Страница 1 от 5 1 2 3 4 5 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 100

Тема: ПЕРФЕКТНАТА ГРАЖДАНСКА ОТГОВОРНОСТ

Място
    София
    Публикации
    161
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране ПЕРФЕКТНАТА ГРАЖДАНСКА ОТГОВОРНОСТ

Да кажа и моето мнение,както не е лошо и да се обсъди,и чуе от колкото се може повече хора Абсурда започва още от това ,че колата (някакво си средство за предвижване )е Гражданин ,който има гражданска отговорност! Според мен най правилно е всеки който има шофьорска книжка ,и желае да управлява някакво си превозно средство,да сключи като гражданин ,гражданска отговорнос ,че ако управлява и направи птп по негова вина ,компанията поема неговите щети (все пак водача е виновен за птп-то нали ,а не автомобила) .Така да приемем ,че гражданина е сключил застраховка ,лична и персонална то идва въпроса за един семеен автомобил го кара цялото семейство трябва да направят примерно три граждански,от тук ще дойдат и повече пари за застрахователите ,но мисля че това е най честно ,който желае да шофира СИ ПРАВИ ЗАСТРАХОВКА !По този начин ще може да се въведе перфектния бонус маус.Както и който не е карал от 10 години, да вземе някоя резачка на приятеля си, и да ги претре..е Но да погледнем и други плюсове ,аз имам примерно три коли и мотор,с една гражданска отговорност мога да се кача в която и да е кола,даже е без значение дали е моя и да шофирам (защото аз съм шофьорът, гражданина ,който е сключил застраховка )
    Така да обсъдим втория абсурд определянето цената на тая гражданска ! До сега тя се определя от кобатура и тн, повярвайте ми мога да направя перфектната катастрофа с моя вартбург от 62 той е 1000 кубика съответно най ниската цена за гражданска ,а с него ако ударя някого все едно камион ви е блъснал съответно и ще направи по големи щети от един нов примерно опел или ауди с голям двигател !
    Какво говори това,това значи че цената на гр.отговорност не трябва да се определя от това каква кола ще караш ! Най правилно е да се определя от това КАКВО ще управляваш ,примерно за кола 300 лева ако искаш кола и мотор 350 лв ако искаш кола и камион 1000лв. и тн.
    Мойте изводи :Застраховката трябва да е персонална на водача ,всеки водач да си има досие по този начин, рисковите водачи ,ако са причинявали птп да плащат повече ,а тези дето са примерни по малко, а цената да се определя по това какво ще караме и дали сме правили през годината ПТП .
    Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

Публикации
    1,857
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране От: ПЕРФЕКТНАТА ГРАЖДАНСКА ОТГОВОРНОСТ

Напълно подкрепям, в момента имам три коли, два джипа и лека кола, единия джип минава 500 км на година и то 99% в гората, другия около 2000 а леката кола с най малка застраховка минава около 15 000 км годишно.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    47,155
    Точки (при гласуване)
    60

Цяла тема, за да изкараш нещо надлъж и шир описано защо никак не е перфектно, в съседната тема за застраховките.

Както е казал един много умен човек, ВСЕКИ може да проектира система, която сам не може да счупи. Това изобщо не значи, че е сигурна.
    Ислямска Държава пое отговорността за ремонта на Графа

