Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    ...Точно за да не нарушавам спокойния разговор приех да се изнасям от стаята като усетя, че ще реагирам остро... Което пък ме отдалечи от децата - и в момента си гугукат сладко с майка си, а на мен ми се обаждат само като намалее запаса по сметките
    To си е част от играта "добро ченге- лошо ченге", та не си мисли, че без теб във фонов режим мекият брус ще работи Ние се сменяме на позицията, ама и грижите са ни още малки...
    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

    Коментар


    • #17
      От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

      Чифлик на село - трудът и резултатите от него правят човека - свободен и със самочувствие! Много ще кажат, че у Нас това не става ... не, става навсякъде. Който се съмнява, да гледа life nomadic
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #18
        От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

        Спорт,много помага.По възможност-колективен.Много бързо ще видиш промяната.Личен опит.Мойта мома е на 14,спортува всекидневно и учи,немам никакви дертове.Засега де.

        Коментар


        • #19
          От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

          Моята бе студентка в София. Апартамент под наем, консумативи,кола, разходи. За нищо не мислеше+джобни по 300 на седмица. На въпроса няма ли малко да се замисли какво се случва и че много хора не са баш така, отговора и беше "не мога да си променя стандарта на живот". От другия ден и го промених тотално. Резултата- общежитие, хвана се на работа, тръгна с метрото. И миналата година завърши. Сега е тук, пое част от бизнеса и... Отново се самоиздържа. Но, това си е моя частен случаи. С две думи, добри са ни децата и проблема е в нас.
          „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

          Коментар


          • #20
            От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

            Добре де никой не писа нещо основно.Дръжте се с децата си като родители но и като приятели.Боя никога не е решение.Всичко се свежда до личен пример.И както по горе се спомена постоянен "мек" натиск.ПОСТОЯННО всеки ден без изключение без почивен ден. И децата са попивателни познайте от кого най напред.Радвам се, че минах вече по този път.Сина в Англия завърши и работи, щерката за сега удържаме положението.Та дерзайте.

            Коментар


            • #21
              От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

              Баща съм на 3 деца! И трите са тинейджъри. Ужаса е пълен. Ликвидирах едната си фирма с цел да обърна внимание на децата защото няма никакъв смисъл да печеля ако децата ще съсипят всичко после. Отделно част от работата ми е свързана с деца и долу горе съм запознат и съм виждал доста различни случаи отблизо. Отделих много време и ресурс от живота си за да разуча какво работи и какво не. Твърдя че вече имам решение което съм убеден че е правилно.Сега друг е въпроса дали може да се приложи от всеки и дали има възможност.
              Та решението което работи при децата е следното. Труд труд и пак труд.Под твой надзор.
              Веднага давам пример.13 годишен тинейжър.Прибира се от училище - яде набързо и на работа.При мен.Имам възможност просто.После учи (уж ) час два и пак работа.Вечерта на тренировки и се прибира в 21.30.Преуморени де ядат де не ядат и лягат.
              Това има ефект защото - нямат свободно време за глупости.Съответно не общуват с вредни елементи.Учат се на трудова дисциплина (наистина работят) и са заети.Отделно като работят се срещат с качествени хора и виждат как седи живота в реалност.А това е много важно.Заети са до дупка.Нямат време да отидат да си сравнят телефоните с другарчетата.Лаптопа също отпадна - щото няма време за него.
              Изобщо като в казармата - войника се държи постоянно зает да не мисли за глупости. Та и при мой надзор просто - неволно усвоят маниерите на работещите.
              Като краен резултат голямата дъщеря работи официално от 16 годишна(не е работил при мен досега) и има стабилен месечен доход който е доста сериозен.Тя сама си купува дрехи обувки и други.В момента е на 17 години и има трудов стаж.Като кандидатства за работа казва работила съм тук и тук проверете. Вече е наясно къде какви пари дават и съответно се ориентира.В нейния клас където учи казва че момчетата са много зле-- още разчитат на мама и тате за пари.
              Малките сега съм ги подхванал сериозно.Но е трудно.
              Това решение мойто наистина работи.Тези деца дето ги убиваш от работа (смислена разбира се) освен че се възпитават после по лесно се оправят в живота.
              Но това решение е скъпо- не всеки има вариант да наеме и обучава деца за работа.А и работата трябва да допада на тинейджърите.
              Това е. Психолог и други - не помагат.Те са полезни когато няма авторитетно родителско тяло.Но родителя е най важния.
              Най зле е да осигуриш всичко на детето си.То като има всичко за какво точно да се бори?!
              Последно редактирано от mishomishev; 13-12-18, 18:46.

