Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ABS ъпгрейд?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ABS ъпгрейд?

    Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
    Глупости на търкалета...
    Недей така категорично. Това, което описваш, е BAS, EBA, brake assist и още 101 наименования, което си върви с ABS-а при повечето коли (да не се бърка с ESP-то!). Първоначалният замисъл на ABS е да запази управляемостта на автомобила. Пързулне ли се колата, никакво завиване не можеш да осъществиш - не можеш да избегнеш удара с внезапно изскочил пешеходец или с навлязъл в насрещното автомобил. А повечето водачи в такива случаи рефлекторно скачат на спирачките и често блокират колелата, ако няма ABS.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #32
      От: ABS ъпгрейд?

      Има и не толкова евтини АБС системи.

      https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%...B5%D0%BD%D1%82

      Например Алфа Ромео имат невероятни спирачки.

      В гората АБС реално пречи, но там е съвсем друго.


      ПП сега видях на гагич поста. Не може да се разглежда бас отделно от АБС, това е една и съща система. Просто в да кажем Шевролет авео спестяват
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #33
        От: ABS ъпгрейд?

        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
        Глупости на търкалета. АБС си подпомага спирането и.
        Верно ли си вЕрваш, колега?

        Коментар


        • #34
          От: ABS ъпгрейд?

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Недей така категорично. Това, което описваш, е BAS, EBA, brake assist и още 101 наименования, което си върви с ABS-а при повечето коли (да не се бърка с ESP-то!). Първоначалният замисъл на ABS е да запази управляемостта на автомобила. Пързулне ли се колата, никакво завиване не можеш да осъществиш - не можеш да избегнеш удара с внезапно изскочил пешеходец или с навлязъл в насрещното автомобил. А повечето водачи в такива случаи рефлекторно скачат на спирачките и често блокират колелата, ако няма ABS.
          Баш за АБС си говоря, по-сериозни системи нямаше, не е на някоя нова кола. Имаше и система против пробуксуване(не знам коректното наименование) коята спъваше и двигателя и рядко ползвах, само в определени ситуации на сняг и лед. На другата кола не спъваше двигателя и имаше добър старт, при газ до долу изгазваше за кратко при смяната от първа на втора и после до 70 светеше, а не беше бегачка.
          Уж се пишете за добри шофьори а обяснявате за блокирали колела на сняг... Колело на сняг блокирало за повече от 0,5-1 секунда си е не можене да караш на сняг . С автоматик не знам как се оправяте на сняг...
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #35
            От: ABS ъпгрейд?

            Как се спира по бързо - като се пързалят гумите или като не?
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #36
              От: ABS ъпгрейд?

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Как се спира по бързо - като се пързалят гумите или като не?
              Както и се потегля по бързо - с 10-12% приплъзване
              [SIGPIC][/SIGPIC]

              Коментар


              • #37
                От: ABS ъпгрейд?

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Как се спира по бързо - като се пързалят гумите или като не?
                На лед или на хасфалт? Или на павета на дъжд?

                Коментар


                • #38
                  От: ABS ъпгрейд?

                  Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                  Уж се пишете за добри шофьори а обяснявате за блокирали колела на сняг... Колело на сняг блокирало за повече от 0,5-1 секунда си е не можене да караш на сняг . С автоматик не знам как се оправяте на сняг...
                  Аз специално не се пиша за нищо. Друг въпрос е, че тука се напълни с мльади МСТБГ-ейци, за които шофьорската книжка е и ще си остане най-великото постижение в живота им. Зависи от настилката. Ако колата се подхлъзне заради блокирали колела, както Ясен даде пример - върху сух асфалт, естествено, че спирачният ѝ път ще бъде по-дълъг, ако е без АБС. А ако има АБС - просто няма да се подхлъзне (няма да ѝ блокират колелата). Но на кал, сняг, черен път и т.н., пред колелата се образува клин от повърхността на пътя, който прави спирането по-лесно без АБС, последният "отблокира" колелата и те се претъркулват над въпросния клин.

                  А, по въпроса за АСК и сняг - и аз преди да подкарам автоматици, си мислех, че са много зле. Не са. По-добре са. Тръгват на подходящата предавка, не допускат избуксуване, по нанадолнище обикновено трябва ръчно да свалиш 1-2 предавки, за да имаш моторна спирачка.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #39
                    От: ABS ъпгрейд?

                    Ми не е хич тъй.На сух асфалт с 4 колела на еднаква повърхност колата ще спре по-бързо с опитен шофьор без ABS.Докато ме вълнуваше рали спорта нямаше рали автомобил с АБС система,а спираха така че да ти останат синини от коланите,сега не вярвам нещо да се е изменило.А има и един друг момент,ако млади и стари ти обясняват,че си тъп,може би наистина си малко тъп,колкото и да не ти се вярва.