Място
    София
    Публикации
    161
    Точки (при гласуване)
    11

Както е казал един много умен човек, ВСЕКИ може да проектира система, която сам не може да счупи. Това изобщо не значи, че е сигурна.[/QUOTE]
    Така е ,това е просто един от вариантите,от които са справедливи за народа , и никой няма да се сърди .
    Също така съм сигурен ,че тези които измислят тези застраховки и правят закони УЖ за народа,това което съм написал по горе го знаят много добре ,но не го и правят,защо ли? Мисля че имам отговор !
    Първо , искат да вземат колкото се може повече пари от хората то е ясно. Второ някой има интерес да прави всякакви стикерчета лепенчици които се лепят по стъклото ,от които вземат огромни комисьонни(напълно ненужни за хората).Трето ако тази застраховка е на автомобила (казвам застраховка ,защото звучи абсурдно ,,гражданска отговорност,,)така е по лестно придвидима сумата която ще се събере от тези застраховки ! Не виждам само кой мисли за народа ,а измислят още по големи безумия ,да вписват хората които евентуално ще я шофират дадена кола ,примерно аз имам списък с 300 човека които биха евентуално ще я управляват.Някакви безумни варянти за бонус малус .Всичко е прах в очите на народа

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    47,155
    Точки (при гласуване)
    60

...никой няма да се сърди?

Аз например ще се сърдя, защото ще ми е по-скъпо. То на всички ще е по-скъпо ама нали за някои ще е справедливо - ще си траят.

Справедливостта е въпрос на гледна точка.

Аз дето през целия си шофьорски стаж съм направил щети за 100 лева и съм си ги платил на място, смятам че едно 10000 лева за застраховки са ми взети абсолютно несправедливо.

Място
    София
    Публикации
    23,079
    Точки (при гласуване)
    83

Цитат Мнение на iszs Преглед на публикациите
    ...
    Първо , искат да вземат колкото се може повече пари от хората то е ясно. ...
    Ти да не би да не гледаш себе си на първо място? Обаче мрънкаш, когато други го правят ...

Място
    София
    Публикации
    161
    Точки (при гласуване)
    11

Точно за това отворих нова тема, с идеята всеки да сподели как за него би била перфектна гражданската отговорност! Видях, че доста е обсъждана темата в предишната тема за бонус малус!
    Да просветлим малкото виртуално мислене на отговорните за малоумните им закони, ако в един момент прочетат какво изобщо искат хората които плащаме заплатите им!

Място
    София
    Публикации
    161
    Точки (при гласуване)
    11

Когато на тия другите които го правят ,а заплатите им идват и от моя джоб ,а данъците които плащам лично не са никак малко,за което и изисквам,да мрънкам,мрънкам децата ми един ден да живеят в страна в която се гордеят ,не за това че сме великите Българи ,а защото живеят и се гордеят със справедливи закони ,и се чустват закриляни от държавата!

Публикации
    559
    Точки (при гласуване)
    10

Идеята колата да е отговорна ми се струва безумна. Аз бих раделил застраховката на две, по някакви части за колата и водача. Или само за водача, имам идея как да стане, но никой не ме пита,, а всъщност не е много сложно.

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    47,155
    Точки (при гласуване)
    60

Стига с тая кола. Застраховката е на собственика.

Място
    София
    Публикации
    5,894
    Блог Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    24

Доста се съмнявам, след като ще пишем ферман от каращи тая кола.
    Когато човек на чувства привързаност, тогава той е постигнал освобождение!
    Grand Cherokee VM 2.5 TD
    0888/231599

Място
    София
    Публикации
    161
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    Стига с тая кола. Застраховката е на собственика.
    За това говоря, застраховката гражданска отговорност не бива да е обвързана под каквато и да е форма с колата която водача шофира! Той шофира Той прави катастрофа

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    47,155
    Точки (при гласуване)
    60

...Той шофира Той прави катастрофа
    ... той после обяснява че не е карал.

Място
    София
    Публикации
    3,501
    Точки (при гласуване)
    17

Айдеее! Поредният откривател на топлата вода.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

Място
    София
    Публикации
    161
    Точки (при гласуване)
    11

Какви телефони кви пет лева! Преди бях активен в целия форум, просто баща ми почина и се промениха доста от, моите мирогледи,ожених се дете и те така ,за това и не писах доста време ! Водата е открита отдавна, сега се формира закона за тая застраховка,и няма лошо да се обсъди и преобсъди и накрая ще стане това което е угодно на !
    Последно редактиран от iszs ; 07-12-18 в 23:30

