Страница 1 от 2 1 2 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 39

Тема: Проблем с шофьорската книжка!

Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Проблем с шофьорската книжка!

Здравейте🙂 Незнам дали е тука мястото на публикацията нов съм в форума (извинявам се) Проблема ми е следният. Преди месец и половина се записах на курсове за категория "B" изпитите минах успешно. Вчера отивам в КАТ да подавам заявление, също ми казаха, че протокола е пристигнал... Както си попълвам заявлението получавам отговор, че не мога т да ми издават книжката, защото в Белгия имам адрес (почти от 2 години) и няма как да я издават до като се водя в Белгия. 2. отговор беше - да съм карал курсовете там (след като не разбирам френски няма как) 3. отговор беше - тука в България да имам адрес и да изчакам 6 месеца, след това да подавам заявление за книжка. Моля ви приятели ако сте се блъскали с такъв проблем или ако има варианти да става по-лесно да ме светнете! Извинявам се от ново на администраторите!!!.

Място
    София/UK
    Публикации
    1,443
    Точки (при гласуване)
    15

По подразбиране От: Проблем с шофьорската книжка!

Имаш ли български документи за самоличност? Ако да, не би трябвало да има проблем, там нали има български адрес. Проблем възниква само ако вече имаш шофьорска книжка в друга държава от ЕС.

Място
    София
    Публикации
    7,065
    Точки (при гласуване)
    27

На мен ми се струва , че колегата премълчава нещо , та ще следя развитието (ако има такова) с интерес .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Място
    София
    Публикации
    1,812
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на Vlado_Ts Преглед на публикациите
    На мен ми се струва , че колегата премълчава нещо ....
    Много неща ,но за такива бързо изгряващи звезди не ми се пише.
    Л.Р. Дискавари 1

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    2,006
    Точки (при гласуване)
    5

Българските граждани без постоянен адрес у нас се водят служебно в софийския район "Средец". Т.е. пак има адрес. Няма да е в адреса драмата...
    Два дебила - это сила,
    три дебила - это мрак,
    шесть дебилов - это мило,
    сто дебилов - это как?

Публикации
    1,760
    Точки (при гласуване)
    15

Понеже познат скоро си смени бг книжката с немска , го запитах защо . Друг негов познат го е предупредил че ако направи опит да си смени книжката в БГ може да му откажат защото живее от дълго време в чужбина . Имало графа за реален адрес на живеене . Моята изтича следващата година и вече съм сигурен че дори няма да правя опит за издаване в БГ . Имам , май и късмет че не се подлъгах да изпращам дъщеря ми на курс в БГ .
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

Място
    sf,sf
    Публикации
    5,332
    Точки (при гласуване)
    17

Е на времето що можеше да имаш 3 , европейски книжки( може да е било и повече), а сега и 1 не може?
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника

Място
    София
    Публикации
    7,065
    Точки (при гласуване)
    27

Цитат Мнение на veskov Преглед на публикациите
    Е на времето що можеше да имаш 3 , европейски книжки( може да е било и повече), а сега и 1 не може?
    Кое време ?
    ..и каква "европейска книжка" ?!
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Място
    sf,sf
    Публикации
    5,332
    Точки (при гласуване)
    17

Ми след 1990 в чужбина можеше да караш с нашта книжка, респективно тук- с тяхна. И с една наша за В се лашкаха автовози и тирчета из цяла Европа, при това работиш за чужда фирма.
    Даника

Място
    София
    Публикации
    7,065
    Точки (при гласуване)
    27

... И с една наша за В се лашкаха автовози и тирчета из цяла Европа....
    Лашкал си дедовия . Аман от глупости !

Място
    София
    Публикации
    3,503
    Точки (при гласуване)
    17

Бая народ иска да "жаса" дявола във въздуха. А да видиме от тая трънка какво ще изскочи.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

Място
    с. Горен чифлик, обл. Варна
    Публикации
    101
    Точки (при гласуване)
    8

И аз си мисля, че нещо се спестява тука. Приятел от около 10 год. живее в Ню Йорк, от може би 8год. не се беше прибирал и като си идва миналата есен си подаде документи и си я смени без никакви проблеми.

