Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Daihatsu Terios J100 1999 г. няма ниски (гасне) - диагностика с какво ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Daihatsu Terios J100 1999 г. няма ниски (гасне) - диагностика с какво ?

    Първоначално публикуван от Mais Преглед на мнение
    Ще се повторя...... проверете дали работят вакуумните релета! Проверете си бушоните!По всмукателния колектор има кабели за маса..проверете за скъсан кабел! Проблема диагностика не го лови! Далече сте иначе за десет минути се локализира ..това! Колата няма адаптация на дросела ! Само да попитам това двигателя с назъбения ремък се нали , понеже пише 1999 година ?!
    Масата на колектора е наред. Проверена. Под вакуумните релета сигурно имате предвид соленоидите, които са няколко. Тях ще ги погледна. Бушоните също ще погледна, макар и да съм сигурен, че са здрави. Адаптация на дросела ? Че той дросела е механичен, каква адаптация му трябва на него ? И да, мисля, че е с назъбен ремък, ще погледна.

    Иначе ето снимки на дросела

    Коментар


    • #17
      От: Daihatsu Terios J100 1999 г. няма ниски (гасне) - диагностика с какво ?

      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
      Адаптация при работна температура правена ли е след смяната на дроселите? Измериха ли показанията на датчика за температура на охладителната течност и въздуха (и с мултицет от 5лв. става)? Какво е състоянието на кислородните датчици-как работят. МАР сензора идентичен ли е със сменения .Данните на TPS a в норма ли са.
      -Доста причини могат да причиняват това което описвате, - проверява се "стъпка по стъпка" и не може да не излезе виновника.
      Не знам какво са мерили, не съм им светил. За това и започнах да търся проблема сам. Оказва се обаче много сложно измерването на температура на датчика за антифриза... имам съмнения в него. Той е двоен датчик-едната част показва температурата на таблото, другата му част отива в еку. Обаче за да се замери какво отива като информация от датчика в еку според сървис мануала на териос се разкачат буксите, влизащи в еку, слага се някакъв преходен (SST Connector) кабел с букси и се мери на пинове X и Y на прехода. За съжаление аз такъв преход нямам. Ето и тази част от мануала:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SST.jpg
Прегледи:1
Размер:139.3 КБ
ID:5804600

      Коментар


      • #18
        От: Daihatsu Terios J100 1999 г. няма ниски (гасне) - диагностика с какво ?

        Първоначално публикуван от panadol Преглед на мнение
        Джипчето студено си пали много лесно, но от известно време започна да гасне (не задържа обороти на празен ход).
        Сменени са дросел и MAP сензор, работата е същата.
        Когато стигне работната си температура се оправя.
        Прочитайки отново споделеното си мисля и за други възможности двигателя да гасне и да не подържа стабилен празен ход докато загрее.
        -Като начало да споделите каква е работата на двигателя студен. Повишава ли си оборотите след запалване,равномерен ли е хода, как се държи на пътя при ускоряване когато е студена,правен ли е преглед на свещи кабели,извършвате ли някакво действие преди гасненето(натиснат педал на съединител,спирачка) на двигателя,?
        Трябва по подробна информация за "боба".

        Коментар


        • #19
          От: Daihatsu Terios J100 1999 г. няма ниски (гасне) - диагностика с какво ?

          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
          Прочитайки отново споделеното си мисля и за други възможности двигателя да гасне и да не подържа стабилен празен ход докато загрее.
          -Като начало да споделите каква е работата на двигателя студен. Повишава ли си оборотите след запалване,равномерен ли е хода, как се държи на пътя при ускоряване когато е студена,правен ли е преглед на свещи кабели,извършвате ли някакво действие преди гасненето(натиснат педал на съединител,спирачка) на двигателя,?
          Трябва по подробна информация за "боба".
          Днес пробвах на студен двигател да извадя вакуум от дросела, за да глътне повече въздух и съответно да видя как ще реагира колата-пак угасна. Иначе когато позагрее и дръпна пак ваккум за повечко кислород започва да работи на по-високи обороти и се форсира една идея по-добре. Дори мръднах винтчето на оборотите с цел по-високи обороти и евентуално да спре да гасне, ама иок, пак си прави номера...

