Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
    Пресоляваш
    Говорим за избор между хляб и хляб. Като бях малък чипсове нямаше, просто исках боб-чорба вместо боб-яхния с джумерки, варено прясно зеле вместо печено и мазно, прост варен ориз вместо домати с ориз.
    Е как може да не обичаш пръжки??
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
      Пресоляваш
      Говорим за избор между хляб и хляб. ...
      Въпрос е дали е ставало въпрос само за хляба. Щото не е като да не съм виждал истерично крещящи хлапета, искащи нещо си и получаващи го. Днес за едно, утре за друго, и лека-полека си свикват, че всички са им длъжни.
      Изобщо, поне според моите наблюдения, колкото повече даваш/угаждаш някому, толкова по-вероятно е да береш ядове с него ...

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Формална логическа грешка е да твърдиш че щом си отстъпил по един въпрос ще отстъпиш по всички
      Често срещана грешка в практиката е отстъпките да вървят една след друга. Щото децата трябвало да се глезят. После застъпници на тази теза си скубят косата и с непоправимо закъснение се разкайват. Ако имат късмет, след по-големи или по-малки кризи и сътресения, проблемите може и да отминат . Ама в някои случаи не отминават ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

        Първоначално публикуван от sofftroad Преглед на мнение
        „Днешните младежи не мислят за никой друг, освен за самите себе си. Нямат никаква почит към родителите си или уважение към по-възрастните. Говорят така, сякаш само те знаят Истината, а нашата мъдрост за тях е просто глупост. Колкото до момичетата – те са нахални, безсрамни, без никаква женственост в поведението си или в начина си на обличане…“ Ще се изненадате ли ако разберете, че тези думи са казани преди около 23-24 века? Приписват се на Аристотел, но историците още спорят дали думите са излезли от устата на древногръцкия философ Аристотел – или той просто е цитирал учителя си Платон. Звучи познато, дали са негови е без значение...
        Сократ: „Днешната младеж изпитва силно влечение към лукса, има лоши маниери, не почита авторитета и не тачи старите. Предпочита да бъбри, вместо да се упражнява… Младите вече не стават, когато в стаята влезе по-възрастен. Възразяват на родителите си, когато са сред хора, не си държат езика зад зъбите и тиранизират учителите си. Направо казано, те са много лоши.
        -Чем занимаетесь по жизни?
        -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
        -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

        Коментар


        • От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

          Да се глезят не знам. Но определено трябва да се дава свобода да се развиват самостоятелно. Което налага да могат да отговарят за постъпките си от най ранна възраст и да носят отговорност.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Е как може да не обичаш пръжки??
            Ми ей на - не обичам И до сега не ям мазно, солено, пикантно овкусено. То и да ям мразя, ма се налага понякога.

            По темата - има тънка граница между задоволяване на капризи и зачитане на мнението на малчугана. Първото е лоша идея, второто не, според мен.

            Коментар


            • От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              Нещата, които са важни за тинейджърите и нещата, които са важни според нас- дъртаците- се разминават коренно. Нещата май се случват ПРЕЗ поколение. Ако нямаш баби и дядовци, жална ти майка.
              Четох някъде един римски цитат:

              Тежките времена раждат силни хора
              Силните хора правят лесни времена
              Лесните времена раждат слаби хора
              Слабите хора правят тежки времена .....

              Просто кръговрат и нищо лично както се казва.И да по някога има изключения , и дори в лесни времена продължават да се раждат Силни хора.
              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
              Място и хора към които да принадлежи ...

              Коментар


              • От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                ...
                В нас имам оръжие. Обяснявам, че не се пипа, че опасно, че... То ме гледа, разбира, ама в очичките му виждам искри. Я в колата и на стрелбището. Един пълнител .308 в затворено помещение, не се напика, ама малко остана /с шлемофони и тапи в ушите под тях, ама дулния спирач ти вее перчема/. Сега няма нужда повече от обяснения, даже си има нейна си пушка, розовичка. И я пипа като икона.
                ... Мамицата му!
                На колко години е била като е получила огнестрелното оръжие?
                Сега тя има ли свободен достъп до оръжието /в смисъл отключва касата, зарежда и играе "Сам в къщи"/?
                Какво е оръжието, с какъв боеприпас, ако може снимка или линк.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  На колко години е била като е получила огнестрелното оръжие?
                  Сега тя има ли свободен достъп до оръжието /в смисъл отключва касата, зарежда и играе "Сам в къщи"/?
                  Какво е оръжието, с какъв боеприпас, ако може снимка или линк.
                  На 7 години.
                  Не, няма свободен достъп. Сега е на 8 1/2. /тука вече сме по темата за възпитанието/ Пушката е заключена в един сейф, болта и е заключен в друг, минициите са заключени и те. Правил съм експерименти- оставям оръжие на видно или полу-видно място, и им гледам през камера реакциите и на двете щерки. По инструкция, като видят такова нещо, стаята се евакуира на пожар, вратата се затваря, и веднага ми се съобщава, че съм “забравил” нещо на шкафа. Нямат я тая мистерия и любопитство към оръжията. Приемат ги за нещо нормално към което трябва да се отнасят изключително внимателно. Даже и да съм разхвърлял железа по пода да ги чистя, пак питат “може ли да пипна” преди да се докоснат до него. И въпреки всичко, котката и млякото...

