдигане, други пружини и т.н) ? Карането с такива джанти предпоставка ли е за някакви по-големи натоварвания на диференциали, полуоски, карета и т.н ?

    Благодаря на отзовалите се !

  • #2
    От: Запитване относно джанти с минусово ET

    А здрсти

    Кажи сега офсета на оригинала / той и с Гугъл става / и най-вече офсета на тия дето си харесал.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Запитване относно джанти с минусово ET

      Не съм сигурен че е за тези джанти (сегашните), понеже не им знам точният модел . Но, гледам още доста Ford-ове на снимки с такива и предполагам за тях са данните: 5x114.3, централен 67.1мм, 7J X 16 ET 45 . Джантите които съм харесал са със следните параметри: 5x114.3, централен 71.5мм, 8J x 16 ET - 40 . Втулките са ясни за централния отвор, даже ги имам вече .

      Благодаря !

      Коментар


      • #4
        От: Запитване относно джанти с минусово ET

        Не съм сигурен за параметрите на оригиналните джанти, понеже не им знам точния модел (гледам има няколко модела). Иначе това ми излиза на оригиналните: 5х114.3, 67.1 централен, 7J 16 ET 45 . Другите които съм харесал са: 5х114.3, 71.5 централен, 8J 16 ET - 40 . Втулките за главината са ясни, но другото не ми е ясно .

        Благодаря !

        Коментар


        • #5
          От: Запитване относно джанти с минусово ET

          Асен е питал, ама да река с прости думи. Дай всички размери на джантите, дето си намерил!
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #6
            От: Запитване относно джанти с минусово ET

            Имам някакъв проблем с постовете, постнах два през деня, обаче не са одобрени . Предполагам това са параметрите на оригиналните джанти, понеже намирам снимки на няколко модела и не знам точно как се води: 5x114.3, 67.1мм централен, 7J X 16 ET45 . Джантите които съм харесал са със следните параметри: 5x114.3, 71.5мм централен, 8J x 16 ET -40 . Втулките са ясни за главината !

            Коментар


            • #7
              От: Запитване относно джанти с минусово ET

              Имам някакъв проблем с постовете, постнах два през деня, обаче не са одобрени . Предполагам това са параметрите на оригиналните джанти, понеже намирам снимки на няколко модела и не знам точно как се води: 5x114.3, 67.1мм централен, 7J X 16 ET45 . Джантите които съм харесал са със следните параметри: 5x114.3, 71.5мм централен, 8J x 16 ET -40 . Втулките са ясни за главината !

              Коментар


              • #8
                От: Запитване относно джанти с минусово ET

                https://tiresize.com/wheel-offset-calculator/

                Ето ти нагледно визуализатор. Отрицателния офсет ще изведе джантата по-навън. Ако сега ти е точно до калника, при сгъване на окачването (ако имаш място под калника), напълно възможно е да го удариш или отпред от към бронята в завой да надереш подкалника. Освен това при каране по калдъръмени пътища без уширител, може да хвъркне камъче и да удари стъклото (то и така може, но е много по-голяма вероятността това да стане, ако ти излизат гумите извън калниците).
                Тел / Viber: +359 889 396 793

                Коментар


                • #9
                  От: Запитване относно джанти с минусово ET

                  От 45 на минус 40 ще си отпориш калниците на завой еле с по-сериозни гуми
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X