Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2
Резултати 21 до 27 от 27

Тема: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

Място
    Севлиево, тел.0887640708
    Публикации
    375
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

Цитат Мнение на Esper Преглед на публикациите
    Немой!
    Пиши колко метра ти трябва и как да ти го дам.
    Наскоро намерих руло високоволтов, от едното време.
    Не ми даде сърце да го хвърля и го скътах отново.
    Гаранция е по-кабел от сегашният чайниски!
    Ша премеря четирите кабела на Магната и ша ти кажа!Благодаря.

Публикации
    1,862
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

Цитат Мнение на VladimCho Преглед на публикациите
    Въртят ми се такива мисли, защото от известно време насам всяка година сменям кабели за свещи, а понякога и по два пъти в годината. Сменил съм, какви ли не марки с надеждата да докопам по-читави... ?
    Стана ми интересно какво точно се случва с кабелите ,може ли да споделите по обстойно?
    А на поставените въпроси моите отговори леко се различават от някой твърдения.
    Първо бобината при липса на съпротивление си работи в по "лек" режим, но както ВИ казаха радиото няма да хареса смущенията. Поставяне на подходящи резистори също е вариант. Медния проводник си е здрава и проверена класика.
    След монтажа на новите проводници правите проба на изолацията като запалите и с проводник закачен за масата и "оголеното" жило обходите с докосване новите проводници.Ако има условия за пробив,ще видите и ще чуете.
    Когато тествам високоволтовите проводници поставям регулируем разрядник(купен,направен) и настройвам на предела. Така за кратко товаря системата и обхождайки кабела проверявам изолацията. Трябва да е обезопасено да не прехвърли към ел. инсталацията ,че щетите могат да са сериозни.
    Друг вариант е ако някой разполага със стенд за свещи. В стенда се създава налягане над 14ат. и последователно се монтират и проверяват всички кабели и лули.Цялата процедура е под 5 минути. Може да си тествате и свещите и да останете изненадани от тях.

Място
    София
    Публикации
    678
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на petkov_bb Преглед на публикациите
    Стана ми интересно какво точно се случва с кабелите ,може ли да споделите по обстойно?...
    Винаги монтирам новите кабели внимателно с много пластмасови разделители, в които ги вкарвам и гледам никой кабел да не се опира в нещо, в което може да се протрие. Между година и половина и някой и друг месец изкарват кабелите, БОШ изкара средно някъде към 7-8 месеца. Симптомите са винаги пробиви. Първо се усещат на метан, като моментно прекъсване на цилиндър. На тъмно като с подаване на малко газ се получава дискотека...
    Линкове към ebay не мисля да пускам, пишете в търсачката и ще ви излезе всичко, има по много! Също така и видях лула на NGK с 5кО съпротивление. А иначе свещите ми са на няколко месеца, Denso... преди това бях с Beru.
    ОФА КБ X20SE + метан

Място
    София
    Публикации
    7,062
    Точки (при гласуване)
    27

Цитат Мнение на Kirilpm Преглед на публикациите
    Ако моторчето е с класическо запалване с чукче няма смисъл да се търси кой знае какъв кабел,скубни си от някоя стара лада или москвич и си отрежи колкото ти трябва,универсалните лули тип Балканче точно си пасват с тези кабели
    Ами "моторчето" може да го видиш в подписа на колегата . Не става въпрос за руски таралясник .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Място
    Перник
    Публикации
    1,823
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на ичиконти Преглед на публикациите
    Ша премеря четирите кабела на Магната и ша ти кажа!Благодаря.
    Е няма за какво.
    Ако свършат работа ще бъде удоволствие.
    Обратното на това да ги бях изгорил заради мед-та
    LZ5AF

Място
    Панагюрище
    Публикации
    7,887
    Точки (при гласуване)
    33

Между година и половина и някой и друг месец изкарват кабелите, БОШ изкара средно някъде към 7-8 месеца. Симптомите са винаги пробиви. Първо се усещат на метан, като моментно прекъсване на цилиндър. На тъмно като с подаване на малко газ се получава дискотека...
    Просто си случил на бобина/и, но ако не намалиш разстоянието между електродите на свещите ще опукаш и нея/тях.

Място
    София
    Публикации
    1,160
    Точки (при гласуване)
    8

А иначе свещите ми са на няколко месеца, Denso... преди това бях с Beru.

Аз от около 4 години ползвам чешките BRISK за Пропан-бутан/метан и съм доволен ! И на Кончето и на Слончето на жена ми !
    Хюндай Галопер Ексийд 3000 V 6 ДБ

Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2

Сходни теми

1. С какъв мотор да заменя ХР-а ?
    От a.d.357 във форум Избор на мотор
    Отговори: 4
    Последно мнение: 24-08-17, 20:59
  2. Куршум с разтапящо се ядро ?
    От Goblin във форум Оръжия за лов и боеприпаси
    Отговори: 4
    Последно мнение: 13-02-09, 01:41
  3. Кабели за свещите - какви?