Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Дръдрене" вретеното на струг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: "Дръдрене" вретеното на струг

    Ц11 ЦУ400 си цепят стотната та седи гледай! C6 без мост също, C5 с моста също я постига, ама разместиш ли моста, центровката после може и часове да ти отнеме
    Важно е разбира се струга да е наред!
    - Хубав нож
    -подходящи обороти и подаване
    -центровано задно седло
    -Центрован универсал или център
    -Изрядни паралели
    -Нивелиран с машинен нивелир не с някое дърво на SOLA дето плочкаджиите ги мислят за чудо. Машинния нивелир при нас му се скрива мехура а Солата и разни други дават, че е идеално. Само дето трябва да имаш много ама много нерви за да издържиш процедурата с такъв нивелир.

    Фундамент специален не е нужен ако не въртиш някакви огромни железа, които да водят до дисбаланс. Е разбира се, че трябва да стъпи на нещо свястно струга.

    Вярно тия 0.01мм. тия стругове ги дават по-бавно и пипкаво от CPU, нормално... но ако са наред си ги постигат без никакви ядове. Друг е въпроса дали е оправдано икономически при серия, за единични бройки е ясно, че е оправдано.


    Тия дни ме е налегнал мързела и разни други задачи, ама като сглобя вретеното ще постна снимки.
    На всички вече е ясно, че си спестявам нервите с дръдренето и реглажите с два срещуположни ролково конусни лагера. Изпитано и работещо изпълнение.
    Иначе тая C8 при мен, която ремонтирам мисля, че е добре замислена за малък струг, ама изпълнението издиша! Зъбните колела са от сирене направени, нищо, че са одимяни на ТВЧ...
    Последно редактирано от brad4edat; 24-12-18, 23:24.

    Коментар


    • #77
      От: "Дръдрене" вретеното на струг

      Първоначално публикуван от brad4edat Преглед на мнение
      ...Друг е въпроса дали е оправдано икономически при серия...
      То при серия по-лесно се получава. Едно контролно измерване през 4-5 бройки и си излизат на +/- 1 стотна като стой та гледай. Последната ми серия - 40 броя, вътрешен размер 38.12мм. Всичките излязоха на между 38.11 и 38.13, всичките на еднакъв режим, като след последната голяма стружка се пуска едно влизане и излизане на инструмента да направи вятър.

      Познаваш ли си машината и инструмента е постижимо само с няколко проби за конкретния материал. Друг е въпроса дали изначално е оправдано да се пускат дълги серии на нормален струг в днешно време. Тия ги пуснах защото не намерих никой да ми ги направи в човешки срок - всичките ми говореха за месеци. Вяно трябва да се мисли за собствен ЦПУ център вече.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #78
        От: "Дръдрене" вретеното на струг

        Най - мразя на серия бройки клиента да се пазари за цената: ,, ...ама за толкова бройки няма ли отстъпка..."
        Каква отстъпка , като всеки детайл ти минава през ръцете и дали ще е една пет или петдесет работата си е една , изключение са случаите когато се налага да се правят фасонни ножове.
        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
        Ат.Буров.

        Коментар


        • #79
          От: "Дръдрене" вретеното на струг

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          И за мен лично С 11 е най читавия български струг . Познаваш ли си машината стотнтата я ковеш и на тъмно па нека го водят неточна машина . .
          Житейски доказани твърдения!!! Държа една С 8 а ,но съм вече далеко от занаята (Всичко си иска работа и усъвършенстване)

          Някога -1980г започнах работа и обучение върху С 11 , после троянските (шведски ) АСР200,софийските СЕ 061,62 и след курсове им бях "настройчик," но смених посоката. Радвам се ,че още има хора, които с желание се грижат за тези машини
          -Жалко, че всичко се превърнаха във вторични, а кадрите "изгубени".

          Коментар


          • #80
            От: "Дръдрене" вретеното на струг

            Тази машинка си чака реда вече половин година ,но най накрая и дойде времето .Предният лагер е сдал багажа ,не знам защо машината не е работила при мен . Стругчето е Ц8
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0301.JPG
Прегледи:1
Размер:206.7 КБ
ID:5812732Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0302.JPG
Прегледи:1
Размер:203.1 КБ
ID:5812733Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0303.JPG
Прегледи:1
Размер:179.3 КБ
ID:5812734

            Коментар


            • #81
              От: "Дръдрене" вретеното на струг

              Всички чаркове са в работилницата и почнах да сглобявам
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0291.JPG
Прегледи:1
Размер:188.1 КБ
ID:5812784Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0292.JPG
Прегледи:1
Размер:197.4 КБ
ID:5812785Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0293.JPG
Прегледи:1
Размер:245.1 КБ
ID:5812786Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0294.JPG
Прегледи:1
Размер:233.7 КБ
ID:5812787Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0295.JPG
Прегледи:1
Размер:205.9 КБ
ID:5812788Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0296.JPG
Прегледи:1
Размер:243.2 КБ
ID:5812789Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0297.JPG
Прегледи:1
Размер:217.3 КБ
ID:5812790Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0298.JPG
Прегледи:1
Размер:251.1 КБ
ID:5812791

