Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2.4 шум от веригата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Терано 2.4 шум от веригата

    Здравейте колеги. Проблема е следния, при първо палене когато джипа е студен, се чува 3-4 секунди дрънкане от веригата докато обтегача я изпъне. Така е откакто е при мен година и нещо, мой приятел има същия и вече пета година кара така без някакъв проблем. След като е запален веднъж, при следващи паления няма проблеми, докато не се остави за по дълго време. Казаха ми, че веригата можела да пробие блока от това дрънчене, това вярно ли е?

  • #2
    От: Терано 2.4 шум от веригата

    Лични впечатления от "Маверик 2,4" - 1994г. Подобен шум се чувал: 1.Когато след стартиране на двигателя съм избързал и "подал газ" с педала, т.е. повишил съм оборотите непосредствено след запалването, преди самия двигател да ги стабилизира (При мен, понякога след запалване имаше 2-3 секунди с ниски обороти, затова понякога подавах газ - като рефлекс.). Шумът изчеваше след 2-3 "нормални запалзвания", т.е. след като стартирам двигателя когато е изстинал и го оставя сам да повиши оборотите. Преполагам, че е нещо свързано с начина на работа на системата за смазване на двигателя.
    2.Получавало се е и 3-4 пъти и когато наближи време за смяна на маслото. "Лекувах" го по подобие на посочения по-горе начин - старирам двигателя и го оставям малко по-дълго време (около 1 мин.) да работи без моя намеса.
    Използвах сравнително евтино двигателно масло 10w40 ("Comma", интервал за смяна - 10 000км). След като закупих автомобила и дойде време за втора смяна на двиг. масло, използвах добавка за прочистване на на смазочната система. Имаше ефект, двигателя стана по-тих, а "чукането" от веригата започна да се появява много по-рядко, дори и да съм "подал газ" преждевременно. Шумът обаче икога не е бил толкова силен, че да се притеснвам от "пробиване на блок".

    Коментар


    • #3
      От: Терано 2.4 шум от веригата

      Смени я. Имах Витара В6, подрънкваше верига при студен двигател. В крайна сметка изкърти един обтегач и един успокоител и двигателя стана на мармалад.
      Животът е харизан кон според мен...

      Теди

      Коментар


      • #4
        От: Терано 2.4 шум от веригата

        На това как му се обтяга веригата...с пружина или с хидравличен обтегач от маслото?
        Ако е през маслото, си за смяна. Цифрата едва ли ще е приятна, но...идва и тоя момент за веригата.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Терано 2.4 шум от веригата

          Уместна забележка, на Витарата веригите се обтягат хидравлично.
          Животът е харизан кон според мен...

          Теди

          Коментар


          • #6
            От: Терано 2.4 шум от веригата

            Пробвайте със смяна на масления филтър и маслото,при липса на промяна -обслужване на ангренажа.
            (комплектите са от 150 до 500лв .според качество и данък име)

            Коментар


            • #7
              От: Терано 2.4 шум от веригата

              А пробвай първо само със смяна на маслото но с 5w40 ,това че като е на повече километри не можело с пълна синтетика е пълна заблуда .Личен опит моя е на 260 000 по километраж ,при горещо време с10w на дълго по започваха да ми тракат повдигачите ,е откакто сипвам 5w40 нямам този проблем и разхода на масло е същия
              "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
              Кольо.

              Коментар


              • #8
                От: Терано 2.4 шум от веригата

                Ориентировъчни цени (вероятно тукашните ще са малко отгоре, но няма да са двойни) - верига е между 47 и 60 евро, зъбно колело е 50 евро, обтегач 37 евро, единия водач (този, който обтегача натиска) ти е 40 евро, другия (пасивния) 10 евро.

                При тия цени на оригинални части изобщо не бих си играл да търся друго.

                Обтегача е хидравличен и поне по моите представи е доста добре направен.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Терано 2.4 шум от веригата

                  По моите представи "хидравличен обтегач" и "добре направен" ,нямат място в едно изречение. Ако е комбиниран с механична блокировка-може. Ама май не е...
                  Калин Владов,09РСПБЗН

                  Коментар


                  • #10
                    От: Терано 2.4 шум от веригата

                    Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                    По моите представи "хидравличен обтегач" и "добре направен" ,нямат място в едно изречение. Ако е комбиниран с механична блокировка-може. Ама май не е...
                    На трилитровия дизел има механична блокировка. Дали тоя има, не знам. На картинка ми прилича да има или обратен клапан, или някаква пружина в него, или клапан за испускане на свръх налягане:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BA_0241058_Fro.jpg
Прегледи:1
Размер:26.3 КБ
ID:5804822

                    На трилитровия на 190000км ако ти сложа извадения от мотора и измит, и до него новия, разлика надали ще можеш да направиш. По моите критерии това е добре направена част. Сега, дали концептуално е правилна или не - друг въпрос.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Терано 2.4 шум от веригата

                      При мен шума е само като се запли когато е бил студен, 3 до 4 секунди сякаш докато си "вдигне маслото" защото тогава свети и лампата за маслото, след това изгасва и шума изчезва. От филтри не е, с трети поред карам вече.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Терано 2.4 шум от веригата

                        Първоначално публикуван от rreessoo Преглед на мнение
                        При мен шума е само като се запли когато е бил студен, 3 до 4 секунди сякаш докато си "вдигне маслото" защото тогава свети и лампата за маслото, след това изгасва и шума изчезва. От филтри не е, с трети поред карам вече.
                        Когато говорим за филтри имаме предвид обратния клапан в мазителната система,но може да е и в присъединителното тяло. Херметичността му гарантира пълна магистралата (течовете от лагерите ги игнорираме в този случай). Щом сте сменили 3 филтъра приемаме, че "проблема" е на повече от 30 000 км..
                        -Закарайте колата да я прегледат. Ще Я преслушат,ще отворят капака на клапаните и състоянието на ангренажа ще се диагностицира,може и картера да се отвори ,почисти , преливния клапан на маслената помпа да се прегледа и т.н. . С по задълбочен преглед всичко може да се локализира.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Терано 2.4 шум от веригата

                          Първоначално публикуван от rreessoo Преглед на мнение
                          ...3 до 4 секунди сякаш докато си "вдигне маслото" защото тогава свети и лампата за маслото...
                          Опитай маслен филтър MANN. ВЕрвай ми, не говоря щото някой ми е казал, а защото лично съм стигнал до това. И аз така след 4-5 филтъра (маркови, Bosch включително). Вдигане на масло за 4 секунди е нонсенс и на двете теранота, които имам. Не са с тоя двигател, но с други филтри 2.7 вдига масло за 4-5 секунди, а с MANN докато врътнеш вече е вдигнал.

                          А веригата си я виж, така или иначе. Или я смени направо, с оригинална. От Patrol fen от форума можеш да я купиш.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Терано 2.4 шум от веригата

                            Колеги я изкажете мнение. Витара 2009 2.0 бензин. Има един шум от веригата, които при студено време -5 изчезва, при топло време го има. Шума се появява при палене студена, въртя ключа, стартера завърта мотора няколко пъти, мотора пали и в момента на палене оборотите подскачат до към 2000 и тогава се чува. Тоест шума се чува в момента на запалване за около секунда, секунда и половина. Сузукито е на 160 к.км. да бързам ли със смяна на ангренажа според вас ? Маслото е ново 5w30. Филтъра е MANN.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X