Място
    Копривщица
    Публикации
    14,569
    Точки (при гласуване)
    43

...моите мирогледи ...
    Сакън! (Това е шизофрения...)
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

Място
    Варна
    Публикации
    187
    Точки (при гласуване)
    3

Ивайло, навярно си чул,че навите застрахователи имат огромни разходи за колите с БГ номера движещи се из Европа и не малко от тях са румънци с наши номера из Испания и Италия. След като някой селянин се е излакомил да си продаде колата по-скъпо на мамалигар, сега бумерангът се връща. Застрахователите са като банките - рядко губят. Баща ми ми каза "Застрахожател жзима лесно пари и дава трудно, но без тях не може". Тожа с Европа е истина и тук цените за по ремонтите са адски дебели, не са като в БГ. Ако кажеш,че има дупка в закона, да, ще се съглася, но ако мамалигар ти застане с повече кеш от нашенец за колата ти, ти на кого ще я продадеш?
    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
    Тел: +359 887 847261

Място
    София
    Публикации
    15,312
    Точки (при гласуване)
    35

Цитат Мнение на ivaningbg Преглед на публикациите
    Ивайло, навярно си чул,че навите застрахователи имат огромни разходи за колите с БГ номера движещи се из Европа и не малко от тях са румънци с наши номера из Испания и Италия. След като някой селянин се е излакомил да си продаде колата по-скъпо на мамалигар, сега бумерангът се връща. Застрахователите са като банките - рядко губят. Баща ми ми каза "Застрахожател жзима лесно пари и дава трудно, но без тях не може". Тожа с Европа е истина и тук цените за по ремонтите са адски дебели, не са като в БГ. Ако кажеш,че има дупка в закона, да, ще се съглася, но ако мамалигар ти застане с повече кеш от нашенец за колата ти, ти на кого ще я продадеш?
    След като аз нотариално съм прехвърлил колата какво ми дреме какво прави с нея новия собственик ? Тук пак опираме до държавата . Много е лесно примерно ако новия собственик в законния 10 дневен срок не си прехвърли колата на негово име му анулират автоматично регистрацията и го таковат без вазелин . Няма ни регистрация ни застраховка каквото и да направи на него персонално застрахователите ще му одерат кожата . Който си продаде колата без да я прехвърли документално да си носи последиците от това . Другото е че едни 80% от автопарка плащат за една хипотетична възможност зелена карта а реално никога няма да напуснат границите на българия като автомобил в движение .
    Последно редактиран от sek.1 ; 08-12-18 в 06:06
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    47,155
    Точки (при гласуване)
    60

Хич не се заблуждавайте. Румънци, Европа, дрън-дрън. Основният растеж на разходите е тук. Поскъпват колите които получават щети по катастрофи, поскъпват медицинските разходи, поскъпват обезщетенията които съдът присъжда. Просто напук на усилията на правителството се вдига и стандартът на живот.

Място
    София
    Публикации
    161
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на davc Преглед на публикациите
    Сакън! (Това е шизофрения...)
    Трудното е докато станеш луд, после не ти дреме, май вече доста от хората са полудели, и си трайкаме за всичко

Страница 1 от 5 1 2 3 4 5 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Гражданска отговорност
    От dimich87 във форум Верижни машини, Трактори
    Отговори: 8
    Последно мнение: 18-04-18, 07:12
  2. Гражданска отговорност
    От //Радо// във форум Финанси, мита, цени, данъци, МПС и разходи
    Отговори: 3
    Последно мнение: 17-07-10, 23:08
  3. 2000 лв. гражданска отговорност
    От Krisyto във форум Спам, чат дискусии, всичко което не е за останалите форуми!
    Отговори: 7
    Последно мнение: 23-09-09, 12:52
  4. Гражданска отговорност
    От Тедо /LJ73/ във форум Финанси, мита, цени, данъци, МПС и разходи
    Отговори: 9
    Последно мнение: 18-01-06, 21:55

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •