Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запитване относно джанти с минусово ET

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Запитване относно джанти с минусово ET

    Здравейте на всички ! Нов съм в тези "среди" и имам запитване относно джанти с минусово ET/обърнати джанти на жаргон и т.н . Карам/карал съм само Subaru-та и типични паркетници (X5-ци, Cayenne, Tribeca и т.н) и ще помоля да ме извините за малоумния въпрос и неточни термини предварително . За зимата реших да взема още един автомобил .... нещо непретенциозно с евтина поддръжка и височко, понеже имам труднодостъпни имоти/къщи ..... демек - Suv, 4x4, ръчка, газ/бензин, мотор с верига . Предубеден съм към марки/модели, но времето ме притисна и взех импулсивно Ford Maverick XLT 2007г. Първите ми впечатления от колата не са лоши, единствено мощ липсва по моите критерии, но компенсира с повече от приличен разход на газ и големият ход на окачването (иделно за родните пътища) ! И в интернет попаднах на снимки на въпросния Ford с джанти с минусово ET и ме грабна визията и идеята и аз да сложа такива . В момента колата е с оригиналните си 16"-ки джанти и гуми с размер - 235/70/16 . В интернет намерих следните данни за оригиналните джанти: 5x114.3, централен 67.1мм, 7J x 16 ET45 . Намерих търсените от мен джанти и те са със следните параметри: 5х114.3, централен 71.5, 16 x 8J ET -40 . Чисто физически ще станат джантите, само едни втулки ще трябват от 71.5мм към 67.1мм за да не се разбалансират . Та, въпросите са ми следните: ще станат ли същите гуми, ще опира ли някъде, или ще трябват друг размер гуми или повдигане на окачването ? Отделно, цялото това нещо с тези "изнесени" джанти влияе/натоварва ли повече по някакъв начин кардан, полуоски, диференциали и следователно да е предпоставка за счупване/дефектиране на някое от изброените ?

    Благодаря предварително !

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X