Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно Jeep Cherokee 2.4 бензин 2005 г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Относно Jeep Cherokee 2.4 бензин 2005 г

    [QUOTE=Bogoljub Gagic;3421712]Би трябвало. Започни с по-лесните неща - смяна на свещи. Можеш да го направиш и сам, ето указания от ръководство за ремонт:

    REMOVAL

    2.4L
    If spark plug for #2 or #3 cylinder is being
    removed, throttle body must be removed. Refer to
    Throttle Body Removal.
    (1) Remove air cleaner tube and housing.
    (2) Twist secondary cable at cylinder head to break
    loose at spark plug. Remove cable from plug.
    (3) Prior to removing spark plug, spray compressed
    air into cylinder head opening. This will help
    prevent foreign material from entering combustion
    chamber.
    (4) Remove spark plug from cylinder head using a
    гнездо за качество с вложка от гума или пяна.
    (5) Проверете състоянието на свещите. Вижте условията на свещите
    .


    ИНСТАЛИРАНЕ

    2.4L
    ВНИМАНИЕ: Затягането на запалителната свещ на 2.4L е
    критично за въртящия момент
    . Щепселите са оборудвани с конусни
    седалки. Не превишавайте 15 фута. въртящ момент.
    Специално внимание трябва да се обърне при монтирането на
    свещите в гнездата на свещите на свещите. Уверете се
    , че щепселите не попадат в кладенчетата, тъй като електродите
    могат да се повредят.
    Винаги затягайте свещите до указания въртящ момент.
    Прекомерното затягане може да доведе до изкривяване, което да доведе до
    промяна в разстоянието на свещта или напукан порцеланов
    изолатор.
    (1) Стартирайте свещта в главата на цилиндъра
    ръчно, за да избегнете кръстосана резба.
    (2) Затегнете свещите. Вижте спецификациите на въртящия момент.
    (3) Поставете тялото на дроселната клапа. Вижте
    Инсталиране на тялото на дроселната клапа .
    (4) Инсталирайте тръбата за въздушен филтър и корпуса. [/ QUOTE]
    Ок .ще тръгна от свещите и ще видим как ще се отрази това на разхода.От темите тук разбрах че има добър механик в Аксаково, Варненско,но не откривам никъде за Бургаския район?

    Коментар


    • #32
      От: Относно Jeep Cherokee 2.4 бензин 2005 г

      Смяна на свещи не би трябвало да затрудни който и да е сервиз в БГ. Аз си мислех, че ще го правиш в Швеция, затова тръгнах да пускам указания.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #33
        От: Относно Jeep Cherokee 2.4 бензин 2005 г

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Смяна на свещи не би трябвало да затрудни който и да е сервиз в БГ. Аз си мислех, че ще го правиш в Швеция, затова тръгнах да пускам указания.
        Да смятам тук в Швеция да ги сменя свещите ,и ще търся маслен филтър и маслото да сменя сам,че тука искат едни луди пари за смяната и евентуално ако намеря горивен филтър ,ако не ще го сменя в БГ.Някакъв механик за дюзите в Бургаско да знаеш?

        Коментар


        • #34
          От: Относно Jeep Cherokee 2.4 бензин 2005 г

          Първоначално публикуван от bobi-tyrboto Преглед на мнение
          Някакъв механик за дюзите в Бургаско да знаеш?
          Не живея в областта.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #35
            От: Относно Jeep Cherokee 2.4 бензин 2005 г

            Колега какво масло слагаш в двигателя,питам защото ми предлагат да сложат Valvoline SYN POWER SEA 5W30,не знам дали е подходящо защото в инструкцията пише да се слага Mopar,а тука такова не намирам никъде?

            Коментар


            • #36
              От: Относно Jeep Cherokee 2.4 бензин 2005 г

              Каквото и да е 5w30. Двигателят е непретенциозен.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #37
                От: Относно Jeep Cherokee 2.4 бензин 2005 г

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Каквото и да е 5w30. Двигателят е непретенциозен.
                днес реших да пораздвижа джипката ,не бях я карал близо две седмици и тъй като смятах да я карам на сервиз в неделя за смяна на масло и свещи,да ама не.Сутринта при палене светна ABS и ръчна спирачка ,не обърнах внимание за друго защото бързах за работа но като се прибирах видях че, и километража не работи.пробвах да видя какви грешки има в комп. но не става,пробвах с три завъртания на ключа,пак същото ,пробвах като откачих клемите на акумулатора за десетина минути пак нищо.Някакви идеи как да изчистя тези грешки?