Място
    Раднево
    Публикации
    3,473
    Точки (при гласуване)
    9

И с една наша за В се лашкаха автовози и тирчета из цяла Европа, при това работиш за чужда фирма.
    И един Мармот...
    Как не съм разбрал,че бях и млад тогава.
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Опел корса 1.7D исузо 98г.
    Каравана Аdria 390Q

Място
    sf,sf
    Публикации
    5,332
    Точки (при гласуване)
    17

Лашкал си дедовия . Аман от глупости !
    Рано ми е за глупостите, чувал ли си въобще за черен печат, за какво обикновено се сдобиваха нашенци с него? Джокер- работа, непрестижна. Имаш ли представа с какво се караше до неотдавна Камион из Европа, примерно българин в испанска фирма?

Цитат Мнение на georgipetkov64 Преглед на публикациите
    И един Мармот...
    Как не съм разбрал,че бях и млад тогава.
    Тези дето разбраха това, и не само, ние сега обикновено ги плюем, викаме им, че са тъпи и най- вече ,,да, ама знаеш ли кой е лелинчо му, ехее..., даде му куфарче". Лесно е така.
    Даника

Място
    София
    Публикации
    7,065
    Точки (при гласуване)
    27

....Имаш ли представа с какво се караше до неотдавна Камион из Европа....
    Зависи колко ти е това " неотдавна" . Аз по- отдавна (до 2002-ра) се занимавах с ТИР транспорт , че и карах даже .

Място
    Sofia
    Публикации
    200
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране Re: Проблем с шофьорската книжка!

ще прослдявам тема и аз... Скоро ше трибва да сменим моия книжка (Словенска) със БГ книжка. ама не ми се го прави защо сегашна книжка истича на 2064 година
    o89 sedem sedem 33 986

Място
    Бремерхафен - Германия
    Публикации
    868
    Точки (при гласуване)
    12

Елементарно е , където живееш - ползваш тяхна книжка . Никой не отнема правата на СУМПС , може да си го ползваш навсякъде - като турист . Ако имаш адрес в чужбина , си задължен по закон да вземеш местна тапия . Също е и с регистрацията на МПС . Изключения има за командировани за кратки периоди , студенти и т.н. При подаване на документи за подмяна поради изтичане на срока на валидност примерно , се попълва декларация за адрес . Може вече да излиза и автоматично . Ако излъжеш - ето ти повод за дело - документна измама . Подмяната в чужбина се извършва срещу скромна сума , няма курс . Съвет към колегата започнал темата . Поискай им писменно удостоверение за завършения курс и издържания изпит . Превеждаш го , и с него правиш опит да получиш документа в чужбина . Трябва да се получи . Ако ли не , караш курса на ново където живееш , имаш право на изпит при избор от 12 различни езика - според знанията ти .

Kann ich die Prüfung auch in einer anderen Sprache absolvieren?

• Ja! Aktuell bieten wir Ihnen die Möglichkeit, die Prüfung in 12 Fremdsprachen (Englisch, Französisch, Griechisch, Hocharabisch, Italienisch, Kroatisch, Polnisch, Portugiesisch, Rumänisch, Russisch, Spanisch und Türkisch) zu absolvieren. Sprechen Sie Ihren Fahrlehrer an!
    Последно редактиран от Пламен Атанасов ; 11-12-18 в 15:24