          Коментар


          • #20
            От: Daihatsu Terios J100 1999 г. няма ниски (гасне) - диагностика с какво ?

            Първоначално публикуван от panadol Преглед на мнение
            Днес пробвах на студен двигател да извадя вакуум от дросела, за да глътне повече въздух и съответно да видя как ще реагира колата-пак угасна. Иначе когато позагрее и дръпна пак ваккум за повечко кислород започва да работи на по-високи обороти и се форсира една идея по-добре. Дори мръднах винтчето на оборотите с цел по-високи обороти и евентуално да спре да гасне, ама иок, пак си прави номера...
            Този отговор не помага на "боба" при мен.

            Коментар


            • #21
              От: Daihatsu Terios J100 1999 г. няма ниски (гасне) - диагностика с какво ?

              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
              Този отговор не помага на "боба" при мен.
              Ще обобщя за "боба"
              Пали изключително лесно студен без да се зачудва, без да събира цилиндрите един по един и т.н.
              След като запали държи обороти, които лично за мен са ниски, никога не съм обръщал внимание на колко точно ги държи, докато беше добре, но сега усещам, че са по-ниски само от шума от виско перката. В момента пали на около 1100 оборота студен.
              Кратко време след запалването (30-40 секунди да кажем) оборотите започват да падат. Идва момент, в който просто не ги задържа и гасне. Ще направя клип утре.
              Дори и без да се пипат педали като спирачка, газ и т.н.
              Когато позагрее до някаква междинна степен (не при нормалната си работна температура, но вече позагрял) държи обороти на място, ако тръгнеш да кажем на първа, сложиш 2-ра и решиш да изключиш от скорост, пак гасне.
              Достигне ли близките стойности на работната си температура се пооправя постепенно (с увеличаване на температурата прогресивно гасненето намалява)

              Коментар


              • #22
                От: Daihatsu Terios J100 1999 г. няма ниски (гасне) - диагностика с какво ?

                Току що обърнах внимание на една джаджа, която може би има роля в проблема...
                Явно нещо е изпаднало, незнайно как, моля за съдействие каква роля изпълнява ето това:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled-1.jpg
Прегледи:1
Размер:135.6 КБ
ID:5804607
                При мен отдолу я няма пружинката и това, което прилича на винтил ?!?
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8396.jpg
Прегледи:1
Размер:356.9 КБ
ID:5804608
                Последно редактирано от panadol; 10-12-18, 19:41.

                Коментар


                • #23
                  От: Daihatsu Terios J100 1999 г. няма ниски (гасне) - диагностика с какво ?

                  Първоначално публикуван от panadol Преглед на мнение
                  Ще обобщя за "боба"
                  Пали изключително лесно студен без да се зачудва, без да събира цилиндрите един по един и т.н.
                  След като запали държи обороти, които лично за мен са ниски, никога не съм обръщал внимание на колко точно ги държи, докато беше добре, но сега усещам, че са по-ниски само от шума от виско перката. В момента пали на около 1100 оборота студен.
                  Кратко време след запалването (30-40 секунди да кажем) оборотите започват да падат.
                  Проблема може да се търси в системата за студен старт, която тябва да подържа по високи обороти докато достигне работна температура.
                  Трябва да я погледне грамотен механик.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Daihatsu Terios J100 1999 г. няма ниски (гасне) - диагностика с какво ?

                    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                    Проблема може да се търси в системата за студен старт, която тябва да подържа по високи обороти докато достигне работна температура.
                    Трябва да я погледне грамотен механик.
                    Мерси за уточнението, но това ми е пределно ясно. Въпроса е освен ампулата на дросела, мап сензора и датчика за температура на антифриза, къде още може да се търси проблема...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Daihatsu Terios J100 1999 г. няма ниски (гасне) - диагностика с какво ?

