Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ABS ъпгрейд?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ABS ъпгрейд?

    Здравейте,
    Възможно ли е на Нива от 2006-та, без ABS да се сложи ABS система? Ако да, какво е необходимо? Изключително много ме дразни като натисна спирачката малко по-силно и да се въртя като пумпал... Да не говорим на мокро какъв екшън е...

  • #2
    От: ABS ъпгрейд?

    Възможно е, но е без мислено! По добре си вземи Нива със ABS, ще ти е по евтино!
    А и проблема с въртенето няма да се реши! Смени си двата предни цилиндри на спирачните апарати, дисковете, провери задните барабани и кантара. И ще решиш проблема. Тези цилиндри са много податливи на корозия и могат да доведат до много проблеми в стабилността!

    Коментар


    • #3
      От: ABS ъпгрейд?

      Голяма част от въртенето се дължи на вече закиснал и ръждясал кантар....огледай си го внимателно, също така блокират и цилиндърчетата на предните апарати ..

      Коментар


      • #4
        От: ABS ъпгрейд?

        Да не е махнат кантара на тая Нива

        Коментар


        • #5
          От: ABS ъпгрейд?

          Съжалявам за вероятно изключително тъпият въпрос - но какво е това кантар и къде да го търся по колата ?
          Апаратите са сменяни с нови преди по-малко от година...

          Коментар


          • #6
            От: ABS ъпгрейд?

            Първоначално публикуван от Satori Преглед на мнение
            Съжалявам за вероятно изключително тъпият въпрос - но какво е това кантар и къде да го търся по колата ?
            Апаратите са сменяни с нови преди по-малко от година...
            Явно Нива не е за теб!

            Нивата е за напреднали полуинженери.
            А кантара е устройството което разпределя спирачното усилие между предни и задни таркалета.

            Коментар


            • #7
              От: ABS ъпгрейд?

              Не се коси заради кантара. Той не може да е причина да се въртиш.Моята от много години е без кантар и си спира съвсем праволинейно.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #8
                От: ABS ъпгрейд?

                +1
                И моята беше без кантар.
                Не съм имал гореописаните от колегата ядове.
                Бях много доволен от спирачките-може би защото това беше първото нещо,което и направих още при покупката без никакви компромиси!
                Смених досущ всичко с ново на ОАО "АвтоВАЗ".
                Като казвам всичко,ама абсолютно всичко,даже и тръбичките, които бяха доволно нагнили от Словенските химии по пътищата.
                Моята беше със Самарска помпа и серво апарат с издъхнала мембрана,задържащи апарати,поради което дисковете и бяха аут,вкопани барабани,които не искаха да излизат,блокирала ръчна,понагнило отдолу купе...-типична НИВА нов внос си беше.
                Та сега се питам къде са ми били акълът,очите,абе чудо.....-е стана,че и 120 000км.бяхме заедно.
                Последно редактирано от Янко Желязков; 17-12-18, 20:37.

                Коментар


                • #9
                  От: ABS ъпгрейд?

                  Първоначално публикуван от Satori Преглед на мнение
                  Съжалявам за вероятно изключително тъпият въпрос - но какво е това кантар и къде да го търся по колата ?
                  Апаратите са сменяни с нови преди по-малко от година...
                  Най лесния начин да разбереш от къде е проблема, е да я закараш в пункт за технически прегледи, където да ти премерят спирачното съпротивление на четирите колела! Относно спирачния кантар, намира се върху задният мост от дясната му страна. Оказва влияние на стабилността на колата, при промяна на центъра на тежест при движение. Ако не беше нужен нямаше да бъде сложен, но ако е неизправен по добре да го няма!

                  Коментар


                  • #10
                    От: ABS ъпгрейд?

                    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                    Не се коси заради кантара. Той не може да е причина да се въртиш.Моята от много години е без кантар и си спира съвсем праволинейно.
                    Въртенето на която и да е кола при спиране е само и единствено защото задните колела блокират преди предните.

                    За да спираш праволинейно без кантар конкретно на Нива или си натоварен до максимума, или задните спирачки са компрометирани.

                    ---

                    Впрочем АБС няма да спре опитите за завъртане при криво разпределено спирачно усилие. А на Нива, която и без това не блести с надеждност, само АБС и липсва за пълното щастие.

                    ОСОБЕНО извън пътя. Там АБС е незаменимо средство за слизане в дерето.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ABS ъпгрейд?

                      Може и да греша, ама за да въртиш, все си мисля, че в ляво или дясно трябва да е закъснението при блокиране. Ама и нещо друго се сетих, но колегата не каза това завъртане при блокиране на колелата ли е или просто при натискане на спирачката. И дали въртенето наистина е въртене или само леко занасяне.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • #12
                        От: ABS ъпгрейд?

                        При блокиране на колелата е, и да не е баш въртене на 360 градуса, но ми се е случвало на 90 градуса да се завърти.
                        Прави ми впечатление,че спирачките хващат бая рязко - тоест натискаш педала и в първите няколко сантиметра спирачното усилие се усеща,но е слабо. Натиснеш ли още малко и имаш чувството,че е захапало вече колелата и ги е блокирало.
                        Получава се независимо дали колата е натоварена или не, даже се чувствам по-сигурно когато е натоварена.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ABS ъпгрейд?

                          Една вероятност, която няма нищо общо със спирачките. Ако тампоните на щангите на задния диф са заминали при натискане на спирачките колата много здраво тегли в едната страна(забравих коя). При блокиране на колелетата, като нищо може и да се завърти колата. Съответно при подаване на газ, дърпа в другата посока. Ако не е това, просто набий контрите и някой да гледа, кое колело и кога блокира.
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • #14
                            От: ABS ъпгрейд?

                            От последните си коли съм много доволен. Едната фабрично си няма АБС-не е бил в серийно производство тогава, а на другата не работеше още като я взех и въобще никога за тия 4 години и почти 90 хиляди изминати км не ми е идвало на акъла да го поправям. Знам какво му е- моделът има сериен проеблем с платката на компютъра-презапояват се две писти и АБС-а тръгва, но нямам намерение да пипам там докато това е кола. Със сигурност не се въртиш с Нивата заради липсата на АБС. Нещо друго има по нея, дето не е в ред.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #15
                              От: ABS ъпгрейд?

                              Срещам от време на време мнения за неглижиране на ABS като подпомагаща спирането и на мен ми звучат супер странно. Наскоро отново ми се случи да изпитам задоволство от наличието на този помощник. Също така съм съжалявал и когато е липсвал, но никога не ми е попречил. А твърдя че не съм неопитен шофьор, с доста години стаж, много и различни превозни средства и около милион (над) километра зад гърба си. Та много се чудя...
                              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X