Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трудно палене зимата - теч на ток ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Трудно палене зимата - теч на ток ?

    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
    Първо се мери напрежението Преди да се даде на контакт и да се включат всички консуматори!!!!!
    При 12в. може да приемем ,че всичко в захранването е нормално-посещение при механик.
    Много е важно дали е 12 волта или 12.5-12.7 волта.

    Това малко ми звучи като питам бабата каква беше колата...и тя ми отговаря ...бяла една такава..
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      От: Трудно палене зимата - теч на ток ?

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Много е важно дали е 12 волта или 12.5-12.7 волта.

      Това малко ми звучи като питам бабата каква беше колата...и тя ми отговаря ...бяла една такава..
      Не знам какво Ви звучи,но ако прочетете по внимателно,може да разберете. Колегата говори за 12в. на контакт!
      Питайте бабата това дали е нормално на изправна ел. система и за Вас жокер-всяка подгревна свещ при подаване на контакт ще си "вземе" 18-20А!- какво ще отчете един волтметър...............

      Коментар


      • #18
        От: Трудно палене зимата - теч на ток ?

        Зависи къде е закачен волтметърът и колко е точен.

        Коментар


        • #19
          От: Трудно палене зимата - теч на ток ?

          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
          Не знам какво Ви звучи,но ако прочетете по внимателно,може да разберете. Колегата говори за 12в. на контакт!
          Питайте бабата това дали е нормално на изправна ел. система и за Вас жокер-всяка подгревна свещ при подаване на контакт ще си "вземе" 18-20А!- какво ще отчете един волтметър...............
          Аз съм си вадил хляба с това,вие си правете изводите ,аз копая в зададената посока,и не гадая.

          Аз пък ще ви кажа колега,да предадете и на вашите близки че,акумулатор с напрежение точно 12 волта ,е загубил около 25-30 % от капацитета си като пусков ток.
          Последно редактирано от Roninn; 18-12-18, 23:40.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #20
            От: Трудно палене зимата - теч на ток ?

            Тя ако при подаден ток към свещите държи 12 волта, е идеална. Иначе колата трябва да си има защита от претоварване- докато върви стартера, или централно спира всички други консуматори от типа на подгревни свещи, радио и т.н. или те самите си имат релета, които да ги изключват при разък пад на напрежението. Все пак за сравнително нова кола си пишем, та била тя и родственик на Голф...
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #21
              От: Трудно палене зимата - теч на ток ?

              След първото развъртане,даже и да не запали,свещите трябва да не ги включва повече,чака определено време, минути,до следващия подгрев
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #22
                От: Трудно палене зимата - теч на ток ?

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение

                С тоя проблем какво стана:
                Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене
                Тогава се оказа, че е дроселова клапа, но я смених и няма проблеми от тогава.
                Текущия проблем с паленето, се случва само когато стане много студено. Лятото нямам такъв проблем. Утре ще направя клипче. Ей страшни пичаги сте всички, винаги ми помагате супер много !
                Последно редактирано от Mortos; 19-12-18, 14:18.
                Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

                Коментар


                • #23
                  От: Трудно палене зимата - теч на ток ?

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  Тя ако при подаден ток към свещите държи 12 волта, е идеална. Иначе колата трябва да си има защита от претоварване- докато върви стартера, или централно спира всички други консуматори от типа на подгревни свещи, радио и т.н. или те самите си имат релета, които да ги изключват при разък пад на напрежението. Все пак за сравнително нова кола си пишем, та била тя и родственик на Голф...
                  Това се опитах да кажа за акумулатора ,но някои които са си "вадили хляба" не ме разбраха . Нормало е да се откъсне човек от "материята".
                  -А подгревните свещи -към тях има подаване на ток и когато се ползва стартера. (проверката с една лампа на веригата ще докаже твърдението ) Само "термо- корекцията" спира през релето подаването на ток . Изправен акумулатор при включване на контакт (подгревни свещи) пада нормално на 12в., а със стартера и на 11в. (все пак се прибавят още 120-160А ).

                  Коментар


                  • #24
                    От: Трудно палене зимата - теч на ток ?

                    Eто и клипчето. Палене при -3.5 градуса външна температура
                    Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

                    Коментар


                    • #25
                      От: Трудно палене зимата - теч на ток ?

