Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте акъл за водно подово

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дайте акъл за водно подово

    Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
    Въпроса е дали примерно за 2 часа подовото ще се нагрее за да стопли стаята?
    Не си за подово. Ориентирай се към алтернативите, защото с такава експлоатация ще си докараш само неприятности.

    Коментар


    • #17
      От: Дайте акъл за водно подово

      Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
      Сподели опита.
      Това с каква цел е ?
      В момента съм на локално парно с газов котел от 16 години.
      Мисля да сменя алурадиаторите с подовата система на Р...у .
      Едната система, сегашната държи 60 градуса . Подовата трябва да работи на 40 макс.
      При положение , че във всяко помещение ще има терморегулируем вентил , за какво ще ми трябва тази отводка за ...примерно конвектор или радиатор каквито ще махам?
      Отворен съм за предложения . И много държа на конкретни отговори подплатени със правилни доводи .
      Такива : - Щот така е по-добре! - не вършат работа.
      Със здраве и опит!
      Есен и пролет, когато температурата навън не предполага постоянна работа на парното(пече слънце, прозорците са отворени за да влиза въздух), вечер като се приберем конвектора стопля за 15 минути. Температурата на водата при мен е 40 градуса.

      Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
      ...
      Имаш лично. Предполагам и другите фирми за сухи смеси имат такъв продукт. Важното е да има пластификатор в сместа.
      Последно редактирано от FREEFLYER; 19-12-18, 09:21. Причина: конвектор
      RAV 4
      F650GS

      Коментар


      • #18
        От: Дайте акъл за водно подово

        Подовото ( ниско температурно ) се пуска в началото на отоплителния сезон и се спира в края.
        Който си мисли че за 2-3, 5 часа ще отопли се лъже.
        Това е отоплението с най голяма инертност.
        Максимума при мен е 2 градуса загряване/24 часа, толкова е и темпа на изстиване когато се спре.


        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #19
          От: Дайте акъл за водно подово

          Щом е за една стая сложи си радиатор или конвектор и завърти връщащата на подово.Под мебели няма нужда.Продават подложка с пъпки.Мрежата може и да е по тънка.В замаската фибри и пластификатор,нищо че ще я бъркате на ръка.Успех!
          Дизелов Jeep, не е Jeep.

          Коментар


          • #20
            От: Дайте акъл за водно подово

            Подложката с бутони е много удобна за редене на тръбата. Отгоре армировка и в замазката пластификатор. Дебелина, колкото позволява, но поне 4-5 см.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #21
              От: Дайте акъл за водно подово

              Подложката е удобна, ама изобщо не и изгодна.
              Бюджетното решение са скобите за тръба за подово, заковани за изолацията отдолу. Не маркови, разбира се.

              Ама и аз мисля, че няма смисъл от водно подово, щом е актуален въпросът "за два часа колко загрява?".
              Човек се учи докато е прост!

              Коментар


              • #22
                От: Дайте акъл за водно подово

                Да не забравиш,преди замазката да сложиш ленти по стените.Стиропор 1см с ширина 10см е бюджетното решение.
                Дизелов Jeep, не е Jeep.

                Коментар


                • #23
                  От: Дайте акъл за водно подово

                  Разбрах че тръбата не трябва да има допир с металната мрежа за армировка. Реших да направим изравнителна замаска и да сложа от плочите за подово на които се реди тръбата.
                  Парното в момента го направихме да поддържа цял ден градусите на които е настроено. Разлика с харча на пелети е почти същия.
                  Имало някакви италиански тръби за подово. Цената им е по-ниска от рехау червените. Някой работил ли е с тях или да си взимам на рехау?

                  Над “бутоните” на плочите била достатъчна 4 см замаска? Вярно ли е.


                  Nissan Terrano 2.7 TDi
                  ----------------------------
                  Нещо което работи - не се пипа!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Дайте акъл за водно подово

                    Току що си проверих офертата за моето подово. Правено е преди 5 години. Тръбите са бели. Мисля, че са италиански COMISA. Цена за линеен метър фи 16 е 1,60лв. Най-скъпото е релефната плоча 20,40лв за кв.метър.
                    RAV 4
                    F650GS

                    Коментар


                    • #25
                      От: Дайте акъл за водно подово

                      В къщи е на мрежа,поцинкована сетка.3см.фибран,поцинкована мрежа ,алуминиева вложка 16мм.замаска цимент пясък и отгоре ламинат.В Германия съм виждал върху мрежа и то големи квадратури,по -евтино е ,замаската обаче трябва да е много плътна.На мойта и слагах добавака за плътност.Грее ,та не отварям и крановете докрай.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Дайте акъл за водно подово

                        Здравейте. Купух от плочите за подово. Въпроса ми е има ли нужда от допълнителна изолация под тях?



                        Ако няма изолация отдоло, замаската ще е 3,5-4 см. Ако не е достатъчна ще мислим нещо друго като варянт.


                        Nissan Terrano 2.7 TDi
                        ----------------------------
                        Нещо което работи - не се пипа!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Дайте акъл за водно подово

                          Не ти трябва друга изолация отдолу. С 3,5-4 см си на ръба, така че задължително пластификатор в замазката и както каза колегата по-нагоре, лента 1 см да отдели пода от стените. Не знам как се казваще тоя материал. Отдолу има найлонова пола и вертикално на стените. После ще си го изрежеш излишъка по замазката. Като правиш замазката, земновлажно, но аз я набивам с дъска, преди да я изтегля и изпердаша. Иначе, става рехава. След като изсъхне, можеш да си я шпакловаш отгоре с лепило за плочки с фибри.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #28
                            Дайте акъл за водно подово

                            Да приготвил съм за отстрани лента. За замаската ще сложа и фибри. Отгоре ще са плочки. Сега ще правя изравнителна замаска преди плочите че е крива плочата. Тези плочи не се лепят с нищо нали? Само се слагат на пода.

                            А каква е тая найлонова пола? Имам едно като подложка за паркет, 5 мм дебело. Или за друго става въпрос?
                            Nissan Terrano 2.7 TDi
                            ----------------------------
                            Нещо което работи - не се пипа!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Дайте акъл за водно подово

                              Има си специално, дето е примерно 40 см найлон, който ляга хоризонтално и вертикалната част е 1 см подобно на подложката за ламинат. Плочите няма нужда да ги лепиш с нищо. Почистваш плочата и редиш. Замазка преди тях, също не е нужна. Едва ли има чак такива раазлики. А и да има, те ще се компенсурат със замазката. Хубаво е да сложиш и електрозаварена мрежа 4-5мм. Слагай подложка за ламинат вертикално по стените.
                              Пак става, но сложи 2Х5мм.
                              В замазката, пластификатора е добре, въпреки фибрите
                              Плочките задължително с флексово лепило с фибри. Клас поне С2Т. Независимо от типа плочки. Фуга, поне 3 мм. Това също задължително. В никакъв случай, без фуга!!!
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Дайте акъл за водно подово

                                Има разлика 7 сантиметра, затова ще правя замаска отдоло за изравняване. Пластификатор и фибри ще сложа.
                                Мрежата бях забравил да питам дали се слага. Поцинкована или не? Тая на големите квадрати 20х20?

                                За плочките фугата специална ли е или най-обикновенна? Да не за подово да има друга?


                                Nissan Terrano 2.7 TDi
                                ----------------------------
                                Нещо което работи - не се пипа!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X