Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за ръжда по ТЛК100?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси за ръжда по ТЛК100?

    Гледам една Тойота 100 4.2ТД от 2004та. Парите, километрите и окомплектовката ме устройват, но ме притеснява ръждата.
    Пратиха ми малко снимки отдолу - https://imgur.com/a/d7DmlbO
    Колата е латвийска, предполагам е била добре осолявана.

    Спасяемо ли е положението и струва ли си за ~ €14k?

  • #2
    От: Въпроси за ръжда по ТЛК100?

    Лично аз от тези снимки не мога да добия представа за състоянието на шаси и купе, а то това е целта, а не да ти замажат очите с тези снимки, каквото са искали да направят, поне според мен.

    Коментар


    • #3
      От: Въпроси за ръжда по ТЛК100?

      Не ми се вижда драстична ръждата, но цената ми се види завишена.

      Коментар


      • #4
        От: Въпроси за ръжда по ТЛК100?

        Имам снимки на купето и салона, от обявата, там няма забележки. Интересуваше ме конкретно положението с ръждата и това, че задният диференциал изглежда сълзи.
        Има още няколко снимки, но са на единични петна по два калника и не са толкова важни.
        Колата е от човек през втокъща и май повече информация от тези снимки и VIN-а няма да получа по мейл. Дори това ме изненада, че пратиха.

        Коментар


        • #5
          От: Въпроси за ръжда по ТЛК100?

          HU - neu, a TUV има ли и докога?
          Там. това. все още означава доста.
          Къде ще се кара. щото ако е в Германия. малко ще останат местата през 2019-та. където може с евро 3.
          Ръждата не е малко и то на дебелите железа.
          Ако изтича TUV-а догодина. това може да е аргумент за сериозен пазарлък. но само ако ще се кара в България. щото може да се окаже. че няма да мине на прегледа следващия път в Германия.
          И на мен цената ми изглежда висока.
          Life is too short to drive dull cars!

          Fight global warming !
          ... turn on your A/С !

          Коментар


          • #6
            От: Въпроси за ръжда по ТЛК100?

            Няма TUV, само е закарана в Германия от Латвия.

            А каква цена ще е нормално в такъв случай? От няколко месеца следя двете мобилета и още 1-2 сайта и вече видях 15-20+ стотака на по повече и много повече километри около тези пари...
            Търся дълга база, 5 скорости (т.е. 2004+) и около 200-220к км. Този отговаря на всичко.

            Коментар


            • #7
              От: Въпроси за ръжда по ТЛК100?

              Само ще ти изяде нервите тоя гниларник. Диференциалът освен дето тече, от него се рони ръжда на люспи. Не бих го купил това, особено пък за тия пари. Кола с ръжда е скрап, дори в останалата си част да е перфектна технически. Рано или късно (по-скоро рано) и в БГ ще направят така, че с ръжди и дупки по калниците да не може да се минава преглед.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Въпроси за ръжда по ТЛК100?

                Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                HU - neu, a TUV има ли и докога?
                Там. това. все още означава доста.
                Къде ще се кара. щото ако е в Германия. малко ще останат местата през 2019-та. където може с евро 3.
                Ръждата не е малко и то на дебелите железа.
                Ако изтича TUV-а догодина. това може да е аргумент за сериозен пазарлък. но само ако ще се кара в България. щото може да се окаже. че няма да мине на прегледа следващия път в Германия.
                И на мен цената ми изглежда висока.
                HU (хаупт унтерзухунг ) e т.нар. TUV.TUV е една от фирмите дето го извършват,може би основната и така е станало нарицателно.Обаче дали наистина има,ще разбереш като видиш документа за ТЮФ.
                Ръждата дето е снимана е на доста дебели ламарини и повечето са части от окачването,основно задният мост.
                Не получаваш никаква информация за състоянието на шасито и дъното на купето.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпроси за ръжда по ТЛК100?

                  Твърде много и при това значителна корозия отдолу..Според мен колата е стояла некарана дълго време, задния диф имам чувството, че след малко ще изпаднат зъбчатките, трагедия е...
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпроси за ръжда по ТЛК100?

                    Не се захващай с ръждив джип. Ръждите винаги се оказват в пъти повече от колкото си видял при първоначален оглед. После като започнеш да сваляш кори и да чоплиш, ще ти се плаче, но ще е късно.
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпроси за ръжда по ТЛК100?

                      Жалко. На изключително крайно неудобно място в DE е, така че оглед на място не е много опция, при положение, че консенсусът е, че по-скоро не струва и може да е много път за нищо.
                      Проблемът е, че всичко друго, на което попадам е на прекалено много километри, дори за доста повече пари. Не е твърде изненадващо за коли на по 15 години, но все пак...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпроси за ръжда по ТЛК100?

                        Първоначално публикуван от MoridinBG Преглед на мнение
                        Жалко. На изключително крайно неудобно място в DE е, така че оглед на място не е много опция, при положение, че консенсусът е, че по-скоро не струва и може да е много път за нищо.
                        Проблемът е, че всичко друго, на което попадам е на прекалено много километри, дори за доста повече пари. Не е твърде изненадващо за коли на по 15 години, но все пак...
                        Повече от два месеца търсих и аз и ръждата е проблем, гледах Pajero, Land Crusier и Pathfinder. Като цяло не са много и дърьат цена и ръждата си е реален проблем. Къде се намира, ако не е тайна?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпроси за ръжда по ТЛК100?

                          Тия от километри много не се боят ма тръгне ли рьждата е кофти,много по-кофти от една ревизия на ходова част или мотор или охлаждане или всичкото това заедно.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпроси за ръжда по ТЛК100?

                            Тези от вас, които коментират, че цената е висока, ако може да кажете каква според вас е добра или приемлива цена за добра 100ца дизел, фейслифт, автомат, ляв волан?

                            Много точен коментар на Илиян (taran). Ръждата по най-дебелите железа около задният мост е най-малко неприемлива, какво ли е на други места. Няколко мои познати и приятели упорито търсиха фейслифтови 100ци в последните 2+ години. От опита дотук, най-голям шанс за добро попадение е северна Италия, много рядко Франция.

                            Успех в избора!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпроси за ръжда по ТЛК100?

                              Бягай далече от този джип,на последните две снимки се вижда че и рамата е почнала да шупва.Дори да няма поражение по ламарините при евентуален ремонт или дори обслужване се готви всичко да го развиваш с оксижен и флекс.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X