              Коментар


              • #22
                От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                Боя категорично помага- стига да е веднага незабавен и докато биеш да му обясняваш(крещиш) защо биеш. Просто следващия път да си знае.
                Майките трудно вършат работа. Ако отидеш на родителска среща и са само майки - спукана е работата! И класната не може да се оправи.Най честата реакция е:
                Намирам майката на виновното дете и казвам: Вашето дете е направило това и това на мойто.Озаптете го или аз да го озаптявам. И реакцията на майката е: Бре! Мойто чудно детенце (дангалак и половина) не може да е направило такова нещо! И нищо не става.
                Казвам същото на бащата и той: Леле-мале къв бой го чака - и готово... проблема е решен. Вече детето(дангалака) не прави така.
                Та така.
                Колкото повече галиш толкова по изкривена представа му създаваш за живота.Защото ако утре умреш няма кой да го гали.

                Коментар


                • #23
                  От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                  Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                  ...Та решението което работи при децата е следното. Труд труд и пак труд.Под твой надзор...
                  А образование нещо? Или е лигавщина?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                    На 21 и 15 години са ми. Говорим с тях като с равни. Общи теми и коментари - ситуации, ежедневие, филм, коли, телефони. Разпределяне на домашните задачи и отговорности, обсъждане на всякакви теми/няма табу/, определяне на приоритети, разсъждаваме заедно, 'смяна на местата', бюджети и финансова помощ. Например сина пожела скъп комп, събра си пари/колкото толкова/, ние доплатихме; дъщерята изкара шофьорски курс, платихме го/беше й подарък/, но я скъсаха-доплати си сама. Щом те не оправят нашите стаи, по каква логика ние трябва да оправяме техните? Опитваме се да ги мотивираме, но в името на бъдещето, не на финансите. Материалното е средство, не цел. Наказанието и боя не помагат според мен, по-скоро стресират и затварят детето.
                    Никога не ги напъваме "на всяка цена трябва еди какво си", но понякога обосновано настояваме; признаваме си грешки; прощаваме си /не задължително в деня за прошка/. Имаме си жаргон, например хайде да "счупим"/вместо оправим/ седалката на колата, тази седмица какво ще "счупим".....Вечер паролата "чайче" означава, че дъщерята ще направи чай......Разбира се и двамата си имат личен живот, в който не се бъркаме и даваме само поискани съвети и много рядко непоискано мнение.


                    ПП Не давам акъли, споделям опит.......
                    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                      Майките това, пък бащите онова, бой, забрани, ограничения, "доброто и лошото ченге" - все неща, дето може и да свършват някаква работа, но е до време.
                      За труда, Мишо, чак ме напушва да се разсмея Щото това го пробвах и сгреших. Нещата са много индивидуални - моя хашлак, с добра памет и лесно усвояващ какво ли не, го пратих на 16 да сменя гуми на камиони че да му уврИ главата да си ползва потенциала за нещо по-леко и платено. Но на него му хареса да буха безотговорно и да му плащат за това. Та тотално отказа да учи.
                      С малката обратно - опитах всичко за да и улесня живота и да не се налага да блъска, но вместо това да я разглези, по независещи от мен причини, възпитах отговорен и пресметлив човек. Всъщност възпитах не е коректно, щото по-голяма роля във възпитанието играеше жена ми.
                      И до сега е така, нищо че единият мина 30 и е вече баща, а другата ще ги направи догодина.
                      Основното, което съм проумял, е необходимостта да се общува с тях. Важно е. Като с равни.
                      Последно редактирано от сто; 13-12-18, 19:56.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                        От миналите 30-те, и от тия които са на 14, си е почти цяло поколение, та хайде да има поне разлика.
                        „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                          Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
                          От миналите 30-те, и от тия които са на 14, си е почти цяло поколение, та хайде да има поне разлика.
                          Само така изглежда. Инак - разлика никаква, ако не се впечатляваш от злободневните "екстри". 15 години разлика са всичко друго, но не и поколение.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                            Всички тинейджъри, винаги са били, са и ще бъдат презадоволени. Поне, според родителите си. Преди, сега и в бъдеще.
                            - Я, от седемгодишен сам носил секи ден вОда от герана на "Магарешник", на тоа сичко му е дома- вода, кенеф... ся ми са прай на интиресен, дето треа едни дръва да нацепи и да зареди печките.
                            Това е съвсем примерно. Луксът и мечтите на родителите са реалност и даденост за децата. Редно е и така трябва да бъде. Осъзнаването колко единствен и неповторим си, върви заедно с лиготиите и стремежът да нагодиш света и околните по себе си и желанията си. Тук е много важно да имаш интереси и увлечения, някой да те подкрепи и да ти помогне да ги развиеш. Тинейджърското убеждение, че всички останали са лузъри и ти си първият на света, който ще си живее живота, така както си иска... това може да се превърне в страхотен потенциал. Само трябва да се впрегне.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                              Само така изглежда. Инак - разлика никаква, ако не се впечатляваш от злободневните "екстри". 15 години разлика са всичко друго, но не и поколение. Колкото и да не ти се иска.
                              17 години са си цяло поколение. От където и да го погледнеш.
                              Последно редактирано от tiramisu; 13-12-18, 20:35.
                              „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                                Не бяха до 90та, днес са отвратително много и дъртаците зор го вдяваме, често и от после.
                                пп по- ги бива от нас
                                Последно редактирано от veskov; 13-12-18, 20:47.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X