Страница 1 от 2 1 2 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 23

Тема: Проблем със смяна номера ТИАТ или КАТ да си оправят гафа>

Място
    Балчик
    Публикации
    108
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране Проблем със смяна номера ТИАТ или КАТ да си оправят гафа>

Здравейте колеги!
    Имам от много време дилема със регистрацията на едно Роки.
    Историята е че го купих преди година и полувина и досега не мога да го регистрирам,
    Регистриран София със талони и всичко,но във кат казаха че не отговарят киловатите понеже преди години е сменян моторът,същият мотор фигурира по номер във талона.
    Просто когато се е сменял някои не е променил във новият такон киловатите.
    Това след много разговори със ТИАТ се реши че е проблем на Кат и щом са го регистрирали веднъж със този талон трябва да си оправят грешката,но онея не им се чува.
    Вторият проблем е че въпреки че е регистриран 4+1 по талон според КАТ този автомобил е трябвало да е 3+1 което си е техен пропуск.
    По талони шаси и двигател съвпадат със автомобилът .
    Въпросът е имал ли е някои такъв проблем и как го е решил?
    И моля колегите със рокита да кажат колко места са им машините?
    Благодаря Предварително!
    о897ч87о3о

Място
    plovdiv
    Публикации
    166
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране От: Проблем със смяна номера ТИАТ или КАТ да си оправят гафа>

Трябва ти добър адвокат.
    Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

Място
    София
    Публикации
    7,472
    Точки (при гласуване)
    21

"Царо дава, пъдаро не дава"
    Аман от селски администрации !

Цитат Мнение на Бачо Ачо Преглед на публикациите
    Трябва ти добър адвокат.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    3,093
    Точки (при гласуване)
    7

Малко към никак ще помогне, защото ченгетата много трудно ще му издадат акт, подлежащ на ожалване. Ще отнеме години. Тъпи милиционерски момера, ама....минават. Като има разлика между талона и реалните данни, дори всичко да съвпада по номера, най-вероятно ще препратят преписката към районното. Ще го викат да пише обяснения от къде я е купил тая кола, как я е купил, може и предния собственик да викнат, за да питат как е сменен мотора. От там се започват-прокуратура, прокурорът може да назначи експертиза с колко места е колата. Дори след всичко прекратено, началникт на КАТ може да я върне пак на районното за "доизясняване на обстоятелства" и така с години, в които преписката ще е някъде и нито ще има произнасяне по нея, нито ще и тече срок за мълчалив отказ. По-лесно е при първоначална регистрация. Тук вече колата е регистрирана и той иска промяна в съществуваща регистрация- т.е. смяна на собственик, което развързва ръцете на ченгетата да си търсят под вола теле.
    Идеята е, че тая кола вече е била при тях, с друга мощност на мотора и друг брой места. Тогава, като са записани грешните данни, е имало срок, в който тогавашният собственик е можешло да иска поправка или да обжалва издаденото свидетелство за регистрация, понеже именно то е крайният административен акт, с който завършва процедурата. За последващия собственик не е така, защото реално на канала колата не отговаря на това, което е по талон и трябва да се изследва целия процес-има ли някаква интервенция, няма ли, кой я е правил.
    Това "КАТ да си оправят грешката" важи, ама в някой друг КАТ, не в БГ.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

Място
    София
    Публикации
    537
    Точки (при гласуване)
    14

Няма невъзможни неща, колега! Според мен, намери подходящия човек в КАТ и срещу някаква сума ще ти свърши работа. Около КАТ има разни фирми за застраховка на коли (поне в София е така). Поговори си с тях. Повечето са доста в час. Някой от тях може да ти свърши работа...
    Последно редактиран от Ato ; 15-12-18 в 10:41
    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

Място
    София
    Публикации
    7,472
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на Ato Преглед на публикациите
    Няма невъзможни неща, колега! Според мен, намери подходящия човек в КАТ и срещу някаква сума ще ти свърши работа. Около КАТ има разни фирми за застраховка на коли (поне в София е така). Поговори си с тях. Повечето са доста в час. Някой от тях може да ти свърши работа...
    Какъв КАТ-София ?! Колегата е от Балчик, а там май са с толбухински номера.
    ...

Аз не разбрах, щом смененият мотор е вписан в талона, как и кой е преценил "на око", че е с друга мощност неотговаряща на тази която пише в него ?!

Публикации
    5,180
    Точки (при гласуване)
    24

Цитат Мнение на Джоу (x3mrjoe) Преглед на публикациите
    Аз не разбрах, щом смененият мотор е вписан в талона, как и кой е преценил "на око", че е с друга мощност неотговаряща на тази която пише в него ?!
    По номера на мотора. Все едно да смениш твоя 602(при мен 662), с 605, и да не смениш мощността в талона.

Някога имах Роки/Бертоне, ама не помня с колко места го водеха по талон.

Според мен би трябвало да си оправят грешката по служебен път, нали са свързани КАТ в цялата страна в единна система. А и телефони има, факс, служебна поща и пр.
    Не е лошо при тия, които не искат да ти я регистрират, да се обърнеш към местния им началник. Ти си обикновен потребител, вина нямаш за нищо, че тяхната институция е издала сгрешен документ, искаш услугата за която те са там - да ти регистрират возилото на твое име. Как ще го организират, си е тяхна работа.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    3,093
    Точки (при гласуване)
    7

Съветите за допълнително стимулиране на корупцията в това и без туй до дъно корумпирано ведомство, са меко казано неадекватни на ситуацията. Те ако искаха пари, до сега щяха да си поискат.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

Публикации
    5,180
    Точки (при гласуване)
    24

Моя съвет не е да се търси началник за да се дават пари. А за да задейства официален начин, който вероятно ги мързи да ползват, или просто толкова знаят че е възможно.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Място
    София
    Публикации
    7,472
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на cecoa1 Преглед на публикациите
    По номера на мотора. Все едно да смениш твоя 602(при мен 662), с 605, и да не смениш мощността в талона.