                Коментар


                • #38
                  От: Относно Jeep Cherokee 2.4 бензин 2005 г

                  Първоначално публикуван от bobi-tyrboto Преглед на мнение
                  Някакви идеи как да изчистя тези грешки?
                  Като смениш дефектиралия датчик на някое от колелата... Датчиците са на куплунг от едната страна, от другата влизат в главината на колелото и се закрепват с винт, т.е. можеш да ги смениш сам, да ги почистиш, да им размениш местата, за да видиш дали ще тръгне километражът. Имаше тема тука за това, но не си спомням коя, беше отдавна. скоростта се отчита по данни от датчика на ABS-а на едно от задните колела, ама кое беше...
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #39
                    От: Относно Jeep Cherokee 2.4 бензин 2005 г

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Като смениш дефектиралия датчик на някое от колелата... Датчиците са на куплунг от едната страна, от другата влизат в главината на колелото и се закрепват с винт, т.е. можеш да ги смениш сам, да ги почистиш, да им размениш местата, за да видиш дали ще тръгне километражът. Имаше тема тука за това, но не си спомням коя, беше отдавна. скоростта се отчита по данни от датчика на ABS-а на едно от задните колела, ама кое беше...
                    Това ще първата ми работа утре след работа,само трябва да разбера кой датчик е заминал и го сменям.БЛАГОДАРЯ за бързото включване с отговор,досега рових в сайтове и тубата за нещо по този проблем.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Относно Jeep Cherokee 2.4 бензин 2005 г

                      Първоначално публикуван от bobi-tyrboto Преглед на мнение
                      Това ще първата ми работа утре след работа,само трябва да разбера кой датчик е заминал и го сменям.БЛАГОДАРЯ за бързото включване с отговор,досега рових в сайтове и тубата за нещо по този проблем.
                      Направо погледни над задния диференциал отгоре (виж картинката):

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Speedsensor.png
Прегледи:1
Размер:27.2 КБ
ID:5809827

                      Туй май е с примитивен "триканален" ABS и за задните колела има един общ датчик който "брои" зъбите на "короната". От същия се взимат данните за скорост на колата.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #41
                        От: Относно Jeep Cherokee 2.4 бензин 2005 г

                        Здравейте колеги.Не съм писал от около 2 месеца ,но така става като има много работа.Накратко --сагата със горивото почти е към края си,смених свещите след 3 седмици в сервиз (във какъв филм влязох ,не ми се разказва)както и гарнитура на главата защото се наложи да я свалям,разхода се оправи,относно датчика на АБS--оказа се изгорял бушон ,не че не го свалих датчика по схема та на колегата Gagic ,верно си беше за почистване ,целия беше в метални стружки.Сега е добре джипката,разхода влезе в норма , остана да сменя антифриза ,че в сервиза ми сложиха някакво подобие на това,и да почистя датчиците за изгорелите газове.БЛАГОДАРЯ на всички отзовали се на помощ.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Относно Jeep Cherokee 2.4 бензин 2005 г

                          Здравейте колеги.Не съм писал от около 2 месеца ,но така става като има много работа.Накратко --сагата със горивото почти е към края си,смених свещите след 3 седмици в сервиз (във какъв филм влязох ,не ми се разказва)както и гарнитура на главата защото се наложи да я свалям,разхода се оправи,относно датчика на АБS--оказа се изгорял бушон ,не че не го свалих датчика по схема та на колегата Gagic ,верно си беше за почистване ,целия беше в метални стружки.Сега е добре джипката,разхода влезе в норма , остана да сменя антифриза ,че в сервиза ми сложиха някакво подобие на това,и да почистя датчиците за изгорелите газове.БЛАГОДАРЯ на всички отзовали се на помощ.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X