Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте акъл за водно подово

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дайте акъл за водно подово

    Здравейте. Предстои ми направа на водно подово отпление на хол-а. Някой ако разбира и е минал през тоя път да даде малко акъл. Стаята е 5 на 3 метра с една ниша за холна секция.
    Колко сантиметра изолация трябва да има на пода? Да сложа ли изолационно фолио върху фибрана преди тръбите и замазката? Взел съм тръби от червените на рехау 17х2.0. Колко трябва да е минимум и максимум дебела замазката върху тръбите? Отгоре ще има плочки.

    Има ли нужда за всеки случай да остава тръби за резервен радиатор?

    Поздрави!






    Nissan Terrano 2.7 TDi
    ----------------------------
    Нещо което работи - не се пипа!

  • #2
    От: Дайте акъл за водно подово

    Остави си тръба за радиатор/конвектор. Това от личен опит.
    Другото ще ти го кажат по-вещите в занаята.
    Иначе подовото си е голяма благина
    RAV 4
    F650GS

    Коментар


    • #3
      От: Дайте акъл за водно подово

      Конвектора дава възможност и за охлаждане. З целта трябва да има изход за дренаж. За да имате подово отопление минимум 12 см трябвада е слоя с изолацията, трабите, замазката и финиша /плочки или ламиниран паркет/. За подовото трябва да се предвиди 3 - 4 пътен вентил, отделна развода за конвектора.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        От: Дайте акъл за водно подово

        Тъй като е малко крива плочата за 5 см замаска за да изравня пода мисля в средата където е най-ниско да сложа по дебела изолация около 5 см. и да се изравни стаята. Почти в цялата стая по ъглите изолацията ще е 2-3 см. за да е равномерна замаската върху тръбите. Колко см. минимум трябва да е замаската?


        Nissan Terrano 2.7 TDi
        ----------------------------
        Нещо което работи - не се пипа!

        Коментар


        • #5
          От: Дайте акъл за водно подово

          Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
          Тъй като е малко крива плочата за 5 см замаска за да изравня пода мисля в средата където е най-ниско да сложа по дебела изолация около 5 см. и да се изравни стаята. Почти в цялата стая по ъглите изолацията ще е 2-3 см. за да е равномерна замаската върху тръбите. Колко см. минимум трябва да е замаската?
          5


          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #6
            От: Дайте акъл за водно подово

            Не знам важен ли ти е 1 см. , но минимума е 4 см. при подходящ разтвор и армиране.

            Коментар


            • #7
              От: Дайте акъл за водно подово

              Ами горе-долу толко ще е замаската. Армиране ще има с мрежите които са 4х2 метра ф3 или ф4. Мисля да сложа фибри в замаската. Но ще я бъркаме на ръка, че готовата земно-влажна е нищо и половина а и няма да е толко суха. В спалнята се ронеха камъчета като изсъхна.


              Nissan Terrano 2.7 TDi
              ----------------------------
              Нещо което работи - не се пипа!

              Коментар


              • #8
                От: Дайте акъл за водно подово

                Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                Ами горе-долу толко ще е замаската. Армиране ще има с мрежите които са 4х2 метра ф3 или ф4. Мисля да сложа фибри в замаската. Но ще я бъркаме на ръка, че готовата земно-влажна е нищо и половина а и няма да е толко суха. В спалнята се ронеха камъчета като изсъхна.
                В замазката не трябва да има камъчета, а само пясък и цимент. Това важи и за земновлажната.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #9
                  От: Дайте акъл за водно подово

                  Има специална за полагане върху подово отопление. Моята е рьофикс.Потърси я в сайта им. Нямам армировка.
                  RAV 4
                  F650GS

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дайте акъл за водно подово

                    Първоначално публикуван от FREEFLYER Преглед на мнение
                    Остави си тръба за радиатор/конвектор. Това от личен опит.
                    Сподели опита.
                    Това с каква цел е ?
                    В момента съм на локално парно с газов котел от 16 години.
                    Мисля да сменя алурадиаторите с подовата система на Р...у .
                    Едната система, сегашната държи 60 градуса . Подовата трябва да работи на 40 макс.
                    При положение , че във всяко помещение ще има терморегулируем вентил , за какво ще ми трябва тази отводка за ...примерно конвектор или радиатор каквито ще махам?
                    Отворен съм за предложения . И много държа на конкретни отговори подплатени със правилни доводи .
                    Такива : - Щот така е по-добре! - не вършат работа.
                    Със здраве и опит!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дайте акъл за водно подово

                      Колко време след загряване на водата се усеща топлина от пода? Къщата се отоплява на пелети, 2 етажа. Не работи постоянно сутрин обед и вечер по няколко часа държи 23 градуса а през другото време 20. Въпроса е дали примерно за 2 часа подовото ще се нагрее за да стопли стаята?


                      Nissan Terrano 2.7 TDi
                      ----------------------------
                      Нещо което работи - не се пипа!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дайте акъл за водно подово

                        Първоначално публикуван от FREEFLYER Преглед на мнение
                        Има специална за полагане върху подово отопление. Моята е рьофикс.Потърси я в сайта им. Нямам армировка.
                        Може ли конкретно да пратиш да видя какво представлява и как да го търся?


                        Nissan Terrano 2.7 TDi
                        ----------------------------
                        Нещо което работи - не се пипа!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дайте акъл за водно подово

                          Подово само за една стая не е рентабилно. Моето е на цялата къща и е с термопомпа . Температурата на водата е 33гр. Локален термостат на всяка стая. Ако изолацията е под плочата е най-добре.


                          Коментар


                          • #14
                            От: Дайте акъл за водно подово

                            Искаш да кажеш че няма да грее достатъчно като е само на една стая?


                            Nissan Terrano 2.7 TDi
                            ----------------------------
                            Нещо което работи - не се пипа!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дайте акъл за водно подово

                              Ще грее но зависи от температурата на подаваната вода.При нас е макс 60 градуса заради топленето и на бойлери и работи по 5-6 часа на ден.Винтили и радиатори нямаме но ако искаш си сложи за по-бързо сгряване.Така сме 22 години.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X