Някога имах Роки/Бертоне, ама не помня с колко места го водеха по талон.

Според мен би трябвало да си оправят грешката по служебен път, нали са свързани КАТ в цялата страна в единна система. А и телефони има, факс, служебна поща и пр.
    Не е лошо при тия, които не искат да ти я регистрират, да се обърнеш към местния им началник. Ти си обикновен потребител, вина нямаш за нищо, че тяхната институция е издала сгрешен документ, искаш услугата за която те са там - да ти регистрират возилото на твое име. Как ще го организират, си е тяхна работа.
    Е за тва говорим де.
    Има си документи издадени от КАТ в които номерата на рамата и мотора отговарят. Какво е виновен човека, че някой в КАТ не е променил (ако въобще е трябвало) нещо, ако и когато нещо е променяно ?!

... или колегата пропуска да сподели още нещо ?

Място
    Балчик
    Публикации
    108
    Точки (при гласуване)
    8

Нищо не пропускам джипа е стоков със оригиналните седалки няма изменения нито от мен нито от предишният собственник. Двигателят им излиза че е сменян преди години във база данни. Говорих със адвокат и каза че трябва да отида да поискам писменно защо не ми позволяват а после да се водят дела още години . Но във тези години колата става неупотребяема защото без данък няма преглед.
    о897ч87о3о

Публикации
    5,180
    Точки (при гласуване)
    24

Има си документи, но в тамошния КАТ виждат грешката и не искат да я преписват в новия талон издаден от тях. И го пращат да му го поправят тия които са издали талона, но той с тях няма нищо общо, нито живее в София, нито името на талона е неговото, как да ги накара да издадат "верен" талон на стария собственик?

Място
    София
    Публикации
    7,472
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на cecoa1 Преглед на публикациите
    Има си документи, но в тамошния КАТ виждат грешката и не искат да я преписват в новия талон издаден от тях. И го пращат да му го поправят тия които са издали талона, но той с тях няма нищо общо, нито живее в София, нито името на талона е неговото, как да ги накара да издадат "верен" талон на стария собственик?
    с
    Цитат Мнение на Бачо Ачо Преглед на публикациите
    ... добър адвокат.
    който е наясно с материята и знае какво прави.

Място
    София
    Публикации
    7,472
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на krackman Преглед на публикациите
    Нищо не пропускам джипа е стоков със оригиналните седалки няма изменения нито от мен нито от предишният собственник. Двигателят им излиза че е сменян преди години във база данни. Говорих със адвокат и каза че трябва да отида да поискам писменно защо не ми позволяват а после да се водят дела още години . Но във тези години колата става неупотребяема защото без данък няма преглед.
    Що, сега като ти стои така, по същият начин, и нищо не правиш, да не би да е по-"употребяема" ?

Място
    Балчик
    Публикации
    108
    Точки (при гласуване)
    8

Сега е употребяема до май месец имах данък платен и си има всичко и се кара .не зная защо след като те са направили грешките във кат София да не могат от Добрич да ги оправят нали са една институция. Интересно ми е някои да сподели колко места е регистриран .
    о897ч87о3о

Публикации
    5,180
    Точки (при гласуване)
    24

Имаше май нещо ново напоследък, че ако не го пререгистрираш в някакъв срок, служебно го дерегистрират. И като те спрат на пътя, гориш.

Място
    Балчик
    Публикации
    108
    Точки (при гласуване)
    8

Аз гишето го минах после отидох доброволно да ми направят акт за просрочване на времето за да не ме прецакат после .
    о897ч87о3о

Място
    София
    Публикации
    7,472
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на krackman Преглед на публикациите
    Аз гишето го минах после отидох доброволно да ми направят акт за просрочване на времето за да не ме прецакат после .
    Ако си прескочил една година след двуседмичният срок за пререгистрация от датата на сключване на договора, и си отишъл да ти съставят акт, си се самопрецекал, защото не подлежиш на санкция по ЗАНН.

Намери си читав адвокат който се занимава с административни дела за да ти оправи проблема.

Място
    Балчик
    Публикации
    108
    Точки (при гласуване)
    8

Да но когато го направих бяха няколко месеца прескочено само
    о897ч87о3о

Място
    София
    Публикации
    537
    Точки (при гласуване)
    14

Говоря за КАТ по принцип. Сигурно в Добрич е подобно положението. Да се намери човек, който познава катаджиите там.
    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

Страница 1 от 2 1 2 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Проблем със свалени номера
    От kosta-s във форум Икономика, наука, философия, изкуство, общество и екология
    Отговори: 313
    Последно мнение: 12-04-19, 20:44
  2. Смяна жълти номера на ремарке?
    От iszs във форум Финанси, мита, цени, данъци, МПС и разходи
    Отговори: 7
    Последно мнение: 25-02-16, 09:50
  3. Проблем с номера на рамата
    От dimiv8 във форум Общи приказки
    Отговори: 22
    Последно мнение: 02-07-11, 14:00
  4. Запазване на номера при смяна на мобилния оператор
    От nickbochev във форум Мобилни телефони и таблети