Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми 4X4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гуми 4X4

    Здравейте колеги
    Искам да си сменя гумите на джипа понеже от сегашните bf goodrich all terrain не съм хич доволен.
    Спрял съм се на bf goodrich mud terrain...Malatesta kobra NT 95Q...Silverstone MT-117 Xtreme кои от тези 3 вида гуми ще ми препоръчате ? Карам Nissan terrano 2 . 2.7 125 коня Джипа се кара по често в планината и зимата на снегът.

  • #2
    От: Гуми 4X4

    Ай стига с тези прехвалени марки ! Взимай най-евтeните китайки и драпай с тях ! Вършат много добра работа ! На трибюта му хакнах Black Lion 215х70х16 и се държи учудващо добре на лед и сняг ?????

    Коментар


    • #3
      От: Гуми 4X4

      Щом е за в гората Силвърстона 117 Екстрийм с уговорката,че ще внимаваш с газта и то много на тежък,мокър,застоял сняг,по-дълбок от клиренса на джипа,защото така яко ще те окопаят,че в чудо ще се видиш!
      МТ на БФ Гудрич е слабо,тъй че няма смисъл.
      Кобрата NT 95Q също не е нищо особено,въпреки че на терен е доста по-добре от Гудрича МТ.
      Последно редактирано от Янко Желязков; 17-12-18, 21:16.

      Коментар


      • #4
        От: Гуми 4X4

        Кобрите и подобни са регенерати. Тежки са и нямат балансиране. На сняг не са нищо особено. Нито на отъпкан, нито на дълбок. На асфалт зимата са гола вода. Подобни са и МТ на БФГ. Силвърстоуна са прекалено агресивни. За мен са гуми за адската кал и състезания. На отъпкан сняг са същата история като останалите две.
        Аз бих заложил на Дуратрак. За да са добри на сняг, трябва да са нарязани както зимните гуми. Дуратрака са добър компромис между АТ, МТ и зимна гума.
        Ако търсиш по-бюджетни, бих ти препоръчал Форуърд Сафари 530. Не са тежки колкото регенерата, шумни са, трудно се балансират и те, но на сняг са много добри. Справят се прилично и на отъпкан с едно наум, разбира се. Много нива са над кобрите и останалите, които си споменал. Поне на сняг.
        Успех!
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          От: Гуми 4X4

          Интересно ми е някой с опит да си каже мнението за Toyo Open Country MT
          Явор
          yavor.nikolov@gmail.com

          Коментар


          • #6
            От: Гуми 4X4

            МТ-то им е по-скоро приятно АТ.
            Аз поне не виждам някаква МТ насоченост в протекторния рисунък.

            Коментар


            • #7
              От: Гуми 4X4

              Здравейте,

              След опит с Duratrack, BF Goodrich MT БФ Гудрич МТ (старата и сегашната версия), Toyo Open country МТ определено е най-добрия вариант. Приятно АТ е когато си на пътя, но когато си в гората е доста добро МТ, по-добра гума от БФГ МТ например.

              Опитът ми със Silvestone Xtreme е доста ограничен, защото на асфалт не можах да ги изтърпя и ги карах около 30 - 40 километра - от гумаджията до вкъщи и на сутринта обратно от вкъщи до гумаджията да ги махне

              Регенерати не съм карал, защото според мен за дълъг път и асфалт не са удачни. Колегата е написал за баланса на регенератите по-горе. Тойото се балансира като шосейна гума.

              От всички изброени, за мен Тойото е най-пълноценната гума.

              Бих направил следните сравнения:

              1. Кал - Тойо - по-добре от БФГ МТ, особено на страничен наклон. Доста по-добре и от Дуратрак.

              2. Сняг (в гората) - по-добре от БФГ МТ, с Дуратрака не мога да дам сигурно сравнение, заради разлика в размера, но аз бих го предпочел. Отделно може да се кара много по-мека от Дуратрака, защото е МНОГО по-здрава гума. Това е огромно предимство според мен.