                  Спорили сме с родители кое е правилно, те крият или въобще нямат оръжие в тях. За безопасността на децата било. Е, в повече от половината къщи има оръжие. Как знаеш къде се съхранява като отидем на гости и започнат да играят на криеница по гардеробите... И моя научен експеримент доказва /гледаме го заедно на камерите/, че техните деца са като мухи на лай.о като видят оръжие. И мамите са “ама аз съм му казвала!”. Многоточие....

                  Оръжието е малка, лека, розова, евтина /към $160.00 беше/ пушка “Крикет” в калибър .22LR. Без пълнител, болтова. Всеки патрон се слага с малките ръчички, болта се заключва, зад болта се натяга бойната пружина дърпайки едно бутало в задния край на бойната игла. Бум, и пак на ново. Още и е рано за пълнител. Да се учи на дисциплина и къде и кога и сочи цевта.
                  Ползвай муниции с обвивка около оловото /FMJ/, няма нужда да пипат голо олово излишно.

                  https://www.keystonesportingarmsllc....tandard-stock/

                  Един виртуоз в Ютюб дрънчеше железни гонгове на около 350 метра с такава. Аз на 40-50 метра с оптика /идва с пушката хахахаа/ нямам никакви проблеми на 15 сантиметра гонг. Е, не може да се Мери с който ЧЗ455, ама там само оптиката е колкото няколко Крикета. Брат ми има за неговите някакво детско ЧЗ, ама е тройно на парите на тоя Крикет. А пък да обяснявам да я пази и да не я драска, не ми е приоритет, друго ми е важно сега.

                  Ако някой сега реши да ми обясни колко не съм прав да уча децата да боравят с оръжие, директно ви казвам да не се хабите, аз съм израстнал с железа около мен, така ще израстнал и моите деца.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                    Не, няма да съм този, но се сещам когато моя син беше на 5-6 години мислих да взема разрешително и да си купя нещо дребно 22. Сина ми обаче нямаше желание да стреля /и сега няма/, но имаше желание да кара каквото и да е само да е с двигател. А аз в училище тренирах спортна стрелба, казармата бях началник полигонна команда и съм стрелял с каквото оръжие се появеше на полигона, без СПГ, ми казаха, че снаряда струвал 1 300 лв и отчета им бил много строг. Но малкия не се беше "метнал" на мен. Така че оръжието беше сменено с АТВ. Но много съм си мислил, ако имаше в къщи оръжие и дойдат на гости приятелите му дали няма да претарашат къщата за ключа за сейфа.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                      Традициите в нашето семейство:
                      - на 10 получават собствено джобно ножче, което може да реже (заоблен връх)
                      - на 14 получават собствен нож със заострен връх и фиксирано острие (под 9 см) - туристически
                      - на 16 си имат собствен лък/арбалет/въздушна пушка (според мерака)
                      - на 18 си трошат главите сами.
                      Ако бяхме в щатите, щяха да имат бойна винтовка на 14, а малокалибрена на 10.

                      Коментар


                      • От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        . А аз в училище тренирах спортна стрелба, казармата .
                        Стига бе? Сериозно? Аз завърших спортното училище там по спортна стрелба.Треньор беше Ангел Аниниев на пистолет.Последния де.

                        Коментар


                        • От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                          S_s1 Ако знаят, че имаш пушка, на приятелчетата на детето ти ще им стане фикс идея #1 да намерят ключа. Моите са научени да “пазят инвентара”. Играят си децата, влизат в едната спалня, и гостенчетата веднага питат “какво е това”. Моята отговаря, че не знае /по инструкция/. Едното се сеща, и вика “сейф”, може да има пушки. Посяга да върти шифъра /успех, дано го налучкаш от няколко милиона комбинации/. Моята ги вади от стаята , и пристига “тате, Иванчо пипа шкафа”... Иванчо просто е “опазен” от оръжие. За рова пипа.
                          В половината домове в Калифорния има оръжие, и няма изискване обикновенното му състояние да е заключено. Иванчо е в беда...
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                            ... да не се хабите, аз съм израстнал с железа около мен...
                            То това не друго, ми ти е докарало измамното усещане за едни гърди преднина пред останалите, дето са израснали без железа наоколо От там и нереалните заблуди че си по-подготвен или поне на равно със злодея насреща. Ама друг път.
                            Остави това, ми я сподели какво обясни на детето като причина да има пушка? Разказа ли му за какво всъщност се ползва пушка, какво се случва с отсрещния когато просто дръпнеш спусъка и какви са последствията за психиката от това?

                            Коментар


                            • От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                              То това не друго, ми ти е докарало измамното усещане за едни гърди преднина пред останалите, дето са израснали без железа наоколо ...
                              Това пък откъде го измисли?!? По-скоро бие на някакъв комплекс. "Измамното усещане" го нямаше при мен, сигурен съм че го е нямало и при Ник. Когато си отраснал по "гарадоците" няма как наличието на оръжие в къщи да те поставя пред другите. По една елементарна причина, че и "другите" живеят в къщи с оръжие ...

                              П.П. Между другото, стрелбата с 22 калибър по разни неща, примерно, буркани, бутилки и т.н. беше доста забавно занимание.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                                Разбира се оръжейната култура е в основата при справянето с "разглезени и презадоволени тинейджъри"...........
                                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X