Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трудно палене зимата - теч на ток ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Трудно палене зимата - теч на ток ?

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Taka e. Послегреенето след запалване, според мен, е единствено от екосъображения.
    Не е само от еко съображения. С послегреене и шума (поне и на двете мойте, особено на това с директно впръскване) на мотора е коренно различен когато е студен.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: Трудно палене зимата - теч на ток ?

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Не е само от еко съображения. С послегреене и шума (поне и на двете мойте, особено на това с директно впръскване) на мотора е коренно различен когато е студен.
      Аз за това и "аванса" съм си го направил ръчно регурируем!

      Коментар


      • #33
        От: Трудно палене зимата - теч на ток ?

        И как го регулираш ръчно? По шума? Само дето по шума не става. Това е най-лесния метод да си потрошиш двигателя, да му направиш разхода по-голям или и двете.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: Трудно палене зимата - теч на ток ?

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          И как го регулираш ръчно? По шума? Само дето по шума не става. Това е най-лесния метод да си потрошиш двигателя, да му направиш разхода по-голям или и двете.
          Чак ръчно не е. С моторче за регулиране на фарове и врътка в купето.
          Вече над 40 000км.

          Относно разхода - доста намаля, спрямо това дето беше преди да сменя помпата с механична и да изтръгна оня тумор комп.

          Коментар


          • #35
            От: Трудно палене зимата - теч на ток ?

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Относно разхода - доста намаля, спрямо това дето беше преди да сменя помпата с механична и да изтръгна оня тумор комп.
            Разхода намалява при смяна на компютърна с механична помпа за сметка на нещо друго - или е имало повреда, или върви по-малко, или пуши повече, или го настъпваш по-малко. Във всякаква комбинация.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: Трудно палене зимата - теч на ток ?

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              С това си твърдение определено си изпаднал в заблуждение. Лампата на свещите, ако има такава, след първо подгряване може и да гасне по-бързо, ама свещите си работят. Често работят и по време на въртене, работят и след запалване, най-често до към 50-60 градуса на охлаждащата течност. Всеки път, докато мотора е под посочената температура.

              Чисто нов акумулатор от магазина и на двете ми дизелови возила се държи по абсолютно аналогичен начин. Покой - 12.6 - 12.7, подгряване - 11.5 - 11.8 (в първия момент е по-ниско, после тока на свещите пада и волтажа се вдига). След палене отива на над 13.8 на празен ход дори когато свещите работят. Мерено на клемите на акумулатора. Акумулатор при мен изкарва между 3 и 5 години, като го сменям при първи признаци на слабост, а не когато тотално ме предаде.
              По принцип ли ще си говорим,или конкретно.

              За предкамерен дизел или с директно впръскване.

              Предкамерен дизел без подгрев под -5 горе долу е изключено да запали теоритично.
              На такъв с директно впръскване,пали и без свещи.За какво му е на дизел с директно впръскване,да му работят подгревни свещи след развъртане на мотора.

              Като казах комънрейл,нека да визираме тези дизели.

              Надявам се да не не подценяваш толкова,че да гледам лампички за подгрева.

              Казах ти да не сравняваш всичко с тераното.
              Имам ги на паркинга и твърдя че единия комънрейл се държи точно така както съм писъл,което няма пряко отношение към тоурега.По спомен той пуска подгрева под 6-7 градуса.За друго не мога да кажа ,без да го погледна.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #37
                От: Трудно палене зимата - теч на ток ?

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                По принцип ли ще си говорим,или конкретно.

                За предкамерен дизел или с директно впръскване.

                Предкамерен дизел без подгрев под -5 горе долу е изключено да запали теоритично.
                На такъв с директно впръскване,пали и без свещи.За какво му е на дизел с директно впръскване,да му работят подгревни свещи след развъртане на мотора.
                И по принцип и конкретно. И предкамерен и с директно. Тоя с директно без подгряване "издиша" интересни неща отзад при палене или подаване на газ докато не му се стоплят буталата. И издава интересни звуци, крайно различни когато е със и без подгряване.

                И не, не съм мерил и не съм чел сервизни ръководства само на терано.


                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Имам ги на паркинга и твърдя че единия комънрейл се държи точно така както съм писъл,което няма пряко отношение към тоурега.По спомен той пуска подгрева под 6-7 градуса.За друго не мога да кажа ,без да го погледна.
                Държи се как? Подгряваш, не поисква да запали, веднага изключваш и включваш контакт, и не подгрява?

                Просто вържи една лампа към свещите, нищо повече. От чисто любопитство съм го правил на 7-8 автомобила, моите включително. Досега на такъв без послегреене не съм попадал, ни на теория, ни на практика. На такъв дето при второ палене при първи неуспешен опит не грее - също. Виж такива, дето си четат колко са им топли свещите, не е като да няма.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: Трудно палене зимата - теч на ток ?

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Разхода намалява при смяна на компютърна с механична помпа за сметка на нещо друго - или е имало повреда, или върви по-малко, или пуши повече, или го настъпваш по-малко. Във всякаква комбинация.
                  Имало е повреда - тъпия компир.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Трудно палене зимата - теч на ток ?

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2018-12-20-15-37-28-191_com.android.chrome.jpg
Прегледи:1
Размер:21.2 КБ
ID:5804964
                    Това е критично, зумерът така писка и при ниско напрежение. Пробвай с още един допълнителен външен акумулатор с кабели и гледай единствено волтметъра. Ако запали, загаси я моментално и пали веднага отново, пак следейки само напреж. Не че е точно, но е ориентир преди да отидеш при майстор.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #40
                      От: Трудно палене зимата - теч на ток ?

                      Мудно върти според мен.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Трудно палене зимата - теч на ток ?

                        Да, и са големи разликите на напр в отделните етапи.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #42
                          От: Трудно палене зимата - теч на ток ?

                          Напрежение се мери на клемите, уреда на таблото не е надежден.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X