                    Коментар


                    • #40
                      От: ABS ъпгрейд?

                      Кога има повече триене - като се въртят гумите или като се суркат?
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #41
                        От: ABS ъпгрейд?

                        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                        Ми не е хич тъй.На сух асфалт с 4 колела на еднаква повърхност колата ще спре по-бързо с опитен шофьор без ABS.Докато ме вълнуваше рали спорта нямаше рали автомобил с АБС система,а спираха така че да ти останат синини от коланите,сега не вярвам нещо да се е изменило.А има и един друг момент,ако млади и стари ти обясняват,че си тъп,може би наистина си малко тъп,колкото и да не ти се вярва.
                        Не намесвай спорта. Там да си видял да допускат блокиране на колела? Дори да имат АБС няма да го видиш в действие, редиш предавки надолу и помагаш със спирачките без да допускаш блокиране. Пробвал съм го, но за нормално каране не става, доста тормоз за двигателя си е да го ръчкаш на 6000-6500 оборота за по-добро спиране. За да спира добре с двигател иска максимално ниска предавка. Опасно е за самата кола, че аз като си правих експериментите бях ръчнал 2-ра със 130 на кола която прави 110 максимална на втора, но се усетих да задържа съединителя.

                        Специално за Пенчо - на 1-ва със 70-75 на Кия Спортич свирят гумите и оставят следа като пуснеш рязко съединителя, правеше 50 по спомен на 7000 оборота. Не питай как съм го открил, че съм си за бой.

                        П.П. Справката показа, че е правела малко над 60 на първа.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • #42
                          От: ABS ъпгрейд?

                          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                          Не намесвай спорта. Там да си видял да допускат блокиране на колела? Дори да имат АБС няма да го видиш в действие, редиш предавки надолу и помагаш със спирачките без да допускаш блокиране.
                          И защо тъй, след като според тебе ABS е система за по-кратък спирачен път?
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #43
                            От: ABS ъпгрейд?

                            @ turtey
                            Въпроса ти е едновременно с много прост отговор - когато се суркат и с много сложен.Ако се сурка настрани цялата кола и грайфера спира в посока,която въобще не е предвидено да спира?Суркат се само задните защото са блокирали преждевременно.Рекламните клипчета,които обяснват как ABS-a с всяко поколение осигурява еди си колко % гарантирано по-къс спирачен път не са ми по вкуса,един ден ще се получи така,че колата е спряла няколко метра назад от мястото където е започнало спирането.Но за масовия шофьор е добре да го има,почти напълно може да замаже проблема от блокиращо колело или две колела с голяма разлика в спирачното усилие,като говорим за 4 канален АБС разбира се.Който иска да ползва колата не по предназначение спокойно може да си го шунтира.А който кара голям луксозен джип и смята,че спазването на дистанция е за по-простите никакъв спирачен асистент не може да го опази.

                            Коментар


                            • #44
                              От: ABS ъпгрейд?

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              И защо тъй, след като според тебе ABS е система за по-кратък спирачен път?
                              Защото при спорта не допускаш блокиране и имаш контролирано предвидено спиране.

                              АБС е за след като си изтървал нещата от контрол и се стига до скачане на спирачките. Примерно при мен от завоя изкочил ЗИЛ изпреварващ автобус и се наложи скачане на спирачките и отбиване в банкета, ако не беше АБС-а не ми се мисли какво щеше да стане.
                              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                              Телефон - в профила!

                              Коментар


                              • #45
                                От: ABS ъпгрейд?

                                Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                                Не намесвай спорта. Там да си видял да допускат блокиране на колела? Дори да имат АБС няма да го видиш в действие, редиш предавки надолу и помагаш със спирачките без да допускаш блокиране. Пробвал съм го, но за нормално каране не става, доста тормоз за двигателя си е да го ръчкаш на 6000-6500 оборота за по-добро спиране. За да спира добре с двигател иска максимално ниска предавка. Опасно е за самата кола, че аз като си правих експериментите бях ръчнал 2-ра със 130 на кола която прави 110 максимална на втора, но се усетих да задържа съединителя.

                                Специално за Пенчо - на 1-ва със 70-75 на Кия Спортич свирят гумите и оставят следа като пуснеш рязко съединителя, правеше 50 по спомен на 7000 оборота. Не питай как съм го открил, че съм си за бой.

                                П.П. Справката показа, че е правела малко над 60 на първа.
                                Абе виждал съм и да се допуска,даже често се случва.А като става въпрос за аварийно спиране майната му на двигателя и високите обороти,живота е по-важен.Предполагам че експеримента си го правил само на бензинова кола,защото със дизел можеш да усетиш как уж спираш грамотно с двигателя пък колата уверено върви напред с вратите.На пътя се старая да спирам така,че едни предни накладки ми изкарват 60-70 хиляди километра

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X