Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

    Какво ще стане? Има ли шанс да изпука бобината? Въртят ми се такива мисли, защото от известно време насам всяка година сменям кабели за свещи, а понякога и по два пъти в годината. Сменил съм, какви ли не марки с надеждата да докопам по-читави... и си мисля да си купя кабели на метър с медна сърцевина и да си направя сам кабели. Какво мислите по въпроса?
    ОФА КБ X20SE + метан

  • #2
    От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

    А свещите сменяваш ли? С предписаните или подходящи, ако си правил някакъв тунинг по двигателя.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #3
      От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

      На обикновените изолационното им съпротивление е доста по ниско. Изолацията ще пробие много бързо - не са правени да държат на 10 - 15 000 волта номинално напрежение.

      Коментар


      • #4
        От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
        А свещите сменяваш ли? С предписаните или подходящи, ако си правил някакъв тунинг по двигателя.
        Сменям и свещите, правилните за мотора са.
        ОФА КБ X20SE + метан

        Коментар


        • #5
          От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

          Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
          На обикновените изолационното им съпротивление е доста по ниско. Изолацията ще пробие много бързо - не са правени да държат на 10 - 15 000 волта номинално напрежение.
          Не става въпрос за обикновени кабели, а за високоволтови за запалителна система, но с медна сърцевина. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l500.jpg
Прегледи:1
Размер:11.5 КБ
ID:5804447
          ОФА КБ X20SE + метан

          Коментар


          • #6
            От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

            Ще работи, ама може да ошашкаш компютъра със смущения. Зависи от колата.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

              Може би ще зависи от колата и компа и. Иначе става , но ще смущаваш леко радио ефира , аз съм с мешана скара на Витарата , правени от мен.
              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

              Коментар


              • #8
                От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

                Намали разстоянието м/у електродите на свещите, щом си на метан, затова не издържат кабелите, ще почнат и бобините

                Коментар


                • #9
                  От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

                  На моята кабелите пробиваха поради това че опираха в нещо и чашките където бяха завити свещите по якога се появяваше масло заради гарнитура на капака . Преместих бобината така че кабелите да не се допират до маркучи,други кабели....
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

                    Засега смятам да си направя един комплект със силиконов кабел със съпротивление, пък да видим... Имам достатъчно прекъсващи кабели в килера, ще им разглобя внимателно накрайниците и готово. Поръчах си вече 3 метра кабел от ebay.
                    -Ще намаля малко разстоянието между електродите, слава Богу засега бобината си е наред и е оригиналната.
                    -Кабелите никъде не опират, винаги при монтаж внимавам за това, както и всички други кабели и маркучи гледам да не се търкат един в друг, защото все пак мотора шава из коша Имам теч на масло от гарнитурата на капака, но мисля че е малко и не стига до леглата на свещите, но ще разгледам внимателно. Като свалям старите кабели, лулите им не са изцапани с масло.
                    ОФА КБ X20SE + метан

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

                      Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                      Засега смятам да си направя един комплект със силиконов кабел със съпротивление, пък да видим... Имам достатъчно прекъсващи кабели в килера, ще им разглобя внимателно накрайниците и готово. Поръчах си вече 3 метра кабел от ebay.
                      -Ще намаля малко разстоянието между електродите, слава Богу засега бобината си е наред и е оригиналната.
                      -Кабелите никъде не опират, винаги при монтаж внимавам за това, както и всички други кабели и маркучи гледам да не се търкат един в друг, защото все пак мотора шава из коша Имам теч на масло от гарнитурата на капака, но мисля че е малко и не стига до леглата на свещите, но ще разгледам внимателно. Като свалям старите кабели, лулите им не са изцапани с масло.
                      Дай моля те линк към ибей, че се интересувам!Ще сменям и кабели и лули на мотоциклет от 82-ра.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

                        Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
                        Дай моля те линк към ибей, че се интересувам!Ще сменям и кабели и лули на мотоциклет от 82-ра.
                        Немой!
                        Пиши колко метра ти трябва и как да ти го дам.
                        Наскоро намерих руло високоволтов, от едното време.
                        Не ми даде сърце да го хвърля и го скътах отново.
                        Гаранция е по-кабел от сегашният чайниски!
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

                          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                          Немой!
                          Пиши колко метра ти трябва и как да ти го дам.
                          Наскоро намерих руло високоволтов, от едното време.
                          Не ми даде сърце да го хвърля и го скътах отново.
                          Гаранция е по-кабел от сегашният чайниски!
                          Кабела да, но изолацията старее.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

                            Както беше завряно кангалчето в кучи г.з - едва ли
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

                              Където и да го завреш, ако не е вакуумирано, той озона си е във въздуха...
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X