Страница 1 от 2 1 2 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 27

Тема: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

Място
    София
    Публикации
    679
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

Какво ще стане? Има ли шанс да изпука бобината? Въртят ми се такива мисли, защото от известно време насам всяка година сменям кабели за свещи, а понякога и по два пъти в годината. Сменил съм, какви ли не марки с надеждата да докопам по-читави... и си мисля да си купя кабели на метър с медна сърцевина и да си направя сам кабели. Какво мислите по въпроса?
    ОФА КБ X20SE + метан

Място
    sf,sf
    Публикации
    5,321
    Точки (при гласуване)
    17

По подразбиране От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

А свещите сменяваш ли? С предписаните или подходящи, ако си правил някакъв тунинг по двигателя.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника

Място
    Ботевград
    Публикации
    1,030
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

На обикновените изолационното им съпротивление е доста по ниско. Изолацията ще пробие много бързо - не са правени да държат на 10 - 15 000 волта номинално напрежение.

Място
    София
    Публикации
    679
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на veskov Преглед на публикациите
    А свещите сменяваш ли? С предписаните или подходящи, ако си правил някакъв тунинг по двигателя.
    Сменям и свещите, правилните за мотора са.
    ОФА КБ X20SE + метан

Място
    София
    Публикации
    679
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на mendi Преглед на публикациите
    На обикновените изолационното им съпротивление е доста по ниско. Изолацията ще пробие много бързо - не са правени да държат на 10 - 15 000 волта номинално напрежение.
    Не става въпрос за обикновени кабели, а за високоволтови за запалителна система, но с медна сърцевина. Име:  s-l500.jpg
Прегледи: 370
Размер:  11.5 Кб
    ОФА КБ X20SE + метан

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    1,997
    Точки (при гласуване)
    4

Ще работи, ама може да ошашкаш компютъра със смущения. Зависи от колата.
    Два дебила - это сила,
    три дебила - это мрак,
    шесть дебилов - это мило,
    сто дебилов - это как?

Публикации
    926
    Точки (при гласуване)
    10

Може би ще зависи от колата и компа и. Иначе става , но ще смущаваш леко радио ефира , аз съм с мешана скара на Витарата , правени от мен.
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

Място
    Панагюрище
    Публикации
    7,890
    Точки (при гласуване)
    33

Намали разстоянието м/у електродите на свещите, щом си на метан, затова не издържат кабелите, ще почнат и бобините

Място
    Варна
    Публикации
    2,949
    Точки (при гласуване)
    13

На моята кабелите пробиваха поради това че опираха в нещо и чашките където бяха завити свещите по якога се появяваше масло заради гарнитура на капака . Преместих бобината така че кабелите да не се допират до маркучи,други кабели....
    Sent from my Nokia s fenerche

Място
    София
    Публикации
    679
    Точки (при гласуване)
    9

Засега смятам да си направя един комплект със силиконов кабел със съпротивление, пък да видим... Имам достатъчно прекъсващи кабели в килера, ще им разглобя внимателно накрайниците и готово. Поръчах си вече 3 метра кабел от ebay.
    -Ще намаля малко разстоянието между електродите, слава Богу засега бобината си е наред и е оригиналната.
    -Кабелите никъде не опират, винаги при монтаж внимавам за това, както и всички други кабели и маркучи гледам да не се търкат един в друг, защото все пак мотора шава из коша Имам теч на масло от гарнитурата на капака, но мисля че е малко и не стига до леглата на свещите, но ще разгледам внимателно. Като свалям старите кабели, лулите им не са изцапани с масло.
    ОФА КБ X20SE + метан

Място
    Севлиево, тел.0887640708
    Публикации
    377
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на VladimCho Преглед на публикациите
    Засега смятам да си направя един комплект със силиконов кабел със съпротивление, пък да видим... Имам достатъчно прекъсващи кабели в килера, ще им разглобя внимателно накрайниците и готово. Поръчах си вече 3 метра кабел от ebay.
    -Ще намаля малко разстоянието между електродите, слава Богу засега бобината си е наред и е оригиналната.
    -Кабелите никъде не опират, винаги при монтаж внимавам за това, както и всички други кабели и маркучи гледам да не се търкат един в друг, защото все пак мотора шава из коша Имам теч на масло от гарнитурата на капака, но мисля че е малко и не стига до леглата на свещите, но ще разгледам внимателно. Като свалям старите кабели, лулите им не са изцапани с масло.
    Дай моля те линк към ибей, че се интересувам!Ще сменям и кабели и лули на мотоциклет от 82-ра.

Място
    Перник
    Публикации
    1,829
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на ичиконти Преглед на публикациите
    Дай моля те линк към ибей, че се интересувам!Ще сменям и кабели и лули на мотоциклет от 82-ра.
    Немой!
    Пиши колко метра ти трябва и как да ти го дам.
    Наскоро намерих руло високоволтов, от едното време.
    Не ми даде сърце да го хвърля и го скътах отново.
    Гаранция е по-кабел от сегашният чайниски!
    LZ5AF

Място
    Варна
    Публикации
    3,904
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на Esper Преглед на публикациите
    Немой!
    Кабела да, но изолацията старее.

Място
    Перник
    Публикации
    1,829
    Точки (при гласуване)
    13

Както беше завряно кангалчето в кучи г.з - едва ли
    LZ5AF

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    1,997
    Точки (при гласуване)
    4

Където и да го завреш, ако не е вакуумирано, той озона си е във въздуха...
    Два дебила - это сила,
    три дебила - это мрак,
    шесть дебилов - это мило,
    сто дебилов - это как?

Място
    Перник
    Публикации
    1,829
    Точки (при гласуване)
    13

Ами изглежда както си е произведен, нито го е пекло слънце, нито е бил изложен на температура.
    Но както казах не се натискам да го дам, както си е стоял последните 20 години ще престои поне още толкова без да "прокисне"
    Финално аз не го продавам и ако ми трябва по предназначение бих предпочел на 99.9% точно този а не нещо, довлечено от ибей.
    LZ5AF

Място
    sf,sf
    Публикации
    5,321
    Точки (при гласуване)
    17

Цитат Мнение на Паджеровод Преглед на публикациите
    Намали разстоянието м/у електродите на свещите, щом си на метан, затова не издържат кабелите, ще почнат и бобините
    +, но къде го е писал, питах го
    Даника

Място
    Панагюрище
    Публикации
    7,890
    Точки (при гласуване)
    33

+, но къде го е писал, питах го
    В подписа

Място
    sf,sf
    Публикации
    5,321
    Точки (при гласуване)
    17

Даа, за поредно. Благодаря.
    Даника

Публикации
    593
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на Esper Преглед на публикациите
    Немой!
    Ако моторчето е с класическо запалване с чукче няма смисъл да се търси кой знае какъв кабел,скубни си от някоя стара лада или москвич и си отрежи колкото ти трябва,универсалните лули тип Балканче точно си пасват с тези кабели

Страница 1 от 2 1 2 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. С какъв мотор да заменя ХР-а ?
    От a.d.357 във форум Избор на мотор
    Отговори: 4
    Последно мнение: 24-08-17, 20:59
  2. Куршум с разтапящо се ядро ?
    От Goblin във форум Оръжия за лов и боеприпаси
    Отговори: 4
    Последно мнение: 13-02-09, 01:41
  3. Кабели за свещите - какви?
    От vanka.ta във форум ВАЗ