Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с 4WD на Теракан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с 4WD на Теракан

    Здравейте. Вече писах в темата "Terracan" за моя проблем, но я пускам като отделна тема за да може мненията да са на едно място и да бъде по- полезна. Става въпрос за Теракан 2.9CRDI 2003 г. автоматик, раздатка TOD, с-ма 4х4 "On demand" с с два режима auto и low. Когато е на подемник работят и двата режима, но в полеви условия предната ос се опитва да зацепи докато задните гуми боксуват, но неможе и при двата режима. При low светва ABS, при рестарт вече несвети. Искам да събера малко инфо преди да я закарам в сервиз и да пиша какво се е случило, за да е полезна темата. Мерси и лека вечер.

  • #2
    От: Проблем с 4WD на Теракан

    Първо, доколко е сигурно, че предния мост не включва? Лампата на таблото може да не свети по много причини.
    В смисъл, сам човек не може да види от шофьорското място и двете предни гуми, може да върти тази която не се вижда.
    За ABS, може да е нормално да се изключва на бавни, тогава се предполага твърда връзка между двата моста и тая система е вредна. На разни други също се изключва.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с 4WD на Теракан

      Искаш да кажеш, че ако предна дясна пребоксува съответно лява предна няма да може да зацепи, защото когато я пробвах виждах само лявото колело как опитва да зацепи. На таблото крушките не са изгорели,но несветят, а би трябвало на LOW да свети.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с 4WD на Теракан

        Искаш да кажеш, че ако едното колело буксува другото няма да зацепи дори и на режим low? А индикацията на таблото не свети, а би трябвало на low да свети (крушките са здрави).

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с 4WD на Теракан

          При отворен диференциал, какъвто е предния, е напълно нормално да се върти само едно от предните колела. При блокирана ел. магнитна муфа боксуват поне едно предно и едно задно колело...или двете задни, ако има ЛСД.
          Животът е харизан кон според мен...

          Теди

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с 4WD на Теракан

            Първоначално публикуван от Ulavi Преглед на мнение
            Искаш да кажеш, че ако едното колело буксува другото няма да зацепи дори и на режим low? А индикацията на таблото не свети, а би трябвало на low да свети (крушките са здрави).
            Точно така, имаш отворен диференциал отпред, съвсем възможно е да върти едното колело, което ти не виждаш.
            Бавните се включват по определен начин. Доколкото помня, щом си с автоматик, трябва да си спрял на място, автоматика да е на N, и тогава превключва. Ако не го правиш така, ще има да чакаш да светне(И да включи бавните).
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с 4WD на Теракан

              При днескашните метеорологични условия вече съм на 100% сигурен, че не се включва предния мост и в двата режима. Усещя се все едно включва но веднага изключва. Имам LSD. Режим low го включвам точно така. Мерси колеги и лека вечер.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с 4WD на Теракан

                Първоначално публикуван от Ulavi Преглед на мнение
                При днескашните метеорологични условия вече съм на 100% сигурен, че не се включва предния мост и в двата режима. Усещя се все едно включва но веднага изключва. Имам LSD. Режим low го включвам точно така. Мерси колеги и лека вечер.
                Виж какво се продава във Форума за разширяване възможностите на твоята система. Да не е монтирано някъде такова нещо? https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=229647
                Може да му искаш само снимка на схемата, за да знаеш къде да търсиш проблема.

                Ето и ръководство за почти същата раздатка(4423E, ползва се при Санг Йонг, твоята е 4424).
                https://www.google.com/url?sa=t&sour...=1544986254820
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с 4WD на Теракан

                  Въпроса ми е към колеги със същия режим на превключване на 4WD. Трябва ли да свети АБС при включване на LOW, и трябва ли да свети индикацията на таблото?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с 4WD на Теракан

                    Abs свети само когато не работи, което при теб явно е проблема, защото той праща информация на контролния модул на раздатката.
                    Иначе много интересна комплектация 2003-а година със 150кс и фейслифтова раздатка... а аз съм на обратно със 163 кс и старата парт тайм раздатка.
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с 4WD на Теракан

                      Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                      Abs свети само когато не работи, което при теб явно е проблема, защото той праща информация на контролния модул на раздатката.
                      Иначе много интересна комплектация 2003-а година със 150кс и фейслифтова раздатка... а аз съм на обратно със 163 кс и старата парт тайм раздатка.
                      Сигурен ли си за тези неща, щото май няма "стара" и "нова", просто са различни опции, възможни са и двете през целия период на производство.

                      А за ABS, той наистина не е добре да работи, като са свързани твърдо двата моста, поради разни причини. И на някои модели се изключва при определен режим на раздатката.
                      Примерно при Мусото на Джоу, се изключва и светва лампата, при моето не светва нищо, а дали реално се изключва нямам представа. Неговото е от първите, моето е няколко години по-ново.
                      Между другото линка който съм дал е за раздатка на Мусо, която е същата и при по-новите модели на Санг Йонг, и не би трябвало да се различава принципно от тази на Теракана, щото е на същия производител, с много малка разлика в означението и като модел.
                      При Санг Йонг, раздатката с TOD е на разположение почти от началото на производството на Мусо, някъде средата на 90-те. Така че не е чудно, че в Теракан я има през цялото време на производство.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с 4WD на Теракан

                        Значи да приема изключването на ABS за +. Явно са рядкост с тази раздатка щом във форума няма никой, а и не се продават такива за да видя при тях как е. Мерси и лека вечер.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с 4WD на Теракан

                          Когато включиш бавните Не е нормално да свети АБС. Явно имаш проблем, дано да не е в електромагнитния съединител в раздатката. На твоят модел си има модул за управление на въпросния съединител.
                          Ето малко инфо.
                          https://autodata.ru/article/all/hyun...stema_tod_att/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с 4WD на Теракан

                            Проблема засега е решен- БУШОН 4. Днес отидох до една автокъща да тествам един Теракан и какво установих: когато дам на контакт двете индикации на таблото светват, а на моя не; когато включа low индикацията low светва, а на моя не. Прибрах се и реших да проверя бушоните, и ето резултата. Сега остава да я покарам за да видя дали ще издържи бушона. Мерси на всички и Весели Празници.

                            Коментар


                            • #15
                              Здравейте имам проблем с модула под седалката сложих друг модул но колата неможе да го разпознае помагайте

                              Коментар


                              • Juiced
                                Juiced коментира
                                Редактиране на коментар
                                да, свързани са с еку-то. Трябва да вземеш и еку-то на донора. Ако желаеш да не се набутваш първо вземи да пробваш. Какъв беше проблема с твоя и защо се наложи смяната?

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X