                      Стойностите са на границата, сега ще настане какафония и ще има обидени. Отиди първо при жичкаджия да проследи веригите

                      Коментар


                      • #26
                        От: Трудно палене зимата - теч на ток ?

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        След първото развъртане,даже и да не запали,свещите трябва да не ги включва повече,чака определено време, минути,до следващия подгрев
                        С това си твърдение определено си изпаднал в заблуждение. Лампата на свещите, ако има такава, след първо подгряване може и да гасне по-бързо, ама свещите си работят. Често работят и по време на въртене, работят и след запалване, най-често до към 50-60 градуса на охлаждащата течност. Всеки път, докато мотора е под посочената температура.

                        Чисто нов акумулатор от магазина и на двете ми дизелови возила се държи по абсолютно аналогичен начин. Покой - 12.6 - 12.7, подгряване - 11.5 - 11.8 (в първия момент е по-ниско, после тока на свещите пада и волтажа се вдига). След палене отива на над 13.8 на празен ход дори когато свещите работят. Мерено на клемите на акумулатора. Акумулатор при мен изкарва между 3 и 5 години, като го сменям при първи признаци на слабост, а не когато тотално ме предаде.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Трудно палене зимата - теч на ток ?

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          С това си твърдение определено си изпаднал в заблуждение. Лампата на свещите, ако има такава, след първо подгряване може и да гасне по-бързо, ама свещите си работят. Често работят и по време на въртене, работят и след запалване, най-често до към 50-60 градуса на охлаждащата течност. Всеки път, докато мотора е под посочената температура.

                          Чисто нов акумулатор от магазина и на двете ми дизелови возила се държи по абсолютно аналогичен начин. Покой - 12.6 - 12.7, подгряване - 11.5 - 11.8 (в първия момент е по-ниско, после тока на свещите пада и волтажа се вдига). След палене отива на над 13.8 на празен ход дори когато свещите работят. Мерено на клемите на акумулатора. Акумулатор при мен изкарва между 3 и 5 години, като го сменям при първи признаци на слабост, а не когато тотално ме предаде.
                          Към грамотното обяснение на Спарки ще добавя само,че при някои автомобили включването на подгревните свещи при работещ двигател се извършва циклично по зададен алгоритъм в режима на подгряване. Всеки може да си монтира една крушка на веригата на свещите и ще бъде изненадан от разминаването на лампата на таблото и лампата включена към подгревните свещи.
                          При началното включване(повечето) свещта дърпа по 18-20 А, и след достигане на 800 -900 градуса консумацията пада под 10А..
                          Колегата да си търси причините в друга посока -имаше в темата логични подсказвания.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Трудно палене зимата - теч на ток ?

                            Лампата на таблото е единствно да ти покаже кога да въртиш (след като изгасне), и няма никаква връзка с това какво реално става със свещите. На едното ми возило дори в софтуера си има отделна таблица за това при какви температури колко да ти свети лампата, и съвсем друга за реалното управление на свещите.

                            И това е при всички возила, които имат нещо повече от прости релета за управление на свещите. А това е всичко от EURO 2 нагоре, поне за леките автомобили. На много от тях още от преди това.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Трудно палене зимата - теч на ток ?

                              Магарцедес още от 123 имат послегреене. Само с реле.
                              Е не е особено просто, но не е и атомна физика.

                              Те такова

                              Последно редактирано от turtey; 20-12-18, 12:00.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #30
                                От: Трудно палене зимата - теч на ток ?

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Лампата на таблото е единствно да ти покаже кога да въртиш (след като изгасне), и няма никаква връзка с това какво реално става със свещите. На едното ми возило дори в софтуера си има отделна таблица за това при какви температури колко да ти свети лампата, и съвсем друга за реалното управление на свещите.

                                И това е при всички возила, които имат нещо повече от прости релета за управление на свещите. А това е всичко от EURO 2 нагоре, поне за леките автомобили. На много от тях още от преди това.
                                Taka e. Послегреенето след запалване, според мен, е единствено от екосъображения.
                                При мен грееха до към 55градуса на антифриза и след като премахнах проклетия комп, сега съм с ключе и аз определям колко и кога да греят.
                                Щото компира си ги грееше и на +20.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X