Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Светна лампата за зареждането.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Светна лампата за зареждането.

    Привет, колеги!
    Касае се за леката ми кола, но въпросът е общ.
    Историята е следната:

    Тази вечер, докато минавах през неравност ( не много голям удар), ми светна лампата за зареждането. Веднага след това, спря вентилатора на парното. Не знам каква връзка може да има, но го споменавам, защото е странно.

    След километър-два паркирах и оставих колата за около час. Запалих и си тръгнах. Лампата продължи да свети.
    След около три-четири км ( за градско става въпрос), спрях пред един магазин за цигари. Пет минути да съм се бавил и а да запаля, не би.
    Ремъка е здрав, защото хидравлика си има.
    Какво може да се прецака толкова рЕзко. Минава ми през акъла диоден блок на генератора, но не знам.
    А и друго странно е , че при второто каране, по пътя ми светна и лампата на АБС-а.
    Избутах я малко назад и я оставих пред магазина. Утре ще я домъкна с джипката, но е близо до нас. Заключих я с централното, но след няколко крачки се сетих, че ми замириса малко странно преди да сляза. Върнах се и откачих плюса на локматора. Викам, да не земе да се запали нещо...

    Не съм много на ТИ с тоците и вероятно ще се кара на жичкаджия, но просто съм любопитен.
    Your conscience is all you can take to your grave.

  • #2
    От: Светна лампата за зареждането.

    АБС може да е от ниско напрежение в акумулатора.
    От удара може да ти се е откачил кабела на възбудащата. Виж отзад на алтернатора да не виси нещо
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Светна лампата за зареждането.

      Сега е тъмно и не мога да видя, но утре ще огледам. То не е било силен удар. Един заспал пуицай от тия плавните.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        От: Светна лампата за зареждането.

        А, само нещо, откача се минуса.

        Иначе хвърли едно око, трябва да имаш поне две жици в алтернатора.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Светна лампата за зареждането.

          Аз минуса пробвах, но ми превърташе болтчето и нямах второ ключе десетка. Затова откачих плюса.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #6
            От: Светна лампата за зареждането.

            Не,че си упоменал,но предполагам за Ситроена иде реч? Четките на алтернатора са им слабо място. Не са скъпи и даже с малко чанч и на място се сменят.

            Коментар


            • #7
              От: Светна лампата за зареждането.

              По някяква причина алтернатора е спрял да зарежда. След това,почват еден по един да се изключват различини консуматори,за да може батерията да устиска възможно по- дълго време.
              За Ситроен не съм сигурен,но съм го веждал при БМВ и ФВ.
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • #8
                От: Светна лампата за зареждането.

                За Ксантията иде реч, да.
                Ще се радвам, ако се размине само с четки. На напречните мотори всичко е чанч, но ще разгледам за достъп утре.
                Мразя факта, че и трите коли, ако имат номерца за правене, избират като се оклинчи времето.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: Светна лампата за зареждането.

                  На мене при подобно светване се оказа пробил диоден блок.
                  Каквото и да е трябва да се свали алтернатора. Жалко.....
                  АИГ-Заваряване ООД
                  Производител на заваръчни апарати "DEL"
                  http://www.aigwelding.com
                  0889 522 036

                  Коментар


                  • #10
                    От: Светна лампата за зареждането.

                    Миналата седмица го ядох на реното . Лампата светна и от раз спря да зарежда . Оказа се душмански изяден колектор беше стигнал до пластмасата под медтта . Алтернатора е Валео 105 ампера . Ремонт на алтернатора нови лагери ; колектор и реле с четки 80 лева .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Светна лампата за зареждането.

                      Може и да са четки .В един момент едната рЕзко не пипа колектора и лампата светва.Последно флекса ми ,така рязко спря от четки.Та колегата дето ги упоменава може и да е прав.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Светна лампата за зареждането.

                        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                        Може и да са четки .В един момент едната рЕзко не пипа колектора и лампата светва.Последно флекса ми ,така рязко спря от четки.Та колегата дето ги упоменава може и да е прав.
                        Ако ъглошлайфа ти е български има в едната четка защита . Едно пластмасово щифтче с пружинка . Като четката се изяде до определено ниво щифтчето изскача и прекъсва веригата . По този начин пази колектора на ротора . Аз като сменям четки на моите слагам с предпазители и от двете страни .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Светна лампата за зареждането.

                          Друсването е основното. Откачила се е маса я на двигателя, я на таблото.
                          Ма не пречи да се изреди де що жица има по колата та да му е гадно на Хънтъра

                          Коментар


                          • #14
                            От: Светна лампата за зареждането.

                            Днес и сложих акумулатора от Кията, запалих я и я закарах на вилата. Започнах да свалям алтернатора, но се стъмни. Остана един болт, на място с много женски роднини. Утре ще го сваля, почистя и ще го закарам да го види специалист. Надявам се да е в него причината, че безкрайно търсене на от къде може да е, ме ужасява.
                            Междувременно, ще проверя и всички бушони и ще сменя смукателния маркуч на худравличната помпа, че е в лошо състояние и вероятно от там е подливало масло върху алтернатора.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Светна лампата за зареждането.

                              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                              ..... и вероятно от там е подливало масло върху алтернатора.
                              С това трябваше да почнеш.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X