Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Риск при покупка на видеокарта втора ръка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Риск при покупка на видеокарта втора ръка

    Здравейте , искам да попитам как да позная една видео карта е да ли е проблемна. В търговските сайтове има голямо предлагане на втора ръка. Въпроса ми е да ли да взема карта ползвана за копаене или да бягам далеч такива обяви. Не съм наясно и затова питам .

  • #2
    От: Риск при покупка на видеокарта втора ръка

    И какъв е проблема в миньорските карти - толкова време са "копали" , доказали качества...значи всичко е точ.
    Нямам миньорска фирма. Питам от интересност.
    "Не съм наясно и затова питам ."
    И аз .
    моля знаещите ...

    Коментар


    • #3
      От: Риск при покупка на видеокарта втора ръка

      Така, никак докато не я пуснеш на машина и не и сложиш стрест тест.

      Коментар


      • #4
        От: Риск при покупка на видеокарта втора ръка

        Картите за "копане" стават икономически неизгодни на един етап, а това въобще не е задължително да е към края на ресурса им, който впрочем въобще не е малък. Ако не искаш карта, с която е "копано", вземи си карта, която не е ставала за тази дейност.

        Коментар


        • #5
          От: Риск при покупка на видеокарта втора ръка

          Направо ми е трудно да повярвам, че още е изгодно да се копае с карта. Познатите, които копаят, го правят с едни машини от китай...вътре са 200-300 процесора, самите машини са по разни мазета и тавани-това по никой начин не можеш да си го сложиш под леглото-реве на смърт, нормално отоплява една стая зимата...
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            От: Риск при покупка на видеокарта втора ръка

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Направо ми е трудно да повярвам, че още е изгодно да се копае с карта. Познатите, които копаят, го правят с едни машини от китай...вътре са 200-300 процесора, самите машини са по разни мазета и тавани-това по никой начин не можеш да си го сложиш под леглото-реве на смърт, нормално отоплява една стая зимата...
            ЕЖК, мерси

            Коментар


            • #7
              От: Риск при покупка на видеокарта втора ръка

              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              Направо ми е трудно да повярвам, че още е изгодно да се копае с карта. Познатите, които копаят, го правят с едни машини от китай...вътре са 200-300 процесора, самите машини са по разни мазета и тавани-това по никой начин не можеш да си го сложиш под леглото-реве на смърт, нормално отоплява една стая зимата...
              То въпроса е какво точно копаеш. Тия китайските машинки са за Bitcoin само(S9 напр.), а с gpu можеш да копаеш доста други крито валути, ether като най-известна алтернатива. Дали си струва не знам.Иначе на картите им няма нищо, процесорното им време е почти невъзможно да е изразходвано. Ако са много овърклокнати много ще загряват по-бързо и това и скъсява живота. Като я вземеш си слагаш cpu z, или някоя подобна програмка и я следиш как е с температурите из късо. Ако има нужда, мислиш някой вариант как да отпимизираш движението в кутията.

              Коментар


              • #8
                От: Риск при покупка на видеокарта втора ръка

                Всичко копаят, не само биткоин. Не мога да кажа кое какво е, защото не разбирам нищо от тая работа, макар да имам познати, дето "копаят" от 7-8 години. Видеокартите и личните компютри отдавна ги изкараха от копането-всичко е на външни машини.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Риск при покупка на видеокарта втора ръка

                  Първо погледни за каква цена вървят нови карти с подобни параметри. Понякога разликата в параметрите е минимална, но новото си е ново. Желателно е да видиш самата карта дали изглежда наред, места с променен цвят от прегряване и т.н. По принцип дори картата да работи, вентилаторът към нея е първото нещо което може да очакваш да изфиряса ако е въртял на макс денонощно за копаене. Някои може да са още в гаранция, при свестен продавач.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X