Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ABS ъпгрейд?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: ABS ъпгрейд?

    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    На немалък брой нови машини има бутон за изключване на АБС-а. Нещо, което го нямаше в началото на 90-те, когато започва да се слага серийно. Индустрията някак си е стигнала до извода, че такова нещо трябва да може да се спира и съвсем в НЕтипичен за съвременната индустрия стил, е оставила това решение в ръцете на потребителя. Същата тази индустрия, която иначе смята същия потребител за тотален идиот.
    Не съм виждал или чул за копче за изключване на ABS.

    Сещам се също че преди години бях чел за проучвания да направят АБС която да отпуска спирачното усилие точно преди колелото да блокира спрямо повърхноста и така да направят системата максимално ефективна. Мисля че измерваха усилията в борда на самата гума.
    Последно редактирано от disko04; 19-12-18, 21:51.
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • #77
      От: ABS ъпгрейд?

      ABS системата е разумен компромис с "първормънса" на системата с цел значително упростяване и улесняване работата с нея от аверидж Гошо, дето хабер си няма от тия неща ама кара секи ден щото трябва да ги мине тия пусти 20 км от работа през градината, училище и магазина на връщане. Затова е и задължителна и затова и няма копче да се спре (за голямото болшинство леки автомобили)

      Статистиката по-горе е от 99-та, от тогава до сега доста неща са се изменили в положителна посока. Не забравяйте, че за да работи оптимално системата трябват 4 еднакви гуми (адекватни за сезона и нормално напомпани) и да пази Господ разбира се ...

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X