Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с климатроник на Grand Vitara XL-7 2005г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с климатроник на Grand Vitara XL-7 2005г.

    Здравейте, имам следния проблем с климатроника на Витарката ми:

    На студено време, когато обикновено пускаме да духа тополо, след като двигателя загрее хубаво и датчика на температурата на водата достигне работен режим – по средата на скалата, което като време отнема едно 15/20 минути каране, парното си духа точно както се очаква от него - според настройката на температурата. След още 20ина минути каране изпада в някакъв кофти режим, в който топъл въздух излиза само ако врътката за градусите е поставена в максимално топлия режим маркиран с червена точка. Всички останали положения се явяват като нюанси на студеното ☹ Това се получава независимо от това дали съм включил автоматичния режим на вентилатора или избирам ръчно стпента му на сила на духане, както и дали климатика е изключен или включен.

    На топло време аналогично, но в обратна посока. След определени минути каране, започва да духа в нюансите на много студеното, на максимални градуси си духа максимално топло.

    На топло време не е чак толкова болка, защото като го пусна да си духа на възможно най-топлия нюанс от студените и намаля силата на перката се живее, но на студено време е доста сложно, защото ако вънка е влажно не мога да мина метър със слаба сила на вентилатора заради запотяването на стъклата и се почва едно постоянно местене на градусите от максималната позиция, която прави сауна и след това една позиция преди нея, която прави хладилник и така напред назад 😉

    Водих я на няколко разбирачи, но не можаха да я хванат, единият ме посъветва да сменя датчика за светлината (sunload sensor) – направих го, но уви не помогна. Като я вържем на компютър не дава никакви грешки.

    Ще съм благодарен ако някой даде полезен съвет, кой е датчика, който прави мизерията или ако ми кажете къде да ида да я погледнат.
    Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
    Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

  • #2
    От: Проблем с климатроник на Grand Vitara XL-7 2005г.

    Намерих датчика, поне на теория. Явява се детайл/и от тази част на климатичната инсталация, която се намира в двигателния отсек:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Датчик температура салон.jpg
Прегледи:1
Размер:310.1 КБ
ID:5808029
    Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
    Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с климатроник на Grand Vitara XL-7 2005г.

      Това е в салона и е датчика против обледеняване.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с климатроник на Grand Vitara XL-7 2005г.

        Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
        Това е в салона и е датчика против обледеняване.
        За кой от двата става въпрос, колега?
        Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
        Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с климатроник на Grand Vitara XL-7 2005г.

          На моята диаграмата е доста по-различна, може да си проверяватe специалнo за вашата по ВИН номер на руски или английски в този сайт: japancars.ru
          Номерът при мен е: 95541-54J00, термистор, стои забучен на изпарителят(малкият радиатор). Моята е с КЛИМАТРОНИК.

          Коментар


          • #6
            Здравейте !
            От скоро имам гранд витара 2005г.
            Проблема с климатроника е абсолютно същия като описания от вас.
            Открихте ли проблема?
            Jeep Cherokee (XJ) 4L gsm:0888888801

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X