Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Светна лампата за зареждането.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Светна лампата за зареждането.

    Мислиш ли, че това може да е причината?
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #17
      От: Светна лампата за зареждането.

      Напълно е възможно .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #18
        От: Светна лампата за зареждането.

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Напълно е възможно .
        Но малко вероятно.
        Да видим какво ще излезе,че има доста опции.

        Коментар


        • #19
          От: Светна лампата за зареждането.

          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
          Мислиш ли, че това може да е причината?
          Виждал съм алтернатор работил доволно смазан с хидравлично масло. Нямаше ни четки ни колектор.Моя ,пак на ксантия.

          Коментар


          • #20
            От: Светна лампата за зареждането.

            Утре ще си проличи. Ще снимам. Твърде е вероятно.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #21
              От: Светна лампата за зареждането.

              Иво се оказа прав. Алтернаторът беше доволно окъпан с масло и нямаше нито колектор, нито четки. Срещу 45 пари си го взех обслужен и работещ. След обяд сглобих всичко по обратния ред и мадмоазел Вероник е отново в движение.
              Благодаря на всички за напътствията!
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #22
                От: Светна лампата за зареждането.

                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                ... Алтернаторът беше доволно окъпан с масло и нямаше нито колектор, нито четки. ....
                В смисъл ? Колекторът и четките са се разтворИли от маслото и са се изпарИли , или що ?

                Питам , понеже на мен днес междувременно ми отказа един алтернатор на транзит , окъпан с нафта (както се оказа от първоначалната визуална инспекция и кой знае от колко време ) , та да направя сравнение - да не би и нафтата , подобно на хидравличното масло да действа като киселина .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #23
                  От: Светна лампата за зареждането.

                  Колекторът износен до пластмасата, четки съвсем накрая. Според електикаджията, маслото е помогнало. Как точно, нямам идея. Каза, виж си оправи да не тече масло отгоре. Вероятно маслото + прахоляк действа като абразив. Каза, ти си го измил отвънка, ама вътре беше оцапан с масло целия.
                  В лагерите нямаше никакви луфтове и шумове, та си останаха.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Светна лампата за зареждането.

                    Не знам, доколко е агресивно хидравличното масло за хидростатични системи, каквото е LHM. Принципно, би следвало да щади гумени уплътнения. За пластмасите, нямам идея.
                    Казанчето е от някакъв тип HDPE по спомен.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Светна лампата за зареждането.

                      Сашо ,не е абразив.Някакви електо -химични процеси се получават .И аз не знам как и не разбирам.Има кой да го обясни ,в смисъл някой който прави алтернатори или някой химик.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Светна лампата за зареждането.

                        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                        Но малко вероятно.
                        Да видим какво ще излезе,че има доста опции.
                        Не съм видял алтернатор системно поливан с масло и нафта да изкара много . Темата защо електрическите машини не го понасят много добре е доста дълга . Ортака смени на неговия С 15 3 алтернатора за няколко месеца защото от ГНПто върху алтернатора течеше нафта .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Светна лампата за зареждането.

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Не съм видял алтернатор системно поливан с масло и нафта да изкара много . Темата защо електрическите машини не го понасят много добре е доста дълга . Ортака смени на неговия С 15 3 алтернатора за няколко месеца защото от ГНПто върху алтернатора течеше нафта .
                          Така да е ,моите наблюдения през годините са,че причините за отказа не е окапването (никой не ги полива) с масло,(няма какво да разложи и не е електропроводимо) а съвсем тривиални като износване,изгаряне от претоварване,пробив,лоши спойки и т. н....
                          В силно абразивно прахова среда маслото ще оформи шлайф паста и ускори износването,но в СЛУЧАЯ най вероятно просто му е "свършил пробега".

                          Коментар


                          • #28
                            От: Светна лампата за зареждането.

                            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                            Така да е ,моите наблюдения през годините са,че причините за отказа не е окапването (никой не ги полива) с масло,(няма какво да разложи и не е електропроводимо) а съвсем тривиални като износване,изгаряне от претоварване,пробив,лоши спойки и т. н....
                            В силно абразивно прахова среда маслото ще оформи шлайф паста и ускори износването,но в СЛУЧАЯ най вероятно просто му е "свършил пробега".
                            В грешка си. Получава се една паста от графит масло и мед.А как и какво после става не е моя работа да мисля.От всичко не можеш да разбираш .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Светна лампата за зареждането.

                              Заради маслото,нафта и т.н се получава искрене,то изяжда колектора,само единия пръстен.



                              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                              В грешка си. Получава се една паста от графит масло и мед .
                              Това е чудна смазка за секретни патрони и контактни ключове на автомобили.Точно като по книга.
                              Последно редактирано от Roninn; 13-12-18, 06:58.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X