Резултати 1 до 12 от 12

Тема: Хладилник на газ

Място
    Добрич
    Публикации
    1,242
    Точки (при гласуване)
    16

По подразбиране Хладилник на газ

Здравейте!
    Мисля да си купя хладилник на газ.По скоро е хладилна кутия тип ракла с обем 42литра.Може да работи на 12;220v и на газ.Предназначен е за къмпинг, а аз ще го ползвам през уикендите на вилата си понеже там няма ток.
    Моля ако някой е ползвал подобен уред да сподели мнение.Аз намерих само два модела по нашите сайтове:Cooler gas и Фриго.Марките нищо не ми говорят, а информация в нета поне на български не открих.Тези дни мисля да отида до Варна да разгледам Фригото в един магазин там, но реших да питам и тук.

Място
    Раднево
    Публикации
    3,473
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране От: Хладилник на газ

Може ли повече информация,или линк?Цената е интересна?
    Всички хладилници в кемпери и каравани,работят на газ.
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Опел корса 1.7D исузо 98г.
    Каравана Аdria 390Q

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    12,659
    Точки (при гласуване)
    27

Цитат Мнение на traktorist Преглед на публикациите
    Здравейте!
    Мисля да си купя хладилник на газ.По скоро е хладилна кутия тип ракла с обем 42литра.Може да работи на 12;220v и на газ.Предназначен е за къмпинг, а аз ще го ползвам през уикендите на вилата си понеже там няма ток.
    Моля ако някой е ползвал подобен уред да сподели мнение.Аз намерих само два модела по нашите сайтове:Cooler gas и Фриго.Марките нищо не ми говорят, а информация в нета поне на български не открих.Тези дни мисля да отида до Варна да разгледам Фригото в един магазин там, но реших да питам и тук.

Имам такъв и го ползвам и в момента на 220. за бирата, че булката все и е малък другия хладилник.
    Справя се чудесно, но не очаквай сериозно охлаждане в първите 12 часа след включване. Особено ако сложиш нещо топло вътре.

Moq e Dometic
    Тел. 0877 517965
    Спортидж 2.0 бензин 2003г. кабрио. Спортидж 2.0 ТДИ 2000г. Ceed 1,6 CRDI 2010г.Каравана Антарес 390 2015г.

Място
    София
    Публикации
    1,089
    Точки (при гласуване)
    12

Аз притежавам такъв в караваната си,общо взето за нищо не става,за студена бира трябва да чакаш поне 12 часа без да го отваряш.
    0 8 76 36 8 542

Място
    София
    Публикации
    3,686
    Точки (при гласуване)
    16

2 години бях в Сахара, близо до Чад. На терена имахме хладилник само на газ. Студеше яко. Не знам защо сегашните са лабави.
    п.п. Спомних си, че Мраз 80 бяха с нагревател 90 W, което е същото, като на газ. На хижата имам един, който още работи, дори замразява и то навън под навеса.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

Публикации
    1,760
    Точки (при гласуване)
    15

И аз ползвам такъв , лятно време също го ползваме редовно (220 в) , защото няма място в големият . За една седмица на Крапец харчи една малка бутилка газ . Много съм доволен ! Преди тръгване за къмпинг , 12 часа работи на 220в в гаража , по време на пътя на 12 в и на място минавам на газ . Голям кеф е да бръкнеш на плажа и да извадиш студена мента и спрайт ( бира или нещо друго по свободен избор ) . Моят го поръчах от софийски сайт без да го видя . Имам го от около 10 години и нямам никакви лоши впечатления .
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

Място
    Добрич
    Публикации
    1,242
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на alexalex69 Преглед на публикациите
    И аз ползвам такъв , лятно време също го ползваме редовно (220 в) , защото няма място в големият . За една седмица на Крапец харчи една малка бутилка газ . Много съм доволен ! Преди тръгване за къмпинг , 12 часа работи на 220в в гаража , по време на пътя на 12 в и на място минавам на газ . Голям кеф е да бръкнеш на плажа и да извадиш студена мента и спрайт ( бира или нещо друго по свободен избор ) . Моят го поръчах от софийски сайт без да го видя . Имам го от около 10 години и нямам никакви лоши впечатления .
    Каква му е марката?Аз
    моя ще го пускам в петък вечер, за да имам студена бира събота и неделя.Мисля, че ще върши работа.
    Последно редактиран от traktorist ; 06-12-18 в 20:29

Място
    Севлиево, тел.0887640708
    Публикации
    377
    Точки (при гласуване)
    8

Купувай и не му мисли!
    Първо виж за какво работно налягане е пригоден.Пише го на лепенката отзад.Вземаш му един редуцир-вентил с посоченото налягане и маслоустойчив маркуч.
    Това, което искам да ти кажа е, да знаеш, че западняците карат на бутан, а не на пропан!Виж го на инструкцията на бутилката при клапана.Ние караме на пропан-бутан.Т.е. при първоначалното палене на пламъка, ще видиш зор-гаси се пламъка, докато излезе леката фракция -пропана.Това е заради дюзата, която не е сметната за пропан.На втория, третия ден нещата се оправят.

Публикации
    1,760
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на traktorist Преглед на публикациите
    Каква му е марката?Аз
    моя ще го пускам в петък вечер, за да имам студена бира събота и неделя.Мисля, че ще върши работа.
    Пише Waeco ама не съм много сигурен че е 100 процента оригинален . Опаковката му малко на чайна ми прилича .
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

Място
    Добрич
    Публикации
    1,242
    Точки (при гласуване)
    16

Преди два дни купих хладилната кутия и още същия ден я включих на газ.След 24часа всичко вътре беше много студено, а водата във формичката за лед беше замръзнала.Вилата където я поставих не се отоплява а по данни на производителя кутията охлажда с 25-30градуса под околната температура в момента.Не зная през лятото дали ще може да замразява лед.Ще видим.Така или иначе ще ми върши страхотна работа и ще спра да разнасям всеки уикенд хладилни чанти от нас до вилата и обратно.
    Още не ми е ясно от къде се усилва и намалява.

Място
    Русе
    Публикации
    2,540
    Точки (при гласуване)
    14

На последната снимка си показал от къде се усилва и намалява За протокола , имам такъв тип и лятото прави лед , ако не е на слънце и не се отваря много често.
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ :P
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

A1+

Място
    На 20 км от Бургас
    Публикации
    1,224
    Точки (при гласуване)
    10

И да е на проветриво място. Т. е. да има полъх който да обдухва системата от зад.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

Сходни теми

1. Купувам: ХЛАДИЛНИК
    От vladstudio във форум Архив
    Отговори: 1
    Последно мнение: 19-08-15, 09:26
  2. Купувам: хладилник на ток и газ
    От Yaro във форум Архив
    Отговори: 4
    Последно мнение: 15-05-12, 19:24
  3. Акъл за хладилник
    От turtey във форум За дома и семейството
    Отговори: 30