              Коментар


              • #82
                От: "Дръдрене" вретеното на струг

                Дойде време за монтаж на шпиндела .Прочетох няколко пъти в инструкцията как се регулира хлабината на предния лагер и ми стана ясно ,че в този живот няма да мога да я изпълня както е описана .Затова реших да я направя както я е показал Виктор Леонтиев . 1 Монтирах външната гривна в корпуса.2 На шпиндела монтирах вътрешната част с ролките без да я удрям само леко натегнах секторната гайка.3 Монтирах външната гривна на задния лагер в корпуса.4 Монтирах шпиндела обратно на мястото му като спазих подредбата на зъбните колела и шпонки. Колелото най близко до предния лагер го оставих леко отдалечено от мястото където трябва да бъде за да мога по лесно да стягам секторната гайка .5 Монтирах задния лагер и обрах на ръка гайката до упор. 6 Поставих на мястото му фланеца на предния лагер и стегнах болчетата . До тук всичко е обратно на демонтажа мисля че няма нищо сложно трябва да се внимава кое къде е било. Направих приспособление кое стегнах в патронника подобно на това в клипа на Виктор и по същия начин захванах нож в ножодържача . Поставих индикаторен часовник за да измеря аксиалната хлабина . Регулирах хлабината посредством секторната гайка на задния лагер до като стана 0.01мм. Преместих часовника на шпиндела непосредстено зад патронника и измерих радиалната хлабина беше около 0.06мм използвах сап дълъг около 1м за да премествам нагоре на долу шпиндела . Започнах да натягам секторната гайка на предния лагер на възможно на малки стъпки . След всяка стъпка превъртах шпиндела 10 - 15 оборота и така докато докарам радиалната хлабина до 0.01мм. Завъртайки шпиндела с умерена сила се завърта 2 - 2,5 оборота . Проверих отново аксиалната хлабина и законтрих задната гайка.Пак проверка на хлабините. Следва законтряне на предната гайка и пак проверка .Окончателно стягане на останалите неща болчета стопори и т.н. Наливане на масло и старт . Температура на скоростната кутия 20 градуса в началото на теста , 1120 оборота за 40мин. температурата стана 26 градуса измерено с лазарен термометър в областта на предния лагер . Пак проверка на хлабините . Текат 72 часови проби. Това са нещата който извърших по монтажа на този възел правилни или грешни времето ще покаже ,но бях длъжен да опитам в противен случай машинката отиваше на скрапа.

                Коментар


                • #83
                  От: "Дръдрене" вретеното на струг

                  На мен ми е чудно това нагласяне по канон, звучи много изпипано и да речем всичко е направено, така че радиалния луфт е няколко микрона както си е по паспорт. Как биха изглеждали нещата след 6 месеца работа на две смени и какво правим, ако луфта не е няколко микрона? Пак ли същото ?
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #84
                    От: "Дръдрене" вретеното на струг

                    Общо взето да. Пререгулира се на някакви периоди, обикновено много дълги.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #85
                      От: "Дръдрене" вретеното на струг

                      Не знам след 6 месеца какви ще са луфтовете , нямам никакъв опит с тази машина ще я проверявам от време на време . Сложих детайл да пробвам как ще работи и на 40мм дължина направи конус 0.12мм като в посока към патронника диаметъра намаляваше. Наложи се да регулирам от тези болчета . При демонтажа някой ги е завъртял и от там скоростната кутия е застанала под ъгъл спрямо паралелите . С индикаторен часовник допрян до детайла и навиване на единият болт и отпускане на другия като съответно разхлабвам и 4 болта който държат скоростната кутия докарах нещата . Около десетина пъти я правих тази операция не става бързо и си трябва търпение. В крайна сметка пробвах с ф30мм на дължина 40мм с добре заточен нож ,355 оборота и подаване 0.126мм/об конуса беше 0. За сега това ми е достатъчно .
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0308.JPG
Прегледи:1
Размер:247.6 КБ
ID:5813098Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0307.JPG
Прегледи:1
Размер:213.1 КБ
ID:5813099

                      Коментар


                      • #86
                        От: "Дръдрене" вретеното на струг

                        Здравейте ,
                        ако мога да ползвам темата . Имам струг C11MB на който се наложи да сменим задния конусно ролков лагер . Лагера е ZKL NN3015k с клас на точност P5 . Закупихме същия нов лагер и до тук с лесната част .
                        Докарахме го до радиален луфт на 10см разстояние от лагера от 7-10uM при 20-30кг усилие . За повече натягане ще се наложи шлайфане на дистанционната втулка . Проблема е че някои съчми при бавно въртене не въртят а се плъзгат . Предполагам това не е ОК и трябва още да се натегне ?

                        Коментар


                        • #87
                          От: "Дръдрене" вретеното на струг

                          Да, хлабав е и трябва да се натегне.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #88
                            От: "Дръдрене" вретеното на струг

                            ОК благодаря! Явно настройката ще е цяло приключение

                            Коментар


                            • #89
                              От: "Дръдрене" вретеното на струг

                              Първоначално публикуван от besriworld Преглед на мнение
                              ОК благодаря! Явно настройката ще е цяло приключение
                              Чак пък приключение, просто изисква необходимите измервателни инструменти, пък било то и с не толкова висок клас на точност, че да се сведе пробата-грешката до сваляне на вретеното, смяна на лагерите и поставяне обратно - еднократно.

                              Поздрави

                              Коментар


                              • #90
                                Здравейте! Почти към края съм с ремонта! Бавно върви защото е след работа и когато не ме мързи и ме е хванала музата. А и при мен е тотален ремонт. Буквално всичко се разглобява и проверява, почиства и смазва, за да стане накрая една нова и перфектна машинка. Понеже съм към края е време да окомплектовам и лирата.
                                Смятам зъбните колела, които ги нямам да ги 3D принтирам на принтера. Хем да не си губя времето да ги въртя на фрезата, хем да стане безшумна лирата.
                                Търся чертежи на колелата -лирата на C8М пазарджишки, рамери или някакъв cad. Файл ще е още по-добре. По чертежи е възможно да си ги начертая на софтуера.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X