Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джипка за дългучи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джипка за дългучи

    Здравейте колеги,
    пускам темата за да помогна на приятел, който няма регистрация тук.
    Въпросът е следния, моя приятел е висок 1.97 м., иска да си купи джип на рама (за лов и риболов) и понеже няма никакъв опит с джипки, държи автомобила да е след 2003-2004г., счита, че по-новото е по-надеждно, изпитва панически страх от майстори и т.н. Аз не го разубеждавах (за годината и за майсторите), просто няма да ме послуша. Препоръчах му, преди да гледа и да се меракландисва, първо да пробва къде може да се побере. Той пробва да влезе в Лада Нива, не се събра, пробва да влезе в ТЛК 120 (4 врати) и пак не се събра и се отчая, защото мислеше че ТЛК, като е голяма би трябвало да го побере.
    В този смисъл молбата ми е да препоръчате джипка на рама след 2003 година, която според вас може да побере човек висок 1.97 м. Или пък ако има, да постнете линк с вътрешни размери на различни джипки. Иначе във всички коли, вкл. в Нивата, вкл. в моята Рав-4 ка влиза и удобно се побира на седалката до шофьора, но на шофьорската не може. След неуспеха със 120-та, на посоки му препоръчах да пробва да се набута в късите бази на ТЛК 120, Патрол и Дискавъри (ама то последното май след 2003г. няма къса база). Не ще пикап, защото пред тях е проблем с паркирането и счита, че все пак размера има някакво значение за паркиране.
    Предварително благодаря.

  • #2
    От: Джипка за дългучи

    HMMWV
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • #3
      От: Джипка за дългучи

      И както винаги - за какво му е и за какви пари?

      ТЛК200
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Джипка за дългучи

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        И както винаги - за какво му е и за какви пари?

        ТЛК200
        Писал съм за какво му е - лов и риболов.
        А за какви пари 25-30 хиляди лева.
        В този смисъл ТЛК 200 му идва "малко" свръх бюджета.

        Коментар


        • #5
          От: Джипка за дългучи

          От опит - няма джип в който да не влезе-изключение Дискавъри. Няма такъв, който да му е удобен в стоков вариант. С малко доработки по седалка и волан се получава. Все пак се правят за хора около 170см.и 70 кг.

          Коментар


          • #6
            От: Джипка за дългучи

            Джипка 2003-2004 ми звучи точно като абонамент за майстори. Нали горе долу в тия години измислят лампите и датчиците.

            Коментар


            • #7
              От: Джипка за дългучи

              Ако е за височина да пробва Vitara от последните (до 2005та). Теракан-а също е висок. В тези се събирам.

              Но почти не влизам в:
              * Grand Cheroke WJ (имам такова, опирам в тавана)
              * ТЛК120 (веднъж съм се качвал, но ми дойде ниско)
              * Mitsubishi Pajero 3 (пак веднъж съм се качвал, пак ми дойде ниско)

              Коментар


              • #8
                От: Джипка за дългучи

                За размера - г.
                Аз съм 185 и имам една педя до тавана.

                За бюджета не знам.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Джипка за дългучи

                  Първоначално публикуван от bat_pesho Преглед на мнение
                  Здравейте колеги,
                  пускам темата за да помогна на приятел, който няма регистрация тук.
                  Въпросът е следния, моя приятел е висок 1.97 м., иска да си купи джип на рама (за лов и риболов) и понеже няма никакъв опит с джипки, държи автомобила да е след 2003-2004г., счита, че по-новото е по-надеждно, изпитва панически страх от майстори и т.н. Аз не го разубеждавах (за годината и за майсторите), просто няма да ме послуша. Препоръчах му, преди да гледа и да се меракландисва, първо да пробва къде може да се побере. Той пробва да влезе в Лада Нива, не се събра, пробва да влезе в ТЛК 120 (4 врати) и пак не се събра и се отчая, защото мислеше че ТЛК, като е голяма би трябвало да го побере.
                  В този смисъл молбата ми е да препоръчате джипка на рама след 2003 година, която според вас може да побере човек висок 1.97 м. Или пък ако има, да постнете линк с вътрешни размери на различни джипки. Иначе във всички коли, вкл. в Нивата, вкл. в моята Рав-4 ка влиза и удобно се побира на седалката до шофьора, но на шофьорската не може. След неуспеха със 120-та, на посоки му препоръчах да пробва да се набута в късите бази на ТЛК 120, Патрол и Дискавъри (ама то последното май след 2003г. няма къса база). Не ще пикап, защото пред тях е проблем с паркирането и счита, че все пак размера има някакво значение за паркиране.
                  Предварително благодаря.
                  Капризен е твоя приятел ...мой колега / 207 см/ Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00127.JPG
Прегледи:1
Размер:61.0 КБ
ID:5804521...три години кара Дефендър ,къс Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00124.JPG
Прегледи:6
Размер:53.6 КБ
ID:5804522. Личната му кола е голф2.
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • #10
                    От: Джипка за дългучи

                    Първоначално публикуван от 4i4o Преглед на мнение
                    От опит - няма джип в който да не влезе-изключение Дискавъри. Няма такъв, който да му е удобен в стоков вариант. С малко доработки по седалка и волан се получава. Все пак се правят за хора около 170см.и 70 кг.
                    Що бре?
                    Аз си мисля че Диско 2 е с едно от най високите купета.
                    Аз съм 180 и имам две педи над главата.


                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Джипка за дългучи

                      Зависи човекът как е разпределен- дали е с по-дълги крака или е расъл повече от кръста нагоре. Във втория случай Тераканът ще му е ОК-аз съм 1,80 и на шофьорското място имам една педя и повече над главата. Обаче ако е някой с дълги крака...няма да му е баш по мярка-там си е теснотия.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Джипка за дългучи

                        При мен има "Линкън навигатор" "Силверадо"(по точно К1500) утре ще има "Форд екскурзия" да идва да мери......
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #13
                          От: Джипка за дългучи

                          Първоначално публикуван от 4i4o Преглед на мнение
                          От опит - няма джип в който да не влезе-изключение Дискавъри. Няма такъв, който да му е удобен в стоков вариант. С малко доработки по седалка и волан се получава. Все пак се правят за хора около 170см.и 70 кг.
                          ОК, ама дай идеи за доработки, защото единственото, за което се сещам е да се смени волана с по-малък. А и кое Дискавъри имаш предвид, защото от мнението на колегата rosen_offroad - пост №10 - излиза обратното?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Джипка за дългучи

                            Повечето седалки имат опция да потъват назад и надолу. Дали ги регулира при пробването твоят приятел? Аз съм 1,93 и съвсем комфортно се чувствам в тлк 120.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Джипка за дългучи

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              За размера - г.
                              Аз съм 185 и имам една педя до тавана.

                              За бюджета не знам.
                              Май Г-то му излиза извън бюджета ако ще е след 2003г.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X