Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    Всичко, което намалява смущенията, намалява и енергията на искрата
    Изобщо казано, това не е абсолютно вярно. Подобренията от последните примерно 25г са изцяло схемотехнически, откъм "комутатора". Най-решаващото, разбира се, е махането на кабела.

    А загубата на енергия в съпротивлението на кабела е доста скромна - за 1м кабел при 10кОм съпротивление имаш изгубени 3-5%.

    Коментар


    • #47
      От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

      Смущенията са резултат от разсейване на енергия. Отишла е не там, за където е била предназначена
      Обаче не виждам ползата от такова "издребянване" в теория. Нито е възможно цялата енергия на искрата да "избяга" в смущения, нито начините за намаляване на смущения ще се отразят с нещо съществено на искрата.
      На комфорта на водача и работата на електрониката обаче липсата на смущения се отразява повече от благотворно!
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #48
        От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
        -
        Проблемите ги решиха с разполагането на бобините върху свещта.
        За тях, производителите, а ти да не може нищо да премериш или ремонтираш и за тъпа дреболия да хвърлиш няколко стотин евра. Щото за гаранцията работи.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #49
          От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

          Да не говорим пък, че основните смущения не идваха от кабелите, а от под капачката на разпределителя. Постоянен кръгов огън.

          Коментар


          • #50
            От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            За тях, производителите, а ти да не може нищо да премериш или ремонтираш и за тъпа дреболия да хвърлиш няколко стотин евра..
            Меренето не е проблем,но че някой пукат като "пуканки" е вярно (не им харесва жегата върху главата),а когато са в група картинката е още по неприятна.
            (правил съм маймунски изпълнения от две групи да събирам една,но не си струва)

            Коментар


            • #51
              От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Да не говорим пък, че основните смущения не идваха от кабелите, а от под капачката на разпределителя. Постоянен кръгов огън.
              Режимът в капачката малко се различава от постояннотоков двигател и повече прилича на запалителните свещи. А който и да генерира ВЧ колебания, за да станат на смущения някой трябва да ги излъчи. Е те там ролята на кабелите е незаменима.

              (изключвам тук тези, които вървят по ниското напрежение - с чисто медни кабели има и много в тази посока, заради странната идея кондензаторът да е паралелен на ключа, а не на бобината.

              Коментар


              • #52
                От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

                Кръгов огън при нормална работа няма как да има,мотора ще се гневи и ще хвърля огън и гръмотевици в смукателния колектор.Случва се при пукнатина в капачката да прескача искра от един на друг цилиндър но това не съм забелязал да води до никакви смущения освен в работата на мотора.Иначе темата стана доста интересна,електрониката не ми е сила,но ми е любопитно как се справят производителите с новите кабели с медно ядро,не ми е попадал такъв екраниран,или просто не съм го разрязал за да го видя,че е екраниран.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X