Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор на сейф (каса) за дома.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет при избор на сейф (каса) за дома.

    Здравейте,
    Желанието ми е да си купя каса (сейф), която да монтирам стабилно в нас с идеята да затрудни евентуалните крадци до идването на СОТ.
    Необходимите ми вътрешни размери са височина около 40см, основата нещо около 30х30см.
    Главно въпросите ми са относно вида на заключването, дали да е с ключ, с шифър или електронно заключване?
    Благодаря предварително за помощта.
    Поздрави.
    Георги Тонев

  • #2
    От: Съвет при избор на сейф (каса) за дома.

    Мисля ,че електронните са най не сигурни от ниския клас.Виждал съм едновременно с ключ и шифър .Ако е с ключ ,да не е с перчат ключ ! Баща ми преди време викна ключар да му отвори сейфа ,с перчат ключ,защото бравата се развали нещо ,човеко го отключи за една минута
    Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

    Коментар


    • #3
      От: Съвет при избор на сейф (каса) за дома.

      Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
      ...човеко го отключи за една минута
      Считай!
      Георги Тонев

      Коментар


      • #4
        От: Съвет при избор на сейф (каса) за дома.

        Хайдуците казват че нещо ,което е направено от човек се разваля също от човек. Мой съвет е да се закрепи касата, като махнеш тухла от стената и зад някоя картина или я закрепи на скрито място. Обикновенно се крие на видимо място, но здраво захваната за стената или пода.
        Последно редактирано от белята; 08-12-18, 15:53. Причина: кривопис
        Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

        Коментар


        • #5
          От: Съвет при избор на сейф (каса) за дома.

          Електронното заключване май е най-непробиваемо. Интересно ми е само за колко време се вади кутията на сейфа от тухлената стена, ако бабаит с щанга запретне ръкави? В този ред на мисли, пусни в гугъл "diversion safe" и виж дали намираш нещо интересно. Става дума за сейфове които нямат вид на сейф и са неразличими от ежедневните вещи в дома.

          Коментар


          • #6
            От: Съвет при избор на сейф (каса) за дома.

            Напротив

            електронното е скапано еле в цената която ти ше платиш и размерчето на сейфа.

            тьрси комбо - с шифър и ключ макар,че добрия шифър не отказва.Дрьпни и статистика от някъде да видиш,че обикновенно атаката на сейфа идва от хора които знаят на 100%,че имаш такъв.

            Тук сейфове за пушки ги маскират като хладилник примерно ако трябва да си го държи в гаража като им циментират котвите на дъното.На теб основния ти проблем е размерчето и теглото - как да му завариш 5 винкела на дъното и да ги цементираш яко в пода та да няма мърдане.

            моя е около 1 тон с патроните в него,но не е циментиран за пода,но пък и не излиза през вратата,трябва да изкъртят 2 каси за да мине ма трябва и да са якички............пупупупу да не чува рогатия.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              От: Съвет при избор на сейф (каса) за дома.

              http://www.amsecusa.com/burglary-ratings-explained/

              тьрсиш сейф поне ТЛ-15 или някой стар банкерски сейф,те държат.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Съвет при избор на сейф (каса) за дома.

                Монтирането според мен може да се направи достатъчно надеждно, така че да не може да се изкърти сейфа в рамките на времето за реакция на СОТ. Яко анкериране и допълнително буферна рамка, която да препятства варията. Вероятно това ще помогне ефективно само първия път. Ако им стане "интересно", вероятно ще се върнат друг път конкретно за реванш към касата и тогава това време е може и да им стигне.
                Георги Тонев

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет при избор на сейф (каса) за дома.

                  НЕ купуваш електронна ключалка, отказват често, механичните са почти вечни.
                  От механичните взимаш ключалка с кръгла врътка /Rotary type/. Ротационноте ключалки са общо взето 2 вида- Type 1 и Type 2. Единицата е малко по- скъпа ама много по трудна за отключване от бандитите.
                  Сейфа го скрий и го завинти/зазидан в стената и пода.
                  Има аларми за сейфове. Как го сриташ, и от вибрациите ти пищи на телефона. Използват WiFi signal.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет при избор на сейф (каса) за дома.

                    Сейф, клас 5, с цена нов в магазина осем и нещо хиляди лева...крадците ги има на камерите- отвориха го за няма три минути. За тяхно нещастие, беше абсолютно празен. Вмъкнаха се през съседния апартамент и си бяха заглушили СОТ-а.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет при избор на сейф (каса) за дома.

                      Парите при вас имат други измерения,от как гледах раничка за 285лева която тук е 45 долара и не ги смятам вече дали е качествено според цената му.

                      Алармата за сейф е добра идея,как го барнеш и ти праща СМС
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет при избор на сейф (каса) за дома.

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        Сейф, клас 5, с цена нов в магазина осем и нещо хиляди лева...крадците ги има на камерите- отвориха го за няма три минути. За тяхно нещастие, беше абсолютно празен. Вмъкнаха се през съседния апартамент и си бяха заглушили СОТ-а.
                        Клас 5 ама то и ключалката е важна. Електронна, механична /Тип 1 или 2/. Много хора идея нямат колко са им кекави сейфовете. Главната причина са производителите. Ама това е дълга тема. И тия камери защо са нямали аларма за нещо движещо се пред тях /motion alarm/?
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет при избор на сейф (каса) за дома.

                          С риск да е глупост това, дето ще предложа (нямам сейф, нямам и нужда от такъв), но не е ли вариант механично завиване на вратата на сейфа със специално направен болт и инструмент в коя да е стругаро-фрезистка работилница? Болт, който влиза в дълбок и тесен отвор, в който е трудно да светнеш и да видиш какво има а и да видиш, едва ли ще си подготвен точно за това препятствие. Ключалките на пазара си мисля че са обект на интерес и предварителна подготовка от заинтересованите и добрите "професионалисти" отиват подготвени, си мисля.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет при избор на сейф (каса) за дома.

                            Секретен болт за гума се развива за около 15секунди ако правилно помня,минута за 4те болта на колата.

                            Ако беше идея да са се сетили преди около 200-300години вече
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет при избор на сейф (каса) за дома.

                              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                              Сейф, клас 5, с цена нов в магазина осем и нещо хиляди лева...крадците ги има на камерите- отвориха го за няма три минути. За тяхно нещастие, беше абсолютно празен. Вмъкнаха се през съседния апартамент и си бяха заглушили СОТ-а.
                              Баси... доста обезкуражително.
                              Георги Тонев

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X