Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с шофьорската книжка!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с шофьорската книжка!

    Здравейте🙂 Незнам дали е тука мястото на публикацията нов съм в форума (извинявам се) Проблема ми е следният. Преди месец и половина се записах на курсове за категория "B" изпитите минах успешно. Вчера отивам в КАТ да подавам заявление, също ми казаха, че протокола е пристигнал... Както си попълвам заявлението получавам отговор, че не мога т да ми издават книжката, защото в Белгия имам адрес (почти от 2 години) и няма как да я издават до като се водя в Белгия. 2. отговор беше - да съм карал курсовете там (след като не разбирам френски няма как) 3. отговор беше - тука в България да имам адрес и да изчакам 6 месеца, след това да подавам заявление за книжка. Моля ви приятели ако сте се блъскали с такъв проблем или ако има варианти да става по-лесно да ме светнете! Извинявам се от ново на администраторите!!!.

  • #2
    От: Проблем с шофьорската книжка!

    Имаш ли български документи за самоличност? Ако да, не би трябвало да има проблем, там нали има български адрес. Проблем възниква само ако вече имаш шофьорска книжка в друга държава от ЕС.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с шофьорската книжка!

      На мен ми се струва , че колегата премълчава нещо , та ще следя развитието (ако има такова) с интерес .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с шофьорската книжка!

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        На мен ми се струва , че колегата премълчава нещо ....
        Много неща ,но за такива бързо изгряващи звезди не ми се пише.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с шофьорската книжка!

          Българските граждани без постоянен адрес у нас се водят служебно в софийския район "Средец". Т.е. пак има адрес. Няма да е в адреса драмата...
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с шофьорската книжка!

            Понеже познат скоро си смени бг книжката с немска , го запитах защо . Друг негов познат го е предупредил че ако направи опит да си смени книжката в БГ може да му откажат защото живее от дълго време в чужбина . Имало графа за реален адрес на живеене . Моята изтича следващата година и вече съм сигурен че дори няма да правя опит за издаване в БГ . Имам , май и късмет че не се подлъгах да изпращам дъщеря ми на курс в БГ .
            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с шофьорската книжка!

              Е на времето що можеше да имаш 3 , европейски книжки( може да е било и повече), а сега и 1 не може?
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с шофьорската книжка!

                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                Е на времето що можеше да имаш 3 , европейски книжки( може да е било и повече), а сега и 1 не може?
                Кое време ?
                ..и каква "европейска книжка" ?!
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с шофьорската книжка!

                  Ми след 1990 в чужбина можеше да караш с нашта книжка, респективно тук- с тяхна. И с една наша за В се лашкаха автовози и тирчета из цяла Европа, при това работиш за чужда фирма.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с шофьорската книжка!

                    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                    ... И с една наша за В се лашкаха автовози и тирчета из цяла Европа....
                    Лашкал си дедовия . Аман от глупости !
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с шофьорската книжка!

                      Бая народ иска да "жаса" дявола във въздуха. А да видиме от тая трънка какво ще изскочи.
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с шофьорската книжка!

                        И аз си мисля, че нещо се спестява тука. Приятел от около 10 год. живее в Ню Йорк, от може би 8год. не се беше прибирал и като си идва миналата есен си подаде документи и си я смени без никакви проблеми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с шофьорската книжка!

                          И с една наша за В се лашкаха автовози и тирчета из цяла Европа, при това работиш за чужда фирма.
                          И един Мармот...
                          Как не съм разбрал,че бях и млад тогава.
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с шофьорската книжка!

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            Лашкал си дедовия . Аман от глупости !
                            Рано ми е за глупостите, чувал ли си въобще за черен печат, за какво обикновено се сдобиваха нашенци с него? Джокер- работа, непрестижна. Имаш ли представа с какво се караше до неотдавна Камион из Европа, примерно българин в испанска фирма?

                            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                            И един Мармот...
                            Как не съм разбрал,че бях и млад тогава.
                            Тези дето разбраха това, и не само, ние сега обикновено ги плюем, викаме им, че са тъпи и най- вече ,,да, ама знаеш ли кой е лелинчо му, ехее..., даде му куфарче". Лесно е така.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с шофьорската книжка!

                              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                              ....Имаш ли представа с какво се караше до неотдавна Камион из Европа....
                              Зависи колко ти е това " неотдавна" . Аз по- отдавна (до 2002-ра) се занимавах с ТИР транспорт , че и карах даже .
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X