Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтиране на оригинален теглич за jeep cherokee liberty KJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Монтиране на оригинален теглич за jeep cherokee liberty KJ

    Здравайте,
    Извинявам се предварително ако някаде из темите е коментиран този въпрос, но не открих нищо конкретно.
    Става въпрос по-точно с окабеляването на теглича, попаднами оригинален за модела, който си е с окабеляването,та питането ми е дали има заводски изкарани букси за свързване някаде в багажното отделение. Благодаря предварително.

  • #2
    От: Монтиране на оригинален теглич за jeep cherokee liberty KJ

    Мисля че съм виждал несвързани с нищо букси зад корите на багажника. То лесно се гледа зад тях в задната част към вратата дето е. Откопчей ги малко и ще видиш кабелите.

    Коментар


    • #3
      От: Монтиране на оригинален теглич за jeep cherokee liberty KJ

      Няма свободен куплунг, който да е предвиден за окабеляване на теглича. В самия комплект кабели, които идват с теглича има съответните конектори - разклонения, които се включват в оригиналните конектори от ел. инсталацията за левия и десния стоп, а другата им страна пък се включва в местата на самите стопове. Има и един електронен модул за защита на ел. инсталацията от претоварване и късо съединение, както и за съгласуване управлението на светлините на ремаркето (караваната). Често в USA самите ремаркета са с един общ кабел за мигач и стоп сигнал, а при Jeep Liberty светлините са с отделно окабеляване, заради което се налага и монтирането на такъв модул. Той също така командва включването на светлините за движение назад, като изключва тези в стопа на Jeep-а и го прехвърля отзад на ремаркето, когато то е включено в куплунга на теглича.
      Tail Light Converter
      A tail light converter is built into this T-connector. Because most trailers run on a two-wire system - wherein the brake and turn signals are carried on one wire - the separate brake and turn signals from your Jeep Liberty's three-wire system need to be combined so they are compatible with the wiring system of the trailer. This converter combines the brake and turn signal functions of your automobile so that they run on one wire to properly activate your trailer's tail lights. Note: This will not affect how the tail lights on your Jeep Liberty operate.

      Ето и примерно видео за монтаж на такова окабеляване.
      https://youtu.be/bhoG0ac_EcE

      Има доста информация в интернет за Jeep Liberty KJ Trailer Wiring Harness
      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
      First impression is not always true. Get inspired.
      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
      Reading is sooo boring, unlike writing!

      Коментар


      • #4
        От: Монтиране на оригинален теглич за jeep cherokee liberty KJ

        Благодаря ви за отговорите. Теглича който имах е с оригиналните букси за модела и без проблебно ги свързах по следния начин. Разкачих кората зад десния стоп в багажното отделение и там има букса за стопа, която е същата която имам на теглича и трябваше просто да ги свържа, без рязане на кабели и допълнително свързване, масата закачих с гайка за най-близкия болт стърчашт от констукцията на купето без да се налага пробиване. Дано съм полезен на други като мен.

        Коментар


        • #5
          От: Монтиране на оригинален теглич за jeep cherokee liberty KJ

          Явно Jeep-ът е имал или е бил предвиден да има теглич, затова има акова окабеляване. А в комплекта на този - монтирания теглич или в мястото под кората на колата има ли допълнителен модул с релета или някаква електроника вътре? Имам предвид tail light converter или просто защитен модул за ел. инсталацията, защото без него едно евентуално късо съединение в буксата отзад или по инсталацията на ремаркето, може да създаде сериозни проблеми и на Jeep-а. Всички светлини - външни и в салона се управляват от Body Control Module - BCM и едно късо може да не му се отрази добре. Освен това, за захранване на светлините на по-големи ремаркета или каравани, които имат и повече външни светлини, се прекарва отделна захранваща линия от акумулатора до tail light converter-а, а от там и до ремаркето. Така не се товари излишно инсталацията на колата.
          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
          First impression is not always true. Get inspired.
          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
          Reading is sooo boring, unlike writing!

          Коментар


          • #6
            От: Монтиране на оригинален теглич за jeep cherokee liberty KJ

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:84.7 КБ
ID:5804908 това е окабеляването на теглича с необхобимите реле и елекроника, буксите са идентични с тези на колата. примерно зад левия стоп е точно такава, има я и от дясната страна но е пусната в кухината на десния калник където има място за останалите елекроники, а и отвора в купето където трябва да влязат кабелите е от дясно.

            Коментар


            • #7
              От: Монтиране на оригинален теглич за jeep cherokee liberty KJ

              Да, точно това имах предвид. И при мен е така - разположени са точно зад пластмасовата облицовка на кухината, над десния заден калник.
              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
              First impression is not always true. Get inspired.
              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
              Reading is sooo boring, unlike writing!

              Коментар


              • #8
                Здравейте, от скоро и аз съм собственик на Liberty KJ. От къде бихте ми препоръчали да си взема теглич и инсталация за него?
                Благодаря предварително!

                Коментар


                • #9
                  Здравей.

                  Моята дилема беше нов полски, сваляем с болтове или оригинален автоматичен + оригинална инсталация. Избрах втория вариант. Нови се продават от няколко вносители на тегличи. Има софийски и пловдивски фирми.
                  Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
                  Око за око, паста за зъби!
                  Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

                  Коментар


                  • bigfil
                    bigfil коментира
                    Редактиране на коментар
                    Точно това ми е чуденката, като цяло търся оригинален + инсталация, а ко скоро не намеря, ще мина на нов заместител.
                    Това, че имам монтирана вече греда отзад, не знам дали ми помага или ще пречи?

                • #10
                  Гредата ще се наложи да премахнеш и на нейно място да монтираш теглич.
                  Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
                  Око за око, паста за зъби!
                  Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X