Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за Форд Фокус 1.4 Бензин 75 к.с. от 2000

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за Форд Фокус 1.4 Бензин 75 к.с. от 2000

    Здравейте приятели,

    Търся си малка и икономична количка, в която ще успявам да побирам детската количка на моята дъщеря и малко допълнителен багаж, когато пътуваме през уикенда.

    Не съм много придирчив относно каква кола ще имам просто искам да ми върши работа, да е икономична и да има евтина поддръжка. Разбира се и приемлив разход на гориво.

    Спрял съм се на Форд Фокус 1.4 Бензин 75 к.с. от 2000 година. (*** Без връзки към обяви ***)
    Днес разговарях с продавача на тази кола и честно казано човека ми се стори доста отзивчив. Каза ми, че колата е докарана от Австрия и е на реални 106 000 километра и има пълна сервизна книжка. Няма проблеми по купе, двигател, съединител и ръжда. Също така сподели, че по сервизна книжка е била обслужена на 100 000 км. Предложи да я покарам малко за да разбера и усетя, че наистина колата е на тези километри. От моя страна допълних че близо 20 годишна кола е някак си нереално да е на тези километри, но той ме увери, че много рядко се срещали такива коли и тази е една от тях.
    Даде ми VIN номера и ме посъветва да го дам в представителство на Форд, откъдето ще могат да ми кажат цялата история на автомобила и да сравня със сервизната книжка на колата, когато отида на оглед.
    Попитах дали мога да я закарам на сервиз и диагностика за да се провери историята на колата както и ходовата част, но това било възможно само, ако намеря платформа, на която да я кача, защото колата няма технически и застраховка, тъй като й липсват БГ номера.

    Бих искал да помоля за вашето мнение относно информацията споделена по-горе, какво мислите и как бихте постъпили на мое място ? Някакви съвети ? Държа да отбележа, че не разбирам от коли и всяка помощ и насока би била от голяма полза. Според вас цената висока ли е за автомобил 2000 година ?

    Най-много ме притеснява, че най-вероятно няма да успея да я закарам на диагностика и преглед на ходова част, защото най-близкия град, където има представителство на Форд е Стара Загора. А за опцията с намирането на платформа съм някак си скептично настроен. Според вас добра идея ли е сляпо да се доверя на сервизната книжка и дали е истинска ?

    Благодаря на всички за съдействието.
    Поздрави,
    Антон
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 13-12-18, 06:52.

  • #2
    От: Съвет за Форд Фокус 1.4 Бензин 75 к.с. от 2000

    По ВИН ще дадат история само на собственика. Поне на другите места е така, нищо не пречи да се обадиш в Стара Загора да питаш. И ако е така идете я вземете тая история и каквото пише там това е по-меродавно от книжката. Но и това не дава 100% гаранция, може да е превъртан километража преди посещението при дилъра.

    Закарай я на сервиз там където си да огледат състоянието какво е. За километрите може да се съди по косвени признаци и не с много голяма точност. Но ако е на 200 000 примерно би трябвало да и личи и би трябвало хората в сервиза да го видят.

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за Форд Фокус 1.4 Бензин 75 к.с. от 2000

      Здравейте, възможно е и да има такива автомобили. Но съм сигурен, че кола от Австрия без ръжда няма Аз си купих Октавия 2010г на 130 000км Февруари месец, Октомври ходих на годишен технически преглед и не ми дадоха, защото картера ми беше ръждясъл супер много (купих нов ) и взех преглед. Успех дано намерите подходящата за вас кола.

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за Форд Фокус 1.4 Бензин 75 к.с. от 2000

        Добре, че е картера. Щях да се учудя, ако е шасито.
        „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X