Място
    sf,sf
    Публикации
    5,332
    Точки (при гласуване)
    17

Зависи колко ти е това " неотдавна" . Аз по- отдавна (до 2002-ра) се занимавах с ТИР транспорт , че и карах даже .
    От 1990. Навън ги взимаха даже и с С. Там заради заплати, но за тук не знам защо собственик назначaва такъв на автовоз и ТИР. Това вероятно е спряло бързо, но с дубъл, та и повече свидетелства (украински, руски, всякакви от бившата Югосл) вероятно е спряло след влизане в ЕС или поне вече. Колегата Пл Атанасов е споменал за студентите.
    Цитат Мнение на Пламен Атанасов Преглед на публикациите
    Елементарно е , където живееш - ползваш тяхна книжка . Никой не отнема правата на СУМПС , може да си го ползваш навсякъде - като турист . Ако имаш адрес в чужбина , си задължен по закон да вземеш местна тапия . Също е и с регистрацията на МПС . Изключения има за командировани за кратки периоди , студенти и т.н. При подаване на документи за подмяна поради изтичане на срока на валидност примерно , се попълва декларация за адрес . Може вече да излиза и автоматично . Ако излъжеш - ето ти повод за дело - документна измама . Подмяната в чужбина се извършва срещу скромна сума , няма курс . Съвет към колегата започнал темата . Поискай им писменно удостоверение за завършения курс и издържания изпит . Превеждаш го , и с него правиш опит да получиш документа в чужбина . Трябва да се получи . Ако ли не , караш курса на ново където живееш , имаш право на изпит при избор от 12 различни езика - според
    Така е, но колегата защо не го знае
    Даника

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    2,006
    Точки (при гласуване)
    5

Светът нито започва, нито свършва в границите на ЕС. Българската шофьорска книжка не значи нищо в има-няма половината свят.
    В Сърбия до към 2000-та година не се признаваха българските свидетелства. В Азия почти навсякъде ви трябва международна книжка, която е всъщност преведена българска. В Египет не я признават-пробвал съм да си взема кола под наем, искаха ми международно свидетелство. С българското не можело. В щатите е според зависи-във Вирджиния и Вашингтон са ме спирали ченгета, във Вирджиния нищо не са казвали...ама вашингтонското ченге никак не беше убедено, че мога да карам там с българската книжка. Не направи проблем, ама...малко на добра воля.
    Два дебила - это сила,
    три дебила - это мрак,
    шесть дебилов - это мило,
    сто дебилов - это как?

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    15,752
    Точки (при гласуване)
    37

Цитат Мнение на santaclash Преглед на публикациите
    Светът нито започва, нито свършва в границите на ЕС. Българската шофьорска книжка не значи нищо в има-няма половината свят.
    В Сърбия до към 2000-та година не се признаваха българските свидетелства. В Азия почти навсякъде ви трябва международна книжка, която е всъщност преведена българска. В Египет не я признават-пробвал съм да си взема кола под наем, искаха ми международно свидетелство. С българското не можело. В щатите е според зависи-във Вирджиния и Вашингтон са ме спирали ченгета, във Вирджиния нищо не са казвали...ама вашингтонското ченге никак не беше убедено, че мога да карам там с българската книжка. Не направи проблем, ама...малко на добра воля.
    В Щатите някакъв познат го бяха пратили да пита в местния DOT дали важи книжката му. След като чукали-тракали с недоумение на компютъра, извадили един прашасал книжен том отнякъде, трупнали го на бюрото, разлетели се прахоляк и молци от него, прелистили пожълтелите му страници и му казали: "В нашия щат можете да карате с тази книжка!"
    Аз на младини във Франкофония нали старите книжки бяха на български и... френски, много убедено разправях на френските ченгета, че това мойто е международна книжка Онези гледат, клатят глава - "Non, международните книжки са други!". А аз им викам: "Тия са нов образец, вижте - защо иначе ще пише в тях на френски?". И така минавах през проверките им.
    Brexit = Hotel California by Eagles: "You can check out any time you like, But you can never leave!"

Страница 1 от 2 1 2 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Проблем с книжка
    От Kristim2002 във форум Мотоциклети
    Отговори: 0
    Последно мнение: 27-11-18, 16:08
  2. Отговори: 4
    Последно мнение: 06-01-18, 20:17
  3. Отговори: 7
    Последно мнение: 17-12-10, 18:39
  4. Отговори: 2
    Последно мнение: 11-12-08, 09:11