Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ABS ъпгрейд?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: ABS ъпгрейд?

    В пост 28 Ясен е обяснил много точно преимуществата и недостатъците на АБС- а. С АБС, колата, нито спира по бързо, нито за по- късо разстояние. Просто остава управляема, през цялото време на спирането, докато системата прави брррр. Доста експерименти съм правил, с едни същи коли с АБС и с изключен такъв. Мога пак да го направя пред камера и с обяснение.
    Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
    SSang Yong Kyron 2.0xdi
    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

    Коментар


    • #47
      От: ABS ъпгрейд?

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Как се спира по бързо - като се пързалят гумите или като не?
      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Кога има повече триене - като се въртят гумите или като се суркат?
      Хайде де, прости въпроси
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #48
        От: ABS ъпгрейд?

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Хайде де, прости въпроси
        Ако се спираше по-бързо с блокирали колела по ралита щяха спират със блокиране на колелата. Някой по-назад каза с 10-12% преплъзване и може би е най-близо до истината.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #49
          От: ABS ъпгрейд?

          Рали състезателите имат свои проблеми за решаване.

          Иначе, как трябва да се спира зависи от много неща. В зависимост от режима на спиране гумата може да го играе твърда, да образува течен клин или даже газова възглавница. Настилката прави своите си дивотии.

          АБС помага на спирането в някои гранични случаи като споменатия по-горе горещ асфалт. Ако се остави колелото блокирано, повърхността на гумата много бързо прегрява и почва да отделя газове, които влошават контакта с пътя. Ако се върти, нагряването се разпределя върху по-голяма повърхност, а повечето енергия отива в накладките и съответно газовата възглавница не се случва или поне се отлага.

          Ако обаче не е толкова горещо, спирането с блокирали колела на асфалт е по-ефективно - особено ако вкараш гумата в режим "течен клин". Пак заради течния клин е нарочното буксуване при потегляне - хитрината е да стопиш повърхността на гумата, за да се трие вискозно, а не като твърдо в твърдо.

          Коментар


          • #50
            От: ABS ъпгрейд?

            По мое мнение тук се изписаха много не-верни неща. Чел съм сравнения за спиране на един и същи автомобил със и без ABS на различни повърхности и колкото тя става по хлъзгава (разбирай чист лед) толкова системата става по ефективна (по спомени два пъти). Няма да Ви ги търся, можете и сами. Това че автомобила остава в курса си е вторичен (но не маловажен ефект).

            П.П.

            По спомени дали колелото контактува с асфалта (примерно) като се върти или като се пързаля има голяма разлика, веднъж в посоката на въртене втори път в различната от нея.

            А и още нещо относно скоростите на бавно пързаляне по наклон където ABS не може да бъде ефективен, изключва се при низки скорости на пързаляне, просто не работи!!!
            Последно редактирано от disko04; 18-12-18, 21:32.
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • #51
              От: ABS ъпгрейд?

              Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
              ... Чел съм сравнения за спиране на един и същи автомобил със и без ABS на различни повърхности и колкото тя става по хлъзгава (разбирай чист лед) толкова системата става по ефективна (по спомени два пъти). Няма да Ви ги търся, можете и сами.
              Я кажи колко семестъра преносни явления си чел. В Интернет пише всичко.

              Коментар


              • #52
                От: ABS ъпгрейд?

                Оо, минал си в стандартния си тип на надменно поведение, познато явление.

                От мен да мине тук хванах първото което ми попадна от сигурно хилядите относно стандартна ситуация в ежедневието по улиците

                https://www.youtube.com/watch?v=sgeU7c8HA9U


                Гледам обаче че в следващото по ред клипче което се зарежда Bosch си рекламира ABS- а и се сетих че нещо май ни будалкат ааа....., тия пък от BOSCH какво ли разбират и изобщо кой бяха и защо не са чели (като мен) за "преносни явления "???
                Последно редактирано от disko04; 18-12-18, 21:52.
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • #53
                  От: ABS ъпгрейд?

                  Аз, намерих това. Не знам доколко е актуално, все пак е от 1999 г.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:abs.jpg
Прегледи:1
Размер:57.6 КБ
ID:5804907

                  И това (настилката май е лед):
                  https://youtu.be/kQdtayz525A
                  Последно редактирано от Двигателист; 18-12-18, 22:03.

                  Коментар


                  • #54
                    От: ABS ъпгрейд?

                    Сега разбрах защо руснаците не слагат такива фалшиви (западно загнили) глупости на превозните си средства. Умни както винаги!
                    Последно редактирано от disko04; 18-12-18, 22:20.
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • #55
                      От: ABS ъпгрейд?

                      Не си разбрал,от едни десетина години,ако не и повече слагат АБС.Иначе и самия АБС се е изменил много,най-вече откъм бързодействие,ако първите версии те ритат здраво в крака,но рядко,сегашните ритат с такава честота,че повечето потребители на автомобила не разбират какво става за добро или за лошо.

                      Коментар


                      • #56
                        От: ABS ъпгрейд?

                        ...
                        Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                        SSang Yong Kyron 2.0xdi
                        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                        Коментар


                        • #57
                          От: ABS ъпгрейд?

                          Да не повярва човек каква дискусия е събудил моя пост за АБС-а. Не ми беше това целта, ама...станалото-станало.
                          На хлъзгав път това нещо подвежда жестоко. Особено зле се държи ако при вече сработила система отпуснеш педала на спирачката дори леко-колата става неуправялема. Поведението на АБС-а по дупките също е трудно предвидимо, а тук дупки, пропаднали решетки на канали и мърдащи метални капаци на шахти не е като да няма.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #58
                            От: ABS ъпгрейд?

                            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                            Да не повярва човек каква дискусия е събудил моя пост за АБС-а. Не ми беше това целта, ама...станалото-станало.
                            На хлъзгав път това нещо подвежда жестоко. Особено зле се държи ако при вече сработила система отпуснеш педала на спирачката дори леко-колата става неуправялема.
                            Не пропускай да завършиш че това са твой лични наблюдения по въпроса.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • #59
                              От: ABS ъпгрейд?

                              Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                              Не си разбрал,от едни десетина години,ако не и повече слагат АБС.Иначе и самия АБС се е изменил много,най-вече откъм бързодействие,ако първите версии те ритат здраво в крака,но рядко,сегашните ритат с такава честота,че повечето потребители на автомобила не разбират какво става за добро или за лошо.
                              Вярно е че не съм разбрал, по собствена и съвсем осъзната инициатива съм се отказал да контактувам с руска техника (включая и на колела на базата на предишен опит), но съм изключително любопитен да разбера на кой производител е ABS-мата вграждана в техните "изделия" (култов израз). Има ли кой да ми кажее...
                              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                              Коментар


                              • #60
                                От: ABS ъпгрейд?

                                Не е субективно усещане, за съжаление. Типична софийска улица как изглежда- за 10 метра има поне три кръпки, трите с напълно различен по зърнометрия асфалт и различно неравни. От тях поне една (най-старата) е винаги на фаза полуразпад, докато другите са се "озъбили" по краищата и са насъбрали доволно тиня и пясък. Това е без да броим пързалката по светофарите, образувана от изтекло масло, защото каквото и да си говорим, от 90% от колите на пътя все от някъде нещо тече.

                                АБС-а на Нивата мисля, че е само БОШ, освен ако не са пуснали някаква тяхна разработка, подобно на инжекционите, където са три вида компютри, два от които натурално руски.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X