Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Субару аутбек 3.0R - мнение опит с газова уредба и на бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Субару аутбек 3.0R - мнение опит с газова уредба и на бензин

    Здравейте,
    Мисля да закупя Subaru Outback 2006, 3.0R 245 к.с. и ме интересува колко гори на градско в София на бензин и на газ, аз мисля да го ползвам предимно за дълги пътувания из страната, но искам да знам ако се наложи колко е нормално да гори, при леко каране.
    За тези които са с газова да кажат каква е тяхната колко струва(с монтаж и настройка) и какъв тип е.
    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Субару аутбек 3.0R - мнение опит с газова уредба и на бензин

    Няма да се опитвам да те разубеждавам, щом си решил да е субару нека да е субару.
    Не търпят много на газификация. Моята я карам на бензин.Разход селско/градско, т.е почити без задръстваия много рядко под 16/100, по-често 18-20 особено зимата. Магистрлно със 120 км около 8 -8.5/100.
    За почити 6 години от както я имам съм сменил единствено маншон на предна полуоска. Обаче двигателите им не са от държаливите и най -малкото прегряване води до издухани гарнитури. Проблема си е в конструкцията на двигателя с отворен блок. Може да се отстрани но е скъпо и безпредметно.
    Гният и то мощно. Гният им и тръбите по охлаждането, а те не са малко и достъпът до тази за охлаждане на радиатора на скоростната кутия е меко казано труден. И най малкия теч от охлаждащата система води до прегряване , а то от своя страна до горепосочения проблем. Най неприятното е , че мръдването на стерлката на температурата с 2-3 мм и е вече късно. Говорим за нормален температурен диапазон не за навлизане в червения сектор.
    Спирачките им също са леко кекави.
    Тръгва да върви истински след 70 км до тогава е мудна.
    Иначе е приятна за каране но от към надеждност...
    Успех в търсенето.

    Коментар


    • #3
      От: Субару аутбек 3.0R - мнение опит с газова уредба и на бензин

      За монтаж на газ търсиш Тони,Динамик Арт,няма да имаш проблем с газта.

      Коментар


      • #4
        От: Субару аутбек 3.0R - мнение опит с газова уредба и на бензин

        Ако мога да помогна, чичо ми има точно такава. Хубав автомобил, много комфортен за дълъг път. Сложи му газов инжекцион, излезе му около 1200 лв. Разход с нормално каране (професиоанелн шофьор на 62 г) извънградско под 10 газ не съм чул да е възможен. Не във връзка с темата, но не беше хич доволен от представянето на колата на черен път и сняг, окопа се няколко пъти, а не е да не може да кара, ама е ловец сигурно и други очаквания има.

        Коментар


        • #5
          От: Субару аутбек 3.0R - мнение опит с газова уредба и на бензин

          На градско - харчат. На "селско" - няма идея, а живея на село. Дали двигателите са "държеливи" - всеки гледа от "собствена камбанария". За "мощното гниене" - виж предното, за "камбанарията".
          Лични впечатления - от собствен автомобил "Outback 2,5" -автоматик, 156 к.с., първа регистрация от април 2003г. (този, "моят" модел е един от "проблемните" на тема "гарнитури"!). Никакъв проблем с гниене, дори и ръжда!!! Газ - без проблем, уредбата ми е "течна фаза" на "Виале" (монтаж от представителството в Пловдив).
          За повече и по-коректна/безпристраста (!!!) инфрмация - https://www.subaruclubbg.com/forum/. "Субаристите" може и да ги броят за особена каста, но те не спестяват от негативните впечатления за автомобилите и конкретни медели.
          Препоръка: При избора на употребявано "Субару", основната инвестиция следва да бъде в ПРАВИЛНИЯ ИЗБОР на конкретен автомобил - без бързане и оглед от човек, който знае какво да гледа.
          Ако това е марката на която си се спрял - чети във форума, първо в "основен" подфорум. Там има достатъчно информация. За ориентир, прочети темите и мненията в които се споменава "bat bubi".
          Последно редактирано от hhris08; 14-12-18, 18:44.

          Коментар


          • #6
            От: Субару аутбек 3.0R - мнение опит с газова уредба и на бензин

            Първоначално публикуван от hhris08 Преглед на мнение
            ... Газ - без проблем, уредбата ми е "течна фаза" на "Виале" (монтаж от представителството в Пловдив). ...
            За повече и по-коректна/безпристраста (!!!) инфрмация - https://www.subaruclubbg.com/forum/. "Субаристите" може и да ги броят за особена каста, но те не спестяват от негативните впечатления за автомобилите и конкретни медели. ...
            Мххх, да. И всичките си мислят, че карат космически кораби и друга марка няма.
            А и за какво ти е т'ва Виале? Файда няма от него. И нормален газов инжекцион върши работа.

            Първоначално публикуван от Abraham Преглед на мнение
            ... Хубав автомобил, много комфортен за дълъг път.
            Хубав е само на външен вид. Комфортен - друг път. И предните, и задните седалки са супер неудобни.

            Коментар


            • #7
              От: Субару аутбек 3.0R - мнение опит с газова уредба и на бензин

              И на външен вид си е грозноват. Возията му е стегната към друсаща много далеч от комфортна. Седалките му стават не са нещо уникално. Единственото му хубаво е 4х4 системата с лсд блокаж на задния диф и ускоренето при по- виоска скорост. Не съм закъсвал с него, но и извън пътищата не е карано. На запад тези коли се ползват за теглене на ремаркета и каравани, затова повечето са с леко клекнали задници.
              Допада ми и отношението на производителя. Тази година и бе подменена предна лява въздушна възглавница безплатно от субару и това кола произведена 2005 година.
              Официалния представител на субару в градът в който живея обаче има уникално бездарен персонал. Вадене на каре от полуоска е мисия невъзможна ако предният път на са смазали шлиците което естествено в оторизирания сервиз не го правят.
              Части тук поне се намират единствено от официалния представител обичайно с поръчка и чакане две седмици или по нета , често се чака по - малко.
              С две думи не е нищо особено а и вече одъртяха доста с всички от това последствия.

              Коментар


              • #8
                От: Субару аутбек 3.0R - мнение опит с газова уредба и на бензин

                [QUOTE=royce;3400241]Мххх, да. И всичките си мислят, че карат космически кораби и друга марка няма.
                А и за какво ти е т'ва Виале? Файда няма от него. И нормален газов инжекцион върши работа.

                Коментар


                • #9
                  От: Субару аутбек 3.0R - мнение опит с газова уредба и на бензин

                  [QUOTE=royce;3400241]Мххх, да. И всичките си мислят, че карат космически кораби и друга марка няма.
                  А и за какво ти е т'ва Виале? Файда няма от него. И нормален газов инжекцион върши работа.


                  1. Избрал съм "т'ва Виале" , защото искам "АГУ-то" да не пречи на охладителната система и след поставянето да няма нужда от допълнителни корекции/настройки. Както съм посочил, "моят" модел е с доказани проблеми на тема "гарнитури". Иначе, има достатъчно хора които ползват всевъзможни варианти на АГУ/ГИ и не се оплакват.
                  2.Когато купих "моят" Аутбек, търсех вискоко комби. След съпоставка на достатъчен за мен обем от информация реших, че ще е "Субару". Случих на "Аутбек" в добро състояние и го купих.
                  3.Не съм "търсил" космически кораб - не съм купил!
                  4.Понякого съм имал усещане, че мога да отгатна, какво приблизително си мисли определен човек, с който съм имал повод за комуникация. Ако обаче знаех какво " ...И всичките си мислят..." - определено щях да се считам за екстрасенс.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X