Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със съединител на Терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със съединител на Терано 2

    Здравейте, имам проблем със съединителя, понякога не отделя добре и първа влиза трудно а задна похърква. Интересното е, че сутрин отделя добре при първото натискане а след това по не отделя.
    Къде може да е проблема, мисля си за помпите?
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    От: Проблем със съединител на Терано 2

    Не че е изключено, но надали са помпите. По-скоро натрупал се боклук я по шлиците на първичния вал, я по това,по което се разхожда аксиалния лагер. Пластинките, дето държат лагера към вилката, вероятно отдавна са счупени и не си вършат работата.

    Отделно може вилката да е тръгнала да се пробива от болта и да не връща винаги достатъчно бързо.

    Сутрин отделя защото цяла нощ е имало време всичко да се върне докарай назад. И аз от време на време имам такива грижи със съединителя на старото, обикновено при студ и влага, като сега. Помпи (и двете), маркуч, вилка, съединител и скобички са чисто нови, оригинални, и спирачната течност е сменена с читава.

    Като за начало опитай да смениш спирачната течност. Ако проблема продължи мисли друго.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със съединител на Терано 2

      Аз мисля ,че симптома е по скоро за проблем с горната помпа и то в "К" маншончето което нагнетява. Ако спирачната течност е почерняла причината е в разлагането на маншона .

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със съединител на Терано 2

        Долната сдава багажа по-принцип, почни от нея или и двете заедно, може пък да се оправи.
        Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
        X-trail 2.2 Di 2003
        Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със съединител на Терано 2

          Още нещо, педала до средата потъва много леко без изобщо да има някакво съпротивление, това нормално ли?
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със съединител на Терано 2

            Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
            Още нещо, педала до средата потъва много леко без изобщо да има някакво съпротивление, това нормално ли?
            "Нормално е " при проблем с нагнетателната помпа,когато не може да се запълни през компенсационния отвор. Временно може да "докарате" съединител ако от щуцера за обезвъздушавате нагнетите спирачна течност в посока казанчето. Кардиналното решение е нова помпа.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със съединител на Терано 2

              Въздух. А ако постоянно - регулиране на педала.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем със съединител на Терано 2

                Със съединителя съм до никъде.
                Но имам нов въпрос, протрита ми е гумичката на педала на съединителя и кракът ми се плъзга, някой знае ли от къде може да си купя нови гумички за педалите?
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем със съединител на Терано 2

                  Проблема със съединителя е решен, смених горната помпа.
                  Между горната и долната помпа има някакво устройство, какво е и за какво служи?

                  Тераното има неприятно бучене и вибрации при движение под 2000 оборота, каква може да е причината, не ми се вярва да е нормално?
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем със съединител на Терано 2

                    Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                    Проблема със съединителя е решен, смених горната помпа.
                    На всеки 5-6г профилактична смяна на течността!
                    Лека вечер.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем със съединител на Терано 2

                      Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                      Между горната и долната помпа има някакво устройство, какво е и за какво служи?
                      Дай по-подробно описание. Предполагам за какво питаш, ама искам да съм сигурен.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем със съединител на Терано 2

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Дай по-подробно описание. Предполагам за какво питаш, ама искам да съм сигурен.
                        От помпата на съединителя тръбата влиза в нещо с размери 4х4 см, приблизително, от горната страна има за обезвъздушаване, от долната страна тръбата отива в долнта помпата за задвижване на вилката на съединителя.
                        Тоя форум снимки не приема.

                        Нещо да кажете за вибрациите и бученето при движение под 2 000 оборота?
                        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем със съединител на Терано 2

                          Форума приема снимки, ама трябва да ги намалиш до 1024x768 например.

                          От горната помпа тръбата стига до маркуч. Единия край на макруча е квадратетен и пшредставлява разклонение, от което тръгва метална тръба по шасито, стигаша под пасажерската седалка, където накрая и има втори "квадрат" с щуцер за обезвъздушаване. В сервизното ръководство го наричат "демпфер", но честно казано ми е трудно да си представа какво точно върши. Може би има мембрана и пружина вътре и обира вибрациите от съединителя за да не се усещат на педала.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:clutchdamper.png
Прегледи:1
Размер:241.6 КБ
ID:5807872

                          От тук, на страница 111:
                          http://files.offroad-bulgaria.com/sp...nfo.com.ua.pdf

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:damper_01.jpg
Прегледи:1
Размер:290.7 КБ
ID:5807873
                          Последно редактирано от sparkybg; 26-01-19, 12:12.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем със съединител на Терано 2

                            Служи да се редуцира налягането в системата и да предпази вилката от огъване/счупване в някои ситуации. Предполагам обема на помпата е по-голям от работния обем на цилиндърчето и това обира разликата при напълно натиснат съединител.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем със съединител на Терано 2

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              ...Предполагам обема на помпата е по-голям от работния обем на цилиндърчето...
                              Не е. Далеч не е.

                              Това масово го отстраняват, между другото. Има буталце, подпряно от гумен тампон вътре. Въпросния тампон го играе пружина и обира вибрации и прави съединителя малко "по-мазен" да го наречем. Малко увеличава и хода на педала. Сега се зачетох...

                              Новите май го нямат изобщо.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X