Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хладилник на газ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хладилник на газ

    Здравейте!
    Мисля да си купя хладилник на газ.По скоро е хладилна кутия тип ракла с обем 42литра.Може да работи на 12;220v и на газ.Предназначен е за къмпинг, а аз ще го ползвам през уикендите на вилата си понеже там няма ток.
    Моля ако някой е ползвал подобен уред да сподели мнение.Аз намерих само два модела по нашите сайтове:Cooler gas и Фриго.Марките нищо не ми говорят, а информация в нета поне на български не открих.Тези дни мисля да отида до Варна да разгледам Фригото в един магазин там, но реших да питам и тук.

  • #2
    От: Хладилник на газ

    Може ли повече информация,или линк?Цената е интересна?
    Всички хладилници в кемпери и каравани,работят на газ.
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • #3
      От: Хладилник на газ

      Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
      Здравейте!
      Мисля да си купя хладилник на газ.По скоро е хладилна кутия тип ракла с обем 42литра.Може да работи на 12;220v и на газ.Предназначен е за къмпинг, а аз ще го ползвам през уикендите на вилата си понеже там няма ток.
      Моля ако някой е ползвал подобен уред да сподели мнение.Аз намерих само два модела по нашите сайтове:Cooler gas и Фриго.Марките нищо не ми говорят, а информация в нета поне на български не открих.Тези дни мисля да отида до Варна да разгледам Фригото в един магазин там, но реших да питам и тук.

      Имам такъв и го ползвам и в момента на 220. за бирата, че булката все и е малък другия хладилник.
      Справя се чудесно, но не очаквай сериозно охлаждане в първите 12 часа след включване. Особено ако сложиш нещо топло вътре.

      Moq e Dometic

      Коментар


      • #4
        От: Хладилник на газ

        Аз притежавам такъв в караваната си,общо взето за нищо не става,за студена бира трябва да чакаш поне 12 часа без да го отваряш.
        0 8 76 36 8 542

        Коментар


        • #5
          От: Хладилник на газ

          2 години бях в Сахара, близо до Чад. На терена имахме хладилник само на газ. Студеше яко. Не знам защо сегашните са лабави.
          п.п. Спомних си, че Мраз 80 бяха с нагревател 90 W, което е същото, като на газ. На хижата имам един, който още работи, дори замразява и то навън под навеса.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #6
            От: Хладилник на газ

            И аз ползвам такъв , лятно време също го ползваме редовно (220 в) , защото няма място в големият . За една седмица на Крапец харчи една малка бутилка газ . Много съм доволен ! Преди тръгване за къмпинг , 12 часа работи на 220в в гаража , по време на пътя на 12 в и на място минавам на газ . Голям кеф е да бръкнеш на плажа и да извадиш студена мента и спрайт ( бира или нещо друго по свободен избор ) . Моят го поръчах от софийски сайт без да го видя . Имам го от около 10 години и нямам никакви лоши впечатления .
            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

            Коментар


            • #7
              От: Хладилник на газ

              Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
              И аз ползвам такъв , лятно време също го ползваме редовно (220 в) , защото няма място в големият . За една седмица на Крапец харчи една малка бутилка газ . Много съм доволен ! Преди тръгване за къмпинг , 12 часа работи на 220в в гаража , по време на пътя на 12 в и на място минавам на газ . Голям кеф е да бръкнеш на плажа и да извадиш студена мента и спрайт ( бира или нещо друго по свободен избор ) . Моят го поръчах от софийски сайт без да го видя . Имам го от около 10 години и нямам никакви лоши впечатления .
              Каква му е марката?Аз
              моя ще го пускам в петък вечер, за да имам студена бира събота и неделя.Мисля, че ще върши работа.
              Последно редактирано от traktorist; 06-12-18, 19:29.

              Коментар


              • #8
                От: Хладилник на газ

                Купувай и не му мисли!
                Първо виж за какво работно налягане е пригоден.Пише го на лепенката отзад.Вземаш му един редуцир-вентил с посоченото налягане и маслоустойчив маркуч.
                Това, което искам да ти кажа е, да знаеш, че западняците карат на бутан, а не на пропан!Виж го на инструкцията на бутилката при клапана.Ние караме на пропан-бутан.Т.е. при първоначалното палене на пламъка, ще видиш зор-гаси се пламъка, докато излезе леката фракция -пропана.Това е заради дюзата, която не е сметната за пропан.На втория, третия ден нещата се оправят.

                Коментар


                • #9
                  От: Хладилник на газ

                  Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                  Каква му е марката?Аз
                  моя ще го пускам в петък вечер, за да имам студена бира събота и неделя.Мисля, че ще върши работа.
                  Пише Waeco ама не съм много сигурен че е 100 процента оригинален . Опаковката му малко на чайна ми прилича .
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хладилник на газ

                    Преди два дни купих хладилната кутия и още същия ден я включих на газ.След 24часа всичко вътре беше много студено, а водата във формичката за лед беше замръзнала.Вилата където я поставих не се отоплява а по данни на производителя кутията охлажда с 25-30градуса под околната температура в момента.Не зная през лятото дали ще може да замразява лед.Ще видим.Така или иначе ще ми върши страхотна работа и ще спра да разнасям всеки уикенд хладилни чанти от нас до вилата и обратно.
                    Още не ми е ясно от къде се усилва и намалява.





                    Коментар


                    • #11
                      От: Хладилник на газ

                      На последната снимка си показал от къде се усилва и намалява За протокола , имам такъв тип и лятото прави лед , ако не е на слънце и не се отваря много често.
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хладилник на газ

                        И да е на проветриво място. Т. е. да има полъх който да обдухва системата от зад.
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • #13
                          И аз нещо се превъзбудих на тема газово хладилниче за поляната. Някакви идеи за марки и доставчици? Аз намерих това: https://gasmagazin.com/%D1%85%D0%BB%...ooler-gas.html , но нямам идея дали е читаво (да подържа ~ 5 гр. на газ). Други варианти? Около 40ина л. мисля че ми е достатъчно.
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • #14
                            От опита ми с караванни хладилници мога да кажа следното-амонячните хладилници работят в зависимост от околната темрература.Колкото по-топло около хладилника,толкова по-топло и в него.Държат се по-добре при наличие на охлаждане.Ако имаш ток,по-добрия вариант е компресоорна ракла на 12V.Ще харчи 2-4 ампера на час,работи добре независимо от околната температура.Но това само при наличие на ток.
                            Cherokee WJ 4.0L- NP242
                            Honda Africa Twin XRV 750

                            Коментар


                            • #15
                              Хубаво нещо е хладилничето, но незнам дали знаеш какво да очакваш от него!? Ако е за един ден на поляната, безсмислено е.
                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X