Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дилема: Mitsubishi Pajero 2.5 TDI / Jeep Cherokee 2.8 CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Дилема: Mitsubishi Pajero 2.5 TDI / Jeep Cherokee 2.8 CRD

    4д56 върви и то достатъчно.Ускорява добре,лошото е че не му е комфортно.Карам и подобен комънрейл,който с лекота търпи спортно каране,но ако ги сложа на линията,4д56 вероятно ще е победителят.

    Незнам на кой му хрумна че 4д56 е слаб мотор.Слаб в сравнение с 2.8 ли,или с 4000 куб.на чероки?
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #47
      От: Дилема: Mitsubishi Pajero 2.5 TDI / Jeep Cherokee 2.8 CRD

      Ей, добре, че няма кой да каже на австралийците и на нЕкои други колко не става KJ-я...





      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

      Коментар


      • #48
        От: Дилема: Mitsubishi Pajero 2.5 TDI / Jeep Cherokee 2.8 CRD

        Добре,че това е Сток окачването му.........еле с тия кекави горни болтове
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #49
          От: Дилема: Mitsubishi Pajero 2.5 TDI / Jeep Cherokee 2.8 CRD

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          4д56 върви и то достатъчно.Ускорява добре,лошото е че не му е комфортно......
          Незнам на кой му хрумна че 4д56 е слаб мотор.Слаб в сравнение с 2.8 ли,или с 4000 куб.на чероки?
          Еми на мен ми хрумна на базата на 6 години каране. За Паджеро слабее. Над 100-110 си е дискомфортно и постоянно трябва да го напъваш. Компенсирали са го с късите предавки и това до някъде придава на джипа еластичност. Обаче съм чувал за тоя мотор, поставен на Паджеро дълга база , автоматик. И това нещо се подмества сто километра бавно , със страшни усилия и поне с голяма кофа нафта.
          Хубавото все пак е , че от темата изобщо изпадна Черокито Нямам лоши чувства към Мицубишито, даже напротив. Само хубави спомени ми е донесло. Но ако трябваше сега да избирам- 2800 или 3500.
          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
          Toyota Land Cruiser KDJ 125

          Коментар


          • #50
            От: Дилема: Mitsubishi Pajero 2.5 TDI / Jeep Cherokee 2.8 CRD

            Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
            Еми на мен ми хрумна на базата на 6 години каране. За Паджеро слабее. Над 100-110 си е дискомфортно и постоянно трябва да го напъваш. Компенсирали са го с късите предавки и това до някъде придава на джипа еластичност. Обаче съм чувал за тоя мотор, поставен на Паджеро дълга база , автоматик. И това нещо се подмества сто километра бавно , със страшни усилия и поне с голяма кофа нафта.
            Хубавото все пак е , че от темата изобщо изпадна Черокито Нямам лоши чувства към Мицубишито, даже напротив. Само хубави спомени ми е донесло. Но ако трябваше сега да избирам- 2800 или 3500.
            Аз карам над 7 автомобила в момента,включително и 4д56 и смело мога да заявя че не си прав.

            4д56 е слаб да върти 33-ки...ама руския форум от 5 джипа с тоя мотор,два-три са с 33-ки средно.Слаб в сравнение с 2.8 събрата му,ама в ниските 4д56 има повече мощност.
            4д56 е слаб ако искаш да правиш ластици над 100 км.

            Между впрочем,кой мотор е силен според теб.Аз също смятам 3 литровия на Митсубиши за най удачно решение,но такива читави са като бели лястовици както всички знаем.

            Жената го кара като комбайн,и градско и студен докарва 10-11 /100 нафта.

            3литра ако няма газ,дали ще е по добрия мотор?



            Слаб,колко да е слаб.

            Или китаеца е нисък или това са 35-ци

            А мотора е 4д56 ,не е бензинов и не е 2.8

            На това купе,може да бъде само 4д56
            Междувпрочем,е нашарен с лепенки на national geographic.

            И това с тези гуми на дълга база .
            Дали е ръчка или автомат не мога да кажа.
            Последно редактирано от Roninn; 18-12-18, 19:01.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #51
              От: Дилема: Mitsubishi Pajero 2.5 TDI / Jeep Cherokee 2.8 CRD

              Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
              Над 100-110 си е дискомфортно и постоянно трябва да го напъваш.
              Естествено! Това не е магистрална бегачка. Комфортна скорост до 100. И това си е съвсем в реда на нещата.
              Автора на темата питаше за кал, не за магистрала.
              Панайот Бърдарски
              0887 60 77 22

              Коментар


              • #52
                От: Дилема: Mitsubishi Pajero 2.5 TDI / Jeep Cherokee 2.8 CRD

                Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                ...Комфортна скорост до 100...
                Ми, слаб е. Комфортна скорост до 100 че и отгоре беше гордост за дедовия москвич.

                Карал съм и трилитрово, лично, някоко пъти. Него пък в ниските никакво го няма.

                Паджерото, правено за дакар, е 3.5. И като му видиш заводското окачване, веднага разбираш защо.

                Либи гледах преди 3 дена при Деди. За извън пътя - категорично паджерото, ама много категорично! Един бегъл поглед върху предното окачване на двете е повече от достатъчен.


                ...но проблема с гнилочите виси със страшна сила. Не помня кога за последно съм виждал читаво Pajero 2. Виж да се намери читаво Pajero Sport май все още не е невъзможно.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: Дилема: Mitsubishi Pajero 2.5 TDI / Jeep Cherokee 2.8 CRD

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Ми, слаб е. Комфортна скорост до 100 че и отгоре беше гордост за дедовия москвич.

                  Карал съм и трилитрово, лично, някоко пъти. Него пък в ниските никакво го няма.

                  Паджерото, правено за дакар, е 3.5. И като му видиш заводското окачване, веднага разбираш защо.

                  Либи гледах преди 3 дена при Деди. За извън пътя - категорично паджерото, ама много категорично! Един бегъл поглед върху предното окачване на двете е повече от достатъчен.


                  ...но проблема с гнилочите виси със страшна сила. Не помня кога за последно съм виждал читаво Pajero 2. Виж да се намери читаво Pajero Sport май все още не е невъзможно.
                  Спарки,дай да не се държим като деца,100 км са комфортни,не защото моето не може да направи 150 км.а защото не можеш да го вкараш в пътя,не се заяждам,ама не сравнявай стоково Терано със стоково Паджеро.Второто не е мислено много за асфалта,нищо че отпред не е с цял мост.

                  п.п. Дедовия Москвич правеше гарантирани 160 км. С попътен вятър и малко повече.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #54
                    От: Дилема: Mitsubishi Pajero 2.5 TDI / Jeep Cherokee 2.8 CRD

                    Разликата между 2.5 и 2.8 е малка. 2.8 е със същите къси скорости и на магистрала след 100 е на подобни обороти , шумът си е същия. Единственият плюс на 2.8 е че по - лесно върти гуми над 31" на бързите предавки.
                    За 2.5 обаче частите са доста по - евтини глава за 2.5 700 лева глава за 2.8 двойно, плюс това 2.5 е по - разпространен и можеш за хиляда лева да купиш полвин джип части . Имал съм 2.5 сега имам 2.8, и аз се хванах на приказките че видиш ли разликата е от небето до земята което не е така.
                    Land Rover Discovery
                    Където е текло пак ще тече ...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Дилема: Mitsubishi Pajero 2.5 TDI / Jeep Cherokee 2.8 CRD

                      Първоначално публикуван от vas33 Преглед на мнение
                      Разликата между 2.5 и 2.8 е малка. 2.8 е със същите къси скорости и на магистрала след 100 е на подобни обороти , шумът си е същия. Единственият плюс на 2.8 е че по - лесно върти гуми над 31" на бързите предавки.
                      За 2.5 обаче частите са доста по - евтини глава за 2.5 700 лева глава за 2.8 двойно, плюс това 2.5 е по - разпространен и можеш за хиляда лева да купиш полвин джип части . Имал съм 2.5 сега имам 2.8, и аз се хванах на приказките че видиш ли разликата е от небето до земята което не е така.
                      Тука не съм съгласен - на моето 2.8 скоростите са доста дълги. Карал съм 2.5, когато търсих да купувам, там на 3000 оборота на 5-та беше 90-100 км./ч. Моето е на 2500 някъде на тази скорост, 3-та и 4-та са си дълги. Най-вероятно има комбинации в годините на мотори и скорости.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #56
                        От: Дилема: Mitsubishi Pajero 2.5 TDI / Jeep Cherokee 2.8 CRD

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Спарки,дай да не се държим като деца,100 км са комфортни,не защото моето не може да направи 150 км.а защото не можеш да го вкараш в пътя,не се заяждам,ама не сравнявай стоково Терано със стоково Паджеро.Второто не е мислено много за асфалта,нищо че отпред не е с цял мост.
                        Еми, със 130 съм карал Патрол Y61 и по моите критерии се кара съвсем спокойно и ненатоварващо. Някак не мога да намеря причина изправно и особено стоково Pajero да е по-зле. Toyota 90/95 също се държи съвсем адекватно. Вярно, точно Pajero не съм карал с тия скорости, ама все ми се струва че ако "няма вкарване в пътя" има нещо за правене. Технически изправно стоково и кадърно направено не-стоково Terrano се държи почти като лек автомобил, само шума и разхода за някои може да е в повече, а трилитрово точно между 120 и 130 е и най-тихо откъм мотор.

                        А паджеро със 100 коня 150км/ч по голямото нанадолнище може и да направи, но постоянно да поддържа 130-140 от София до морето никак не го виждам. Същото по завоите дрифти - явно наистина са му къси скоростите.

                        Късо вдигнато и с леко рошави гуми терано със 125 коня мотор (и всичките са живи) е на ръба да може да го прави. Говоря за реална скорост, не такава по скоростомер. Късо терано при същите условия със 154 коня мотор вече го прави с лекота, при което се чуват предимно гумите и вятъра.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Дилема: Mitsubishi Pajero 2.5 TDI / Jeep Cherokee 2.8 CRD

                          Тези с по късите предавки правя 150, а с по дългите 170км.ч. това на предела на оборотите. Пак казвам, че за мен няма по бърз предкамерен дизел 100к.с. Даже 110 като визирам Б2500 и Форда.Ако трябва да тегля ремарке с Паджеро 3.0 бензин или 2.5 тд ще взема дизела.
                          8)

                          Коментар


                          • #58
                            От: Дилема: Mitsubishi Pajero 2.5 TDI / Jeep Cherokee 2.8 CRD

                            Позапилях се няколко дни в калта и само хвърлях по едно око от мобилния какво пишете.Определено очакванията ми се оправдаха.
                            Ще карам по спомен и без определени цитати от мненията ви.В случая дилемата беше спрямо точно това Паджеро /защото ми е под носа/ и примерно Чироки като модел.Съвсем честно да си кажа старчето много повече ме дърпаше ,но след като отскочих в събота да го разгледам дадох назад.Снимките винаги лъжат и наистина колата не оправда очакванията ми.В последствие поразгледах обяви за МП от тези години и установих ,че масовата им цена варира от 2000 до към 3500лв ,та не виждам този автомобил ,освен с лачения си външен вид и новите /които няма да ми вършат работа/ гуми с какво превъзхожда останалите.Ако се вземе в предвид ,че продавачът предлага поемане на всички разходи при покупка до Коледа /регистрация ,екотакса ,издаване на документи ,застраховка/ и офертата беше преди 5-6 месеца може би да.Сега вече съм склонен да изчакам.Както писах в началото ,колата ми трябва основно за черен път и кал.Стопанисвам малък планински язовир ,до който се стига по 2км черен път.По време на пролетните и есенни дъждове си е истинско приключение.Към момента приключих сезона и мога да седна за 2-3 месеца пред камината ,обаче на пролет всичко започва отначало.
                            Тук идва момента ,както споменахте .... два дизелака и защо пък не бензин+газ.Наистина съм фен на нафтата ,но не отричам и друго гориво.Последните дни газих калта с едно късо Терано 2.4 метан + рошави гуми:





                            С тези гуми колата се държеше прекрасно.Мотора обаче слаб ,позагрява на няколко пъти и в ниските обороти хич го няма.На места и 2-ра бавна идва голяма.Не е моят автомобил Тераното.Единственото нещо ,от което бях очарован бяха сумите на метан-колонката.Ако имах възможност да обуя с еднакви гуми няколко автомобила и съм задкормилното устройство по това трасе ,то нямаше да има ди-три-или т.н. леми.
                            Как да е ,есенните ми мъки намаляха.Падна снежец и предстоящите ми един път в седмицата ходения по маршрута са бял кахър вече .... дет се вика ,една шейна натоварена с 10 хляба ,20 консерви и чувал гранули и съм там.Дилемата или каквото и да е там остава обаче ,дори прераства в още по-голямо недоразумение.
                            Очаквам началото на идната година да се отърва от няколко тона риба ,та може да ми се поразшири примката на кесията.Джип ще се купува на 100%!!!
                            Лошото е ,че и аз не знам какво искам - офроуд машина или по-сериозен пикап ,който също ми е нужен и ще изолира ремаркето от Москвича.Усещам се ,че цяло лято гледах Хайлукси и Навари /по идея на жената/ ,а сега Патрули и Паджерота /според зора/.
                            Анализирах всички ваши мнения и препоръки и оставам с мерака за МП ,като пак ще пада четене ... 2.8тд или 3.0бенц ,ръчка или автомат ..............
                            Последно редактирано от sapuna; 19-12-18, 12:33. Причина: снимки
                            Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                            Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                            Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                            0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                            Коментар


                            • #59
                              От: Дилема: Mitsubishi Pajero 2.5 TDI / Jeep Cherokee 2.8 CRD

                              Добре де от Тераното не си доволен ама бензиновото 2.4 мотора.
                              Но с какво Паджеро 2.8 дизел технически е повече от Teрано 2.7 дизел?
                              ОК, Паджеро има Super Select, дp.?
                              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Дилема: Mitsubishi Pajero 2.5 TDI / Jeep Cherokee 2.8 CRD

                                Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                                ОК, Паджеро има Super Select, дp.?
                                Блокаж, електрически, отзад?
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X