Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте акъл за водно подово

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Дайте акъл за водно подово

    Колеги неможе да се стопли подовото както трябва. Опитвахме да обезвъздушаваме през винтила, но безуспешно. Сложихме маркуча директно в системата. Въздух излизаше. Като работи котела входящата тръба е гореща, а изходящата е студена. На по-малкия кръг е една идея по-топло. Дали не стига дебита на помпата? Трябва ли помпа само за тая стая, както е писал колегата по-горе?
    Nissan Terrano 2.7 TDi
    ----------------------------
    Нещо което работи - не се пипа!

    Коментар


    • #62
      От: Дайте акъл за водно подово

      Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
      Колеги неможе да се стопли подовото както трябва. Опитвахме да обезвъздушаваме през винтила, но безуспешно. Сложихме маркуча директно в системата. Въздух излизаше. Като работи котела входящата тръба е гореща, а изходящата е студена. На по-малкия кръг е една идея по-топло. Дали не стига дебита на помпата? Трябва ли помпа само за тая стая, както е писал колегата по-горе?
      Пробвай да затвориш всичко останало,помпата на макс.Убеди се,че няма въздух.
      Дизелов Jeep, не е Jeep.

      Коментар


      • #63
        От: Дайте акъл за водно подово

        Не ме бива в чертането,но мисля че се разбира

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture1.png
Прегледи:1
Размер:226.7 КБ
ID:5808039
        Трагичното не е смъртта, а животът, който
        хората живеят или не изживяват до смъртта си.
        Чарлз Буковски

        Коментар


        • #64
          От: Дайте акъл за водно подово

          .....
          Последно редактирано от Krelion; 29-01-19, 00:04. Причина: грешка
          Дизелов Jeep, не е Jeep.

          Коментар


          • #65
            От: Дайте акъл за водно подово

            Пробвах се да нарисувам нещо но с този таблет...Ако можеш да дадеш някаква схемичка как е свързано подовото.
            Дизелов Jeep, не е Jeep.

            Коментар


            • #66
              От: Дайте акъл за водно подово





              Ето и снимка на плочките.




              Nissan Terrano 2.7 TDi
              ----------------------------
              Нещо което работи - не се пипа!

              Коментар


              • #67
                От: Дайте акъл за водно подово

                Плочките са екстра!
                Аз бих ги разминал с по една трета, или поне една четвърт от съвсем естетична гледна точка, но и така са наредени екстра.
                По инсталацията не съм спец, но както виждам, ти липсва тройника, за който говорят колегите. Принципно, схемата би следвало да работи, но съм лаик.
                Нека колегите кажат, защо не работи така.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #68
                  От: Дайте акъл за водно подово

                  За плочките на кашоните пише максимума 12 см разминаване. Ние на 10 см ги застъпваме.

                  А тоя клапан каква роля играе? Да регулира температурата ли? То ако има въздух още няма как да загрее.


                  Nissan Terrano 2.7 TDi
                  ----------------------------
                  Нещо което работи - не се пипа!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Дайте акъл за водно подово

                    Тия двете белите капачки,направо ги махни.
                    Дизелов Jeep, не е Jeep.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Дайте акъл за водно подово

                      Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                      ..

                      А тоя клапан каква роля играе? Да регулира температурата ли? То ако има въздух още няма как да загрее.
                      Това не клапан ,а вентил.Смесва подаващата(топла) и връщащата(студена) за да подава към подовото ,зададената от теб температура.Нали не мислиш да набухаш подовото с 60-70 градуса(или колкото там е в котела)?
                      Дизелов Jeep, не е Jeep.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Дайте акъл за водно подово

                        При мене няма термовентил просто ограничавам.потока с кранове .Имам и на централния щранг и отделно на подаваща и връщаща на подовото .34квадрата и е само един кръг.Грее та се цепи ,хем през ламинат с 3мм. подложка за подово.Обезвъздушава се без проблем,въщност само един път при пускането.Помпата за 10 точки среден до голям размер панелни радиатори тип 22,120 литра бойлер ,34 квадрата подово е ТHS на цол и четвърт изводи ,работи на 2ра скорост ,тръбната разводка навсякъде е 16мм. ал.вложка.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Дайте акъл за водно подово

                          Подовото явно се обезвъздушило само. Оная вечер като се прибрах от работа беше 23 градуса в стаята на отворен прозорец. Но мисля да сложа помпа само на подовото в тая стая.


                          Nissan Terrano 2.7 TDi
                          ----------------------------
                          Нещо което работи - не се пипа!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Дайте акъл за водно подово

                            Ще сложиш помпа ,но може да набива повече поток към подовото за сметка на другите трасета и кръгове.Не знам точно как ти е изпълнена системата ,но ако имаш кранове играй с тях.Отвори само подовото и затвори другите,след като п.евърти през него отвори навсякъде и евентуално притварай или отварай където е необходимо.Другия вариант е да сложиш по мощна помпа,която да набива навсякъде нормален поток.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Дайте акъл за водно подово

                              Да използвам темата на колегата, че утре почват да ми редят тръбите за подовото. Дайте акъл каква замазка да направя отгоре? Циментова или циментово-сулфатна или друга марка/модел Както и да ми препоръчате майстор/бригада които могат да ми положат около 100кв.м. от нея, това е нещо което сам няма да се справя пък и нямам физическото време в момента да го правя за съжаление.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X