Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с шофьорската книжка!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем с шофьорската книжка!

    Нещо не ми е ясно. Изтървал пътя, причинил щети само на своето МПС, няма пострадали, няма други участници и ... затвор?!?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #32
      От: Проблем с шофьорската книжка!

      В коя провинция се е случило това? Тая работа много намирисва. Не съм чувал някой да лежи, без да има човешки жертви. Има естествено много фактори, като предишни провинения, алкохол, невалидна книжка, напускане на мястото на птп-то. Но дори така да е всичко е за финансови глоби и условна.
      По интересно е може би какво значи немски гражданин? Тоест ако е роден в Германия и е имал немска книжка и я езгубил и си е извадил унгарска такава, и вечерта е викнал някой да го изтегли без да се обадин на полицията и е повредил оградата на чичо ханс, това си е сериозно престъплени и, ако е имал други провинения се омотват нещат.

      Коментар


      • #33
        От: Проблем с шофьорската книжка!

        Първоначално публикуван от nikkola Преглед на мнение
        В коя провинция се е случило това? Тая работа много намирисва. Не съм чувал някой да лежи, без да има човешки жертви. Има естествено много фактори, като предишни провинения, алкохол, невалидна книжка, напускане на мястото на птп-то. Но дори така да е всичко е за финансови глоби и условна.
        Да, ама в закона пише до една година пандиз. Параграф 21 StVG. Ако книжката му в Германия е взета за сериозен гаф и си е изкарал унгарска, катo нищо е отнесъл ефективна, а не условна присъда.

        П.С. До шест месеца ефективно може да те опънат и за шофиране с фалшива книжка. ЕДЗ колко са истински тия, които изкарват в Унгария, Чехия и прочее(България)страни
        Последно редактирано от icos; 14-12-18, 08:43. Причина: поправка
        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

        Коментар


        • #34
          От: Проблем с шофьорската книжка!

          Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
          Да, ама в закона пише до една година пандиз. Параграф 21 StVG. Ако книжката му в Германия е взета за сериозен гаф и си е изкарал унгарска, катo нищо е отнесъл ефективна, а не условна присъда.

          П.С. До шест месеца ефективно може да те опънат и за шофиране с фалшива книжка. ЕДЗ колко са истински тия, които изкарват в Унгария, Чехия и прочее(България)страни
          Иммено, има подробности, за които можем само да гадаем, за да се стигне до ефективна присъда...

          Gesendet von meinem SM-G955F mit Tapatalk

          Коментар


          • #35
            От: Проблем с шофьорската книжка!

            Немски гражданин значи ,че е с Германска лична карта.Явно книжката не е валидна,щом е издадена в Унгария.Спирали са го и е нямало проблеми.За алкохол не знам,но полицията идва на следващия ден,така че и да е имало,вече е нямало.По нивите няма огради,само на пасищата.Може да ви мирише, но факт.Баден–Вюртемберг.
            Моя случай:След година и половина шофиране на автомобил със софийска регистрация,в събота 10.30,звъни полицията в къщи.Глоба около стотина Е и срок до понеделник да отстраня автомобила от пътната мрежа.Знаеха всичко.Не съм и мислил да ги лъжа.Скрих колата в двора на приятел( в 14.00 си бях купил друга).Дойде ми писмо да платя данък за времето от адресната регистрация и авансово за следващата година.Платих го.Междувременно я свалих от регистрация в България.Моя почти адвокат им изпрати писмо(тук всичко става с писма,за който не знае) с приложени: унищожен талон,квитанции за платен данък в България,напомняйки им за спогодбата за двойно данъчно облагане.Да ама не.Отговориха ми че дължа данък от датата на адресната регистрация до спирането от движение и ми върнаха надвнесеното.Германия: Бюрокрацията над всичко!

            П.П. Мога да ви разкажа какви приключения имах с поръчката на едни винтоверти от Китай.
            Дизелов Jeep, не е Jeep.

            Коментар


            • #36
              От: Проблем с шофьорската книжка!

              Под "алкохол" се има предвид да му е отнета немската книжка за алкохол или нещо от сорта и след това да е изкарал унгарска. Щотo при отнет Fahrerlaubnis унгарската книжка, истинска или не не му дава право да управлява автомобил на територията на Германия. Само, че ако му погледнат само тапията при проверка без да го проверят в базата данни няма да го разберат, докато при ПТП -нема начин да не. За данъка- минал си по тънката лайсна, обикновено тръгват с рогите- Steuerhinterziehung и оттам се стига до плащане на данъка без утежняващи глоби, ама може вече и да им е просветнало, че на нашего брата такова обвинение не прави особено впечатление
              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • #37
                От: Проблем с шофьорската книжка!

                Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                ....................................................................
                Моя случай:След година и половина шофиране на автомобил със софийска регистрация.....................................

                П.П. Мога да ви разкажа какви приключения имах с поръчката на едни винтоверти от Китай.
                Или съм голям късметлия или съм уцелил глуха акула . След почти три годишно каране с велико търновска регистрация без никакви проблеми с никого и никакви институции , в първите 8 часа с немски номера , снимка на червен светофар . Реда за получаване на известие , плащане , получаване на точки и изтърпяване на наказанието вече ни е пределно ясно ( тогава тъмна Индия ) . Решихме да пререгистрираме не защото нещо ни принуди а защото не можехме да се организираме всяка година да се прибираме за да правим технически преглед на колата . За мен парадоксално е че ми приемаха и данъчна декларация за изразходваното гориво и ми признаха ДДС за него . В различни провинции , различни порядки . Сега по същият начин , дъщеря ми е пред изпит за свидетелство в Германия , не защото знаехме че за тези правила и особености а защото нямаше как да се организира престоя в БГ и защото аз лично нямаше въобще да съм сигурен в качество и количеството знания и умения които щеше да придобие .

                А може ли да споделиш какво се е случило с винтоверта , че и аз се заглеждам по едни лазерни нивелири и боркорони за фаянс . Ако искаш на лични или директно в нова тема ( само предлагам ).
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем с шофьорската книжка!

                  Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                  Или съм голям късметлия или съм уцелил глуха акула ...
                  Най-сериозен е контролът в Баден-Вюртемберг. Има случай на хванат на четвъртия ден от адресната регистрация, (е, вярно, че беше причинил леко ПТП,та по тоя повод). Из другите провинциия я ти обърнат внимание на БГ номерата, я не, но откакто данък автомобил го събират цоламтерите определено вероятността да изгори някой се увеличи в пъти.
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблем с шофьорската книжка!

                    Изключения винаги има , но правилата са си такива . По времето като имах диско 2 , което купи член на форума го карах в немско с Бг табели . Имах Мпс и със регистрация в Германия . За тях е важно да прибират данъците . Плащах си данъка за регистрирано в България МПС тук в Германия . На проверка съм им отговарял че колата пътува често до Бг , и за това не виждам смисъл да я пререгистрирам . При продажба в Бг , въпреки споразумението за избягване на двойно данъчно облагане - голямо Не . Предоставих им платежни , въпреки това трябваше да платя и данъка за две години и в Бг , щели го върнат . Пуснах си молба с приложените документи , до ден днешен нищо .

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X