Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дилема: Mitsubishi Pajero 2.5 TDI / Jeep Cherokee 2.8 CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Дилема: Mitsubishi Pajero 2.5 TDI / Jeep Cherokee 2.8 CRD

    Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
    Паджеро, само дето клоня към 2.8 а не към 2.5
    За мен това е малко спорен въпрос,но да речем че 2.8 е по-доброто ,ако ще си говорим така,нека да е 3 литровото с газ,по лесно за поддръжка от 3.5
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #32
      От: Дилема: Mitsubishi Pajero 2.5 TDI / Jeep Cherokee 2.8 CRD

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      За мен това е малко спорен въпрос,но да речем че 2.8 е по-доброто ,ако ще си говорим така,нека да е 3 литровото с газ,по лесно за поддръжка от 3.5
      То туй е ясно, ама гледам, че е посочил два дизелака, та те за това.
      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

      Коментар


      • #33
        От: Дилема: Mitsubishi Pajero 2.5 TDI / Jeep Cherokee 2.8 CRD

        Ако си стигнал до положение да вземеш 25 годишна бангия с 4д56, или много лошо те стега шапката или слизаш от нива и това ти се струва някаква космическа технология...
        Сега по темата, дай малко разяснение какъв е точно тоя толкова труден терен? Ако терано неможе да се справи то едвали което и да било паджеро ще успее, все пак това са абсолютно сходни автомобили. Най добре търси нещо с цял преден мост и евентуално голям двигател, ако можеш да си го позволиш!
        п.с. - Дайте малко повече детайли защо джийпа не става?
        - къде сте виждали 25 годишно паджеро в пустиня?
        [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

        Коментар


        • #34
          От: Дилема: Mitsubishi Pajero 2.5 TDI / Jeep Cherokee 2.8 CRD

          Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
          ... къде сте виждали 25 годишно паджеро в пустиня?
          Не е, като да няма
          (Даже на първата снимка синьото е дизелово)

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0155.JPG.4eb2f76a8665df6b67af3418946f732f.JPG
Прегледи:1
Размер:184.4 КБ
ID:5804772

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_4399.jpg.7cdac3c99f758d7977f69b8dfd41e366.jpg
Прегледи:1
Размер:202.3 КБ
ID:5804773

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5a2d7da9c9189_7MitsubishiPajero.jpg.ebe5be1a92fbd220729baa97283239d3.jpg
Прегледи:1
Размер:42.4 КБ
ID:5804774
          Последно редактирано от tihony; 15-12-18, 21:56.
          HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
          Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

          Коментар


          • #35
            От: Дилема: Mitsubishi Pajero 2.5 TDI / Jeep Cherokee 2.8 CRD

            Колега, имах в предвид да е било в пустиня, не да е върнато назад от паркинга и снимано до рав-4!
            [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

            Коментар


            • #36
              От: Дилема: Mitsubishi Pajero 2.5 TDI / Jeep Cherokee 2.8 CRD

              Аз на тези снимки паркинг не видях ... но, както и да е.
              HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
              Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

              Коментар


              • #37
                От: Дилема: Mitsubishi Pajero 2.5 TDI / Jeep Cherokee 2.8 CRD

                Между другото като чуя пустиня и джип първата асоциация ми е паджеро.В дакар има доста любителски паджерота който са на частни екипажи и са завършвали дакар макар че автомобилите са били с минимални доработки.
                0 8 76 36 8 542

                Коментар


                • #38
                  От: Дилема: Mitsubishi Pajero 2.5 TDI / Jeep Cherokee 2.8 CRD

                  От личен опит и като ползвател и на двете цитирани возила (Паджеро 2.8, 94г. суперселект и Чероки 3.7, 2004 с раздатка 242) мога да кажа, че и двата автомобила стават. Но и все пак - Паджерото си е за в гората и калта, а Черокито е за евридейка. Това, което съм причинявал на Паджерото, Черокито няма никакъв шанс да издържи. И двете съм ги подлагал на доста тежък офроуд.
                  И двата понасят лифт и по-големи гуми, но при Паджерото е по-лесно и евтино.
                  Въпреки, че питането и обсъждането е конкретно към 2.5 ТДИ, препоръчвам Паджеро 2.8 и обръщам внимание, че е с по-здрав диференциал и полуоски и държи малко повече на бой. И има шанс да върти и по-големи гуми от 31-ци, за разлика от 2.5.
                  Ако целта на автомобила е само "ежедневно да газя километри отвратителна кал" то вземи по-здравата от двете конкретни, защото при толкова възрастни кошници с неясно минало и обслужване, по-важно е текущото състояние. Проходимостта и поведението при офроуд основно зависят от задволанното устройство.
                  www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                  0898777327

                  Коментар


                  • #39
                    От: Дилема: Mitsubishi Pajero 2.5 TDI / Jeep Cherokee 2.8 CRD

                    Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                    Между другото като чуя пустиня и джип първата асоциация ми е паджеро.В дакар има доста любителски паджерота който са на частни екипажи и са завършвали дакар макар че автомобилите са били с минимални доработки.
                    Двама сме,за Пежо няма да се сетя ма кажи ми Дакар и ми изниква е те това Паджеро горе
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #40
                      От: Дилема: Mitsubishi Pajero 2.5 TDI / Jeep Cherokee 2.8 CRD

                      Паджерото има няколко основни недостатъка- трудно ще намериш без ръжди, или ако намериш такова, ще е със смлян от каране в Италия мотор. 2500сс мотора 4Д56 освен , че харчи много и е слаб, е склонен към проблеми с главата, надуване на маркучи и загуба на антифриз. Паджерото друса, но не бих казал, че е толкова зле чак. Предавките са много къси при късата база за сметка на бавните, които пък са дълги. За дългата база съм чувал, че предавките са нормални, но комбинирано с този 99кс двигател, джипа бил труп с ненормален разход.
                      За Черокито нищо не знам от първа ръка, но от прочетеното стигам до извода, че за почти нищо не става

                      p.s. Супер селекта на Паджерото е много приятен. Съчетан е при някои варианти с блокаж на задния мост, който почти никога не сработва заради някаква ел. дреболия, завряна на трудно място в задния диф.
                      Последно редактирано от Vladislav Kostevski; 18-12-18, 07:43.
                      2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                      Toyota Land Cruiser KDJ 125

                      Коментар


                      • #41
                        От: Дилема: Mitsubishi Pajero 2.5 TDI / Jeep Cherokee 2.8 CRD

                        Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                        Паджерото има няколко основни недостатъка- трудно ще намериш без ръжди, или ако намериш такова, ще е със смлян от каране в Италия мотор. 2500сс мотора 4Д56 освен , че харчи много и е слаб, е склонен към проблеми с главата, надуване на маркучи и загуба на антифриз. Паджерото друса, но не бих казал, че е толкова зле чак. Предавките са много къси при късата база за сметка на бавните, които пък са дълги. За дългата база съм чувал, че предавките са нормални, но комбинирано с този 99кс двигател, джипа бил труп с ненормален разход.
                        За Черокито нищо не знам от първа ръка, но от прочетеното стигам до извода, че за почти нищо не става

                        p.s. Супер селекта на Паджерото е много приятен. Съчетан е при някои варианти с блокаж на задния мост, който почти никога не сработва заради някаква ел. дреболия, завряна на трудно място в задния диф.
                        Този мотор е доста здрав ако се подържа, и за мен няма по бърз предкамерен дизел 100коня. Предавките са по къси в първите години на П2, а не зависи дали е къса или дълга база.Разхода си е добър. Паджеро 92година на 3000об. е с 100на км.ч. а примерно 95-6 година е на 115 км.ч. с 3000об. и двете 100к.с.
                        8)

                        Коментар


                        • #42
                          От: Дилема: Mitsubishi Pajero 2.5 TDI / Jeep Cherokee 2.8 CRD

                          Предлагам автора на темата да покара екземплярите, които си е харесал, но с аналогични гуми.

                          Да има също предвид, че височината на фабричното окачване на KJ до 2003 е различна спрямо тази на следващите му генерации.
                          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                          LZ1EMS

                          Коментар


                          • #43
                            От: Дилема: Mitsubishi Pajero 2.5 TDI / Jeep Cherokee 2.8 CRD

                            В грешка си за предавките и годините. Вече нямам спомен на колко километра какви обороти държеше, но беше фейслифтовото, 99-ти набор. Изключително къси скорости. Можеш спокойно да не ползваш първа, а пета включваш още на 60. И това при 31-ци. Със стоковите шосейки направо се чудех защо изобщо японеца е слагал скоростна кутия. Двигателя 4Д56 е доста стара разработка. Слагат го на какво ли не,. Като почнеш от П1, та даже и на едни пътнически бусчета Хюндай съм го срещал. За мен не е ОК тоя двигател. Харчи с 10-тина процента повече от Тойотовия Д4Д , а автомобила върви на половина на Крузера. Предлагам на автора на темата да добави някой лев и да вземе П2 , което е чудесен джип макар и косурите, но 2.8 ако държи на дизела. Да не купува в никакъв случай евтино Паджеро, защото ще му излезе през носа спестеното.
                            2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                            Toyota Land Cruiser KDJ 125

                            Коментар


                            • #44
                              От: Дилема: Mitsubishi Pajero 2.5 TDI / Jeep Cherokee 2.8 CRD

                              Нищо му няма на 4D56. Пъргав, да!!! пъргав.
                              Ама след намеса по двигателя че предишните собственици и майстори си бяха оставили ръцете.
                              Собствени наблюдения на Галопер къса база. Естествено ако не е за ремонт. И не случайно се произвежда десетилетия - евтин, здрав, прост и надежден!
                              Приказките че не върви и грее са просто приказки вследствие на неграмотно обслужване или липса на знания за такова!!!

                              ПП Галопера е с гуми 31-ци
                              Панайот Бърдарски
                              0887 60 77 22

                              Коментар


                              • #45
                                От: Дилема: Mitsubishi Pajero 2.5 TDI / Jeep Cherokee 2.8 CRD

                                Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                                В грешка си за предавките и годините. Вече нямам спомен на колко километра какви обороти държеше, но беше фейслифтовото, 99-ти набор. Изключително къси скорости. Можеш спокойно да не ползваш първа, а пета включваш още на 60. И това при 31-ци. Със стоковите шосейки направо се чудех защо изобщо японеца е слагал скоростна кутия. Двигателя 4Д56 е доста стара разработка. Слагат го на какво ли не,. Като почнеш от П1, та даже и на едни пътнически бусчета Хюндай съм го срещал. За мен не е ОК тоя двигател. Харчи с 10-тина процента повече от Тойотовия Д4Д , а автомобила върви на половина на Крузера. Предлагам на автора на темата да добави някой лев и да вземе П2 , което е чудесен джип макар и косурите, но 2.8 ако държи на дизела. Да не купува в никакъв случай евтино Паджеро, защото ще му излезе през носа спестеното.
                                Не съм в грешка. Като тип 4d56 се поставя в Митсубиши до 2015 година. Незнам за коя Тойота говориш но не е коректно да сравняваш предкамерен дизел с комънрейл.
                                8)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X