Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със смяна номера ТИАТ или КАТ да си оправят гафа>

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със смяна номера ТИАТ или КАТ да си оправят гафа>

    Здравейте колеги!
    Имам от много време дилема със регистрацията на едно Роки.
    Историята е че го купих преди година и полувина и досега не мога да го регистрирам,
    Регистриран София със талони и всичко,но във кат казаха че не отговарят киловатите понеже преди години е сменян моторът,същият мотор фигурира по номер във талона.
    Просто когато се е сменял някои не е променил във новият такон киловатите.
    Това след много разговори със ТИАТ се реши че е проблем на Кат и щом са го регистрирали веднъж със този талон трябва да си оправят грешката,но онея не им се чува.
    Вторият проблем е че въпреки че е регистриран 4+1 по талон според КАТ този автомобил е трябвало да е 3+1 което си е техен пропуск.
    По талони шаси и двигател съвпадат със автомобилът .
    Въпросът е имал ли е някои такъв проблем и как го е решил?
    И моля колегите със рокита да кажат колко места са им машините?
    Благодаря Предварително!
    о897ч87о3о

  • #2
    От: Проблем със смяна номера ТИАТ или КАТ да си оправят гафа>

    Трябва ти добър адвокат.
    Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със смяна номера ТИАТ или КАТ да си оправят гафа>

      "Царо дава, пъдаро не дава"
      Аман от селски администрации !

      Първоначално публикуван от Бачо Ачо Преглед на мнение
      Трябва ти добър адвокат.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със смяна номера ТИАТ или КАТ да си оправят гафа>

        Малко към никак ще помогне, защото ченгетата много трудно ще му издадат акт, подлежащ на ожалване. Ще отнеме години. Тъпи милиционерски момера, ама....минават. Като има разлика между талона и реалните данни, дори всичко да съвпада по номера, най-вероятно ще препратят преписката към районното. Ще го викат да пише обяснения от къде я е купил тая кола, как я е купил, може и предния собственик да викнат, за да питат как е сменен мотора. От там се започват-прокуратура, прокурорът може да назначи експертиза с колко места е колата. Дори след всичко прекратено, началникт на КАТ може да я върне пак на районното за "доизясняване на обстоятелства" и така с години, в които преписката ще е някъде и нито ще има произнасяне по нея, нито ще и тече срок за мълчалив отказ. По-лесно е при първоначална регистрация. Тук вече колата е регистрирана и той иска промяна в съществуваща регистрация- т.е. смяна на собственик, което развързва ръцете на ченгетата да си търсят под вола теле.
        Идеята е, че тая кола вече е била при тях, с друга мощност на мотора и друг брой места. Тогава, като са записани грешните данни, е имало срок, в който тогавашният собственик е можешло да иска поправка или да обжалва издаденото свидетелство за регистрация, понеже именно то е крайният административен акт, с който завършва процедурата. За последващия собственик не е така, защото реално на канала колата не отговаря на това, което е по талон и трябва да се изследва целия процес-има ли някаква интервенция, няма ли, кой я е правил.
        Това "КАТ да си оправят грешката" важи, ама в някой друг КАТ, не в БГ.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със смяна номера ТИАТ или КАТ да си оправят гафа>

          Няма невъзможни неща, колега! Според мен, намери подходящия човек в КАТ и срещу някаква сума ще ти свърши работа. Около КАТ има разни фирми за застраховка на коли (поне в София е така). Поговори си с тях. Повечето са доста в час. Някой от тях може да ти свърши работа...
          Последно редактирано от Ato; 15-12-18, 10:41.
          Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със смяна номера ТИАТ или КАТ да си оправят гафа>

            Първоначално публикуван от Ato Преглед на мнение
            Няма невъзможни неща, колега! Според мен, намери подходящия човек в КАТ и срещу някаква сума ще ти свърши работа. Около КАТ има разни фирми за застраховка на коли (поне в София е така). Поговори си с тях. Повечето са доста в час. Някой от тях може да ти свърши работа...
            Какъв КАТ-София ?! Колегата е от Балчик, а там май са с толбухински номера.
            ...

            Аз не разбрах, щом смененият мотор е вписан в талона, как и кой е преценил "на око", че е с друга мощност неотговаряща на тази която пише в него ?!
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със смяна номера ТИАТ или КАТ да си оправят гафа>

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Аз не разбрах, щом смененият мотор е вписан в талона, как и кой е преценил "на око", че е с друга мощност неотговаряща на тази която пише в него ?!
              По номера на мотора. Все едно да смениш твоя 602(при мен 662), с 605, и да не смениш мощността в талона.

              Някога имах Роки/Бертоне, ама не помня с колко места го водеха по талон.

              Според мен би трябвало да си оправят грешката по служебен път, нали са свързани КАТ в цялата страна в единна система. А и телефони има, факс, служебна поща и пр.
              Не е лошо при тия, които не искат да ти я регистрират, да се обърнеш към местния им началник. Ти си обикновен потребител, вина нямаш за нищо, че тяхната институция е издала сгрешен документ, искаш услугата за която те са там - да ти регистрират возилото на твое име. Как ще го организират, си е тяхна работа.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                От: Проблем със смяна номера ТИАТ или КАТ да си оправят гафа>

                Съветите за допълнително стимулиране на корупцията в това и без туй до дъно корумпирано ведомство, са меко казано неадекватни на ситуацията. Те ако искаха пари, до сега щяха да си поискат.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем със смяна номера ТИАТ или КАТ да си оправят гафа>

                  Моя съвет не е да се търси началник за да се дават пари. А за да задейства официален начин, който вероятно ги мързи да ползват, или просто толкова знаят че е възможно.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем със смяна номера ТИАТ или КАТ да си оправят гафа>

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    По номера на мотора. Все едно да смениш твоя 602(при мен 662), с 605, и да не смениш мощността в талона.

                    Някога имах Роки/Бертоне, ама не помня с колко места го водеха по талон.

                    Според мен би трябвало да си оправят грешката по служебен път, нали са свързани КАТ в цялата страна в единна система. А и телефони има, факс, служебна поща и пр.
                    Не е лошо при тия, които не искат да ти я регистрират, да се обърнеш към местния им началник. Ти си обикновен потребител, вина нямаш за нищо, че тяхната институция е издала сгрешен документ, искаш услугата за която те са там - да ти регистрират возилото на твое име. Как ще го организират, си е тяхна работа.
                    Е за тва говорим де.
                    Има си документи издадени от КАТ в които номерата на рамата и мотора отговарят. Какво е виновен човека, че някой в КАТ не е променил (ако въобще е трябвало) нещо, ако и когато нещо е променяно ?!

                    ... или колегата пропуска да сподели още нещо ?
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем със смяна номера ТИАТ или КАТ да си оправят гафа>

                      Нищо не пропускам джипа е стоков със оригиналните седалки няма изменения нито от мен нито от предишният собственник. Двигателят им излиза че е сменян преди години във база данни. Говорих със адвокат и каза че трябва да отида да поискам писменно защо не ми позволяват а после да се водят дела още години . Но във тези години колата става неупотребяема защото без данък няма преглед.
                      о897ч87о3о

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем със смяна номера ТИАТ или КАТ да си оправят гафа>

                        Има си документи, но в тамошния КАТ виждат грешката и не искат да я преписват в новия талон издаден от тях. И го пращат да му го поправят тия които са издали талона, но той с тях няма нищо общо, нито живее в София, нито името на талона е неговото, как да ги накара да издадат "верен" талон на стария собственик?
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем със смяна номера ТИАТ или КАТ да си оправят гафа>

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Има си документи, но в тамошния КАТ виждат грешката и не искат да я преписват в новия талон издаден от тях. И го пращат да му го поправят тия които са издали талона, но той с тях няма нищо общо, нито живее в София, нито името на талона е неговото, как да ги накара да издадат "верен" талон на стария собственик?
                          с
                          Първоначално публикуван от Бачо Ачо Преглед на мнение
                          ... добър адвокат.
                          който е наясно с материята и знае какво прави.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем със смяна номера ТИАТ или КАТ да си оправят гафа>

                            Първоначално публикуван от krackman Преглед на мнение
                            Нищо не пропускам джипа е стоков със оригиналните седалки няма изменения нито от мен нито от предишният собственник. Двигателят им излиза че е сменян преди години във база данни. Говорих със адвокат и каза че трябва да отида да поискам писменно защо не ми позволяват а после да се водят дела още години . Но във тези години колата става неупотребяема защото без данък няма преглед.
                            Що, сега като ти стои така, по същият начин, и нищо не правиш, да не би да е по-"употребяема" ?
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем със смяна номера ТИАТ или КАТ да си оправят гафа>

                              Сега е употребяема до май месец имах данък платен и си има всичко и се кара .не зная защо след като те са направили грешките във кат София да не могат от Добрич да ги оправят нали са една институция. Интересно ми е някои да сподели колко места е регистриран .
                              о897ч87о3о

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X