Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли проблем с коляновия вал Санта Фе 2-ра генерация (2005-2010),2.2 д 150 к.с. ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли проблем с коляновия вал Санта Фе 2-ра генерация (2005-2010),2.2 д 150 к.с. ?

    От много места получавам информация за проблем с коляновите валове на тези двигатели, без конкретно да се уточнява точно за какво става въпрос. Има ли реално такъв проблем? Ако има, каква е причината? Конструктивен недостатък? Влошено мазане? При фейслифта от 2010-та година се монтира друг, доста по-мощен двигател – 197 к.с. Той страда ли от някакви сериозни проблеми?

  • #2
    От: Има ли проблем с коляновия вал Санта Фе 2-ра генерация (2005-2010),2.2 д 150 к.с.

    Не съм много сигурен, че проблема на тези двигатели са коляновите валове. Тази година ми се наложи да отворя 2 двигателя и се оказа, че трябва да сменя коляновите валове, заради превъртели биелни лагери на 1-ви цилиндър. Но за мен проблема са неправилни по размер лагери монтирани на двигателя и маслена помпа . Това е така, защото лагерите се подбират по размер за всяка шийка и може да се окаже, че няма два еднакви по размер лагера. Като се износи маслената помпа малко и проблема е готов. На моя двигател имах монтирани лагер без никаква хлабина на едната шийка и друга, на която лагерите бяха с над максималната хлабина. А магазините предлагат комплекти от един и същи размер, единствено в Инд комерс Хюндай, Младост в гр. София ми поръчаха комплекти лагери с различните размери в единични бройки. Другия проблем на тези двигатели са дюзи и прегоряло бутало на 4-ти цилиндър заради регенерирането на ДПФ филтъра. Доколкото видях с много малко доработки този двигател го използват на много модели, като го има с вариант 140 к.с, 150 к.с и 155 к.с
    Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X