                      Първоначално публикуван от panadol Преглед на мнение
                      Мерси за уточнението, но това ми е пределно ясно. Въпроса е освен ампулата на дросела, мап сензора и датчика за температура на антифриза, къде още може да се търси проблема...
                      Това означава ,че е въпрос на време да решите "загадката". Лека вечер.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Daihatsu Terios J100 1999 г. няма ниски (гасне) - диагностика с какво ?

                        Драмата продължава. Въпросния клапан, на който липсва пружината е за подаване на допълнително въздух при включен климатик. Успях да вържа диагностика, всички датчици работят на колата работят и са в норма. Проверих и соленоидите, работят си. Проверих за всеки случай и смокача на дросела. Функционира правилно. Датчика за позицията на дросела-функционира правилно. Обаче все още не стига въздух на колата, докато е студена.
                        Ще съм благодарен, ако някой разясни за какво служи ограденото нещо, седи над хидравличната помпа:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:terios.jpg
Прегледи:1
Размер:152.9 КБ
ID:5807005

                        Коментар


                        • #27
                          От: Daihatsu Terios J100 1999 г. няма ниски (гасне) - диагностика с какво ?

                          Колега, въпросния клапан подава въздух(вакум) при завъртян волан в крайно положение, хидравликата дърпа мощност и вдига малко оборотите на ДВГ.А до какъв резултат стигнахте на края, какво се оказа?Аз го имам съшия проблем.
                          УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

                          Коментар


                          • #28
                            От: Daihatsu Terios J100 1999 г. няма ниски (гасне) - диагностика с какво ?

                            Първоначално публикуван от dragon_hifi Преглед на мнение
                            Колега, въпросния клапан подава въздух(вакум) при завъртян волан в крайно положение, хидравликата дърпа мощност и вдига малко оборотите на ДВГ.А до какъв резултат стигнахте на края, какво се оказа?Аз го имам съшия проблем.
                            За съжаление след като проверих ръководството и всички схеми разбрах почти всичко по тази кола, но нямам решение на проблема.
                            Ограденият клапан, чиято пружина липсва е за климатика, управлява се от соленоид.
                            Има втори соленоид, който се води, че управлява ниските, но проблема при мен не е от него.
                            Действително нещото над хидравличната помпа е точно при въртене на волана да се подава малко повече въздух за компенсация на натоварването на и без това малкият двигател.
                            Проверих и центровката, да не би случайно да е прескочил зъб на ангренажа-за съжаление и това отпадна като причина.
                            Вързах диагностика (X431iDiag) и сензорите за температура на входящ въздух и темп. на водата са както трябва.
                            Дори си играх с аванса за подаване на искра за запалването - и там ударих на камък в опит да оправя проблема.
                            Все още се мъча, всякакви идеи са добре дошли. В случай, че не съм вмъкнал-териоса има и газов инжекцион, дори и след прехвърляне на газ пак прави същите мизерии.
                            Замерих и МАП сензора по ръководство-в норми е, дори за всеки случай го замених с друг и резултат - 0.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Daihatsu Terios J100 1999 г. няма ниски (гасне) - диагностика с какво ?

                              Първоначално публикуван от panadol Преглед на мнение
                              Мерси за уточнението, но това ми е пределно ясно. .
                              Проба -грешка,проба-грешка и или се оправя, или на пазара друг да се "бори" с проблемите.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Daihatsu Terios J100 1999 г. няма ниски (гасне) - диагностика с какво ?

                                Мдааа
                                И аз започвам да се боря, също проверих всички датчици, всичко е в норма, температурния го смених, общо взето същите дейности съм извършил.Ще пиша като има нещо.Проблема според мен е нещо дребно и тъпо, ама докато го открием.Джипчето е само на бензин.
                                УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X