              3. Асфалт - доста по-добре от БФГ МТ, особено на мокро, поне такива са моите впечатления. МНОГО по-тиха гума от БФГ МТ. Сравнима с Дуратрак като ниво на шум, може и да е по-тиха. БФГ-тата звучат все едно излиташ

              Единственият недостатък на Тойо Open country МТ е, че са малко по-тежки.
              Ако не бях толкова доволен от тях, сигурно щях да пробвам и Купър STT Pro.
              Последно редактирано от nissan_gr; 18-12-18, 14:25.

              Коментар


              • #8
                От: Гуми 4X4

                А тези :
                https://www.maxxis.com/catalog/tire-...r-radial-m8060
                Последно редактирано от Juiced; 18-12-18, 15:05. Причина: .
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • #9
                  От: Гуми 4X4

                  Мхм-човека каза,че ще кара Зимата в Планината в сняг/евентуално кал отдолу и затова му препоръчах по-хард гума.
                  Иначе и аз не съм привърженик на Силвърстон МТ 117 Екстрийм,нито пък на тракторки да речем,но за 10г. сериозно ходене Зимата по горите истината е,че такъв тип гуми вървят там.
                  Аз лично карам Сафари 510-не е лоша гумата,даже въобще,но не върви нито като Силвърстона,нито като тракторката.
                  За разни Тойо-та,БФ Гудричи,Купъри,Ханкоок и др.подобни МТ-та няма смисъл да се коментира.....-компромис между гора и асфалт са и трудно се прави път в снега,ако никой не е минавал!
                  Другото,което върви сериозно в дълбок сняг е Медвед Я-569-(към днешно време модела отговоря на Сафари-530,но за съжаление е малка,като диаметър гума....-едва 29")

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гуми 4X4

                    Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                    Здравейте,

                    След опит с Duratrack, BF Goodrich MT БФ Гудрич МТ (старата и сегашната версия), Toyo Open country МТ определено е най-добрия вариант. Приятно АТ е когато си на пътя, но когато си в гората е доста добро МТ, по-добра гума от БФГ МТ например........
                    Привет,
                    А някой има наблюдение за разликата от BF Goodrich MT KM2 и модела от тази година КМ3?

                    Тъй като КМ3 ги нямаше в наличност в България (явно искат първо да се изчисти модела КМ2), аз ги поръчах и ще ги изчакам за доставка (32/10.5/16 - Land cruiser 73/2,4ТD), но това ми е първи джип след CRV1 и нямам никаква база за сравнение .......

                    Друго с което аз се сблъсках е и размера на гумите ...... за BF Goodrich MT KM3 се оказа, че не се предлагат на 31” за 16” джанта и сега имам известни съмнение как ще паснат и как ще ги носи колата, въпреки че вече съм с наво окачване с 2” лифт.......



                    Коментар


                    • #11
                      От: Гуми 4X4

                      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                      МТ-то им е по-скоро приятно АТ.
                      Аз поне не виждам някаква МТ насоченост в протекторния рисунък.
                      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                      Мхм-човека каза,че ще кара Зимата в Планината в сняг/евентуално кал отдолу и затова му препоръчах по-хард гума. ...
                      Хайде без залитания! Силвърстоун Хtreme e хубава копачка за кал. Ако че някоя хора взеха да я превъзнасят като гума-пенкилер, та даже и за бързо каране по асфалт.

                      МТ гумите биват различни. Има по-агресивни, има и по-универсални. Тойо-то, както и Гудиър MTR и Cooper Discoverer STT са си чудесни универсални кални гуми. И баш за зима в планината вършат много хубава работа. Особено като им свалиш налягането.

                      П.П. Между другото, регенератите с агресивна шарка са пълна скръб на сняг.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гуми 4X4

                        Благодаря за отговорите колеги понеже живея на село в не асфалтирана улица и зимата е доста тежко ..Кал,сняг 2в1 затова и аз самият съм по склонен към силверстона .Благодаря още веднъж за отговорите понеже имам джипа от 2 години и тепърва ще се запознавам с качеството на Гумите

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X