Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

    Ами изглежда както си е произведен, нито го е пекло слънце, нито е бил изложен на температура.
    Но както казах не се натискам да го дам, както си е стоял последните 20 години ще престои поне още толкова без да "прокисне"
    Финално аз не го продавам и ако ми трябва по предназначение бих предпочел на 99.9% точно този а не нещо, довлечено от ибей.
    Враг усраине

    Коментар


    • #17
      От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Намали разстоянието м/у електродите на свещите, щом си на метан, затова не издържат кабелите, ще почнат и бобините
      +, но къде го е писал, питах го
      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      А свещите сменяваш ли? С предписаните или подходящи, ако си правил някакъв тунинг по двигателя.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #18
        От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
        +, но къде го е писал, питах го
        В подписа

        Коментар


        • #19
          От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

          Даа, за поредно. Благодаря.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #20
            От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

            Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
            Немой!
            Пиши колко метра ти трябва и как да ти го дам.
            Наскоро намерих руло високоволтов, от едното време.
            Не ми даде сърце да го хвърля и го скътах отново.
            Гаранция е по-кабел от сегашният чайниски!
            Ако моторчето е с класическо запалване с чукче няма смисъл да се търси кой знае какъв кабел,скубни си от някоя стара лада или москвич и си отрежи колкото ти трябва,универсалните лули тип Балканче точно си пасват с тези кабели

            Коментар


            • #21
              От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

              Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
              Немой!
              Пиши колко метра ти трябва и как да ти го дам.
              Наскоро намерих руло високоволтов, от едното време.
              Не ми даде сърце да го хвърля и го скътах отново.
              Гаранция е по-кабел от сегашният чайниски!
              Ша премеря четирите кабела на Магната и ша ти кажа!Благодаря.

              Коментар


              • #22
                От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

                Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                Въртят ми се такива мисли, защото от известно време насам всяка година сменям кабели за свещи, а понякога и по два пъти в годината. Сменил съм, какви ли не марки с надеждата да докопам по-читави... ?
                Стана ми интересно какво точно се случва с кабелите ,може ли да споделите по обстойно?
                А на поставените въпроси моите отговори леко се различават от някой твърдения.
                Първо бобината при липса на съпротивление си работи в по "лек" режим, но както ВИ казаха радиото няма да хареса смущенията. Поставяне на подходящи резистори също е вариант. Медния проводник си е здрава и проверена класика.
                След монтажа на новите проводници правите проба на изолацията като запалите и с проводник закачен за масата и "оголеното" жило обходите с докосване новите проводници.Ако има условия за пробив,ще видите и ще чуете.
                Когато тествам високоволтовите проводници поставям регулируем разрядник(купен,направен) и настройвам на предела. Така за кратко товаря системата и обхождайки кабела проверявам изолацията. Трябва да е обезопасено да не прехвърли към ел. инсталацията ,че щетите могат да са сериозни.
                Друг вариант е ако някой разполага със стенд за свещи. В стенда се създава налягане над 14ат. и последователно се монтират и проверяват всички кабели и лули.Цялата процедура е под 5 минути. Може да си тествате и свещите и да останете изненадани от тях.

                Коментар


                • #23
                  От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

                  Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                  Стана ми интересно какво точно се случва с кабелите ,може ли да споделите по обстойно?...
                  Винаги монтирам новите кабели внимателно с много пластмасови разделители, в които ги вкарвам и гледам никой кабел да не се опира в нещо, в което може да се протрие. Между година и половина и някой и друг месец изкарват кабелите, БОШ изкара средно някъде към 7-8 месеца. Симптомите са винаги пробиви. Първо се усещат на метан, като моментно прекъсване на цилиндър. На тъмно като с подаване на малко газ се получава дискотека...
                  Линкове към ebay не мисля да пускам, пишете в търсачката и ще ви излезе всичко, има по много! Също така и видях лула на NGK с 5кО съпротивление. А иначе свещите ми са на няколко месеца, Denso... преди това бях с Beru.
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

                    Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                    Ако моторчето е с класическо запалване с чукче няма смисъл да се търси кой знае какъв кабел,скубни си от някоя стара лада или москвич и си отрежи колкото ти трябва,универсалните лули тип Балканче точно си пасват с тези кабели
                    Ами "моторчето" може да го видиш в подписа на колегата . Не става въпрос за руски таралясник .
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

                      Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
                      Ша премеря четирите кабела на Магната и ша ти кажа!Благодаря.
                      Е няма за какво.
                      Ако свършат работа ще бъде удоволствие.
                      Обратното на това да ги бях изгорил заради мед-та
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

                        Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                        Между година и половина и някой и друг месец изкарват кабелите, БОШ изкара средно някъде към 7-8 месеца. Симптомите са винаги пробиви. Първо се усещат на метан, като моментно прекъсване на цилиндър. На тъмно като с подаване на малко газ се получава дискотека...
                        Просто си случил на бобина/и, но ако не намалиш разстоянието между електродите на свещите ще опукаш и нея/тях.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

                          Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                          А иначе свещите ми са на няколко месеца, Denso... преди това бях с Beru.

                          Аз от около 4 години ползвам чешките BRISK за Пропан-бутан/метан и съм доволен ! И на Кончето и на Слончето на жена ми !

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

                            Ето с такива кабели съм от 20 години . Няма пробиви , няма пукане. Джипа е с електронно запалване и газ. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170119_11302.jpg
Прегледи:1
Размер:601.5 КБ
ID:5805059
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Ами "моторчето" може да го видиш в подписа на колегата . Не става въпрос за руски таралясник .
                              Отговорих на този колега "Дай моля те линк към ибей, че се интересувам!Ще сменям и кабели и лули на мотоциклет от 82-ра."
                              Кабелите от руските таралясници са едни от малкото,които се намират в наши дни с изолация за ВН и медна сърцевина,успех в другите да забодеш лула с винтче.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ако заменя високоволтовите кабели на свещите с такива с медно ядро...

                                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                                Отговорих на този колега "Дай моля те линк към ибей, че се интересувам!Ще сменям и кабели и лули на мотоциклет от 82-ра."
                                Кабелите от руските таралясници са едни от малкото,които се намират в наши дни с изолация за ВН и медна сърцевина,успех в другите да забодеш лула с винтче.
                                Има една камара варианти и продавачи. Пишеш в търсачката ignition cable и ти излизат, какви ли не... На първо време си направих комплект от внимателно разглобени стари лули и накрайници и кабел на метър обаче с нормалното си графитно ядро със съпротивление. Като се пооправи времето ще ги тествам един по един колата, а по-натам ще си купя и лули за направи си сам кабели
                                ОФА КБ X20SE + метан

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X