Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

    Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
    Ето с такива кабели съм от 20 години . Няма пробиви , няма пукане. Джипа е с електронно запалване и газ.
    Еми... дай малко повече информация. А пък и кабелите отпреди 20 години не са това, което са днешните... Тези с медна сърцевина ли са, без съпротивление?
    ОФА КБ X20SE + метан

    Коментар


    • #32
      От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

      Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
      Еми... дай малко повече информация. А пък и кабелите отпреди 20 години не са това, което са днешните... Тези с медна сърцевина ли са, без съпротивление?
      Вътре няма жица , и след толкова години са меки и гъвкави.
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #33
        От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

        Аз съм със същите кабели на Champion на около 15 години,оставете тея приказки едно време какви кабели имаше,има ги и сега.Въпроса е че не мога да ги намеря в България,магазинчето от което ги купих отдавна не съществува с тези кабели имаше и друго голямо предимство,много трудно гасне във вода,трябва всичко да е обилно залято.
        https://www.ebay.co.uk/itm/HONDA-PRE...-/142704374373 ей ги съвсем същите,само че за някакъв хондьо
        Иначе като трайност съм забелязал че най-трайни са тези с медна сърцевина,почти винаги почва да пробива изолацията,но проводника остава непрекъснат и дори с пробив в изолацията стават за прибиране.

        Коментар


        • #34
          От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

          Тези с меден кабел вътре може и да се намерят някъде, но причината да отпаднат от масовия пазар е, че не винаги се понасят с електрониката по съвременните коли.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #35
            От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

            Тия кабели с медна сърцевина не се понасят даже и с електрониката на УАЗ (онова 131.3734 дето има два транзистора и половина, колкото да се води електроника). Регулаторът на напрежение, ако не е механичен, също се вижда в чудо и почва да работи по-зле от механичния.

            Това че на бобината и е по-леко е вярно само в някакъв смисъл, а не изобщо. Вероятността да пукне изолацията на бобината при използване на медни кабели е по-голяма. Пуква по dv/dt, ако на някого му е интересно.

            Това, че изолацията едно време била по-добра също е крайно условно и се отнася до сравнението между някакво менте и някакво друго менте. Качествените днес са по-добри от качествените от медните времена и то с много. За механични свойства и склонност към напукване, пречупване и протриване да не говорим. За това как едновремешните се вкокаляваха на студено, някои до степен да пострадат от вибрациите на двигателя - също. Взаимодействието с водни пръски, сол от пътната поддръжка, конденз и скреж също е много различно.

            И те така.

            Единствената полза от медния кабел е че ако се скапе лулата можеш да зачистиш 3-4см изолация и да го усучеш директно на свещта, за да се прибереш. Това изобщо на машина, на която захранващите електроди на свещите са ти достъпни. Ако го правиш това със съвременен кабел ще ти трябва гайка или поне свинска опашка.

            Коментар


            • #36
              От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

              На този тип кабел с медно жило дори едно време се слагаше муфа с мегаомово съпротивление на централния кабел.
              Друг проблем не съм забелязвал или нямам спомен.
              Обаче радиото без това съпротивление нямаше смисъл въобще да се пуска. И не само на собственото радио а на околните. Особено на по-средните и дълги вълни, дето сега дори ги не турят в аудио уредбите...
              А сега на цялата бордова електроника само с медни кабели няма да и се повярва в живота какво се случва!
              Враг усраине

              Коментар


              • #37
                От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

                Съпротивлението не беше мегаомово ами няколко килоома. За сметка на това при ГТП го измерваха отделно и за измерването се плащаше отделно. То беше и първият заподозрян при пропуски в запалването.

                В интерес на истината и радиоприемниците се подобриха в същия период (80-те). Смущенията от запалителните уредби ги атакуваха главно по междинна честота (455кХц), което беше лесно решим проблем. УКВ-то с неговите си 10.7 МХц междинна честота не страдаше от искрови смущения.

                Коментар


                • #38
                  От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

                  От някаква година натам би трябвало да е помислено и за това (уж)-т.е. шашава работа на високото напрежение да не ошашка всичката нисковолтова гмеж по колата....ама често казано, не бих разчитал на тоя късмет. Като знам, че на моята цялото табло се захранва по един широк лентов кабел и без табло колата въобще не може да запали...определено не бих рискувал. А е 16-годишен кокошарник. 6-годишен има реални шансове да умре на място спед подобен експеримент с "медни" кабели. Така, че....я по-добре недейте!
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

                    http://www.tesla-blatna.cz/en/produc...ets-parameters

                    Тук можете да видите за кои коли Тесла какви кабели прави. МедЕни има и за доста ново кошници.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #40
                      От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      МедЕни има и за доста ново кошници.
                      И те какво общо имат със старите, неекранирани, еднослойно изолирани медни жици от жигулско-москвичовите времена?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

                        Имат медна сърцевина?
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #42
                          От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Имат медна сърцевина?
                          ... и някои други особености, които не позволяват да бъдат произведени в домашни условия. Нито пък ги правят подходящи за кола, която не е предвидена за такива.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

                            -Само аз ли съм "припрян" и подобен проблем решавам за ден,два,а не за месец,два.
                            -За високоволтовите кабели с медна сърцевина,ако не преминават опасно близо до другите снопове (опция да опържат компа при пробив) и игнорираме смущенията други проблеми не съм срещал и бобините не са се "оплакали". Даже повече лули-бобини съм сменял от прегряване.
                            Що се отнася до въглеродната сърцевина (графитна) в такъв филм са не вкарвали кабелите ,че чак не ми се спомня! Отделно заради дължините, съпротивлението между късия и дългия кабел е със 100% разлика.
                            Проблемите ги решиха с разполагането на бобините върху свещта.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

                              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                              заради дължините, съпротивлението между късия и дългия кабел е със 100% разлика.
                              Точно така и трябва да бъде.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

                                Всичко, което намалява смущенията, намалява и енергията на искрата, а тя е важна винаги. Пак става дума за компромиси и в този случай.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X