Страница 3 от 3 ПървиПърви 1 2 3
Резултати 41 до 50 от 50

Тема: Питане за IQOS цигари, или каквото е там

Място
    Сливен
    Публикации
    1,833
    Блог Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране От: Питане за IQOS цигари, или каквото е там

Цитат Мнение на cnc82 Преглед на публикациите
    Че не е безвредно не е , но да го сравним с цигарите !
    Дали да изям една диария или твърдо лайно.... хммм дилема, която не знам как ще разреша...

Никотина е наркотикът, с най-голяма степен на пристрастяване. Без значение колко силно си решен да откажеш цигарите, никотинът винаги успява да накара мозъка да оправдае или намери причина за само още една последна, последна, ПОСЛЕДНА цигара. Факт е че в тази индустрия има толкова пари, че не е проблем веществото да не е официално признато за наркотик в смисъл да бъде поставено извън закона.
    Забавни са философските и филантропски изказвания от типа - ей на, тея цигари нямат катрани и не знам си какви други простотии... само никотин т.е. те не са чак толкова вредни... абе мани... изгубена кауза.
    Само се замислете... ако пушач пушещ една кутия на ден спре да пуши, за една година ще събере пари за 2 комплекта читави гуми или добра газова уредба или 820 кила бензин или читава пушка или няколко хубави ножа или 72 кила пастърма...

Темата беше за Iqos - имам колеги с тая простотия - верно не смърди колкото другите, но пак ме дразни, пак го усещам и пак остава миризма след тях.
    42

Място
    с.Огнен Карнобатско
    Публикации
    561
    Точки (при гласуване)
    2

Цитат Мнение на slaf4u Преглед на публикациите
    Дали да изям една диария или твърдо лайно.... хммм дилема, която не знам как ще разреша...

Никотина е наркотикът, с най-голяма степен на пристрастяване. Без значение колко силно си решен да откажеш цигарите, никотинът винаги успява да накара мозъка да оправдае или намери причина за само още една последна, последна, ПОСЛЕДНА цигара. Факт е че в тази индустрия има толкова пари, че не е проблем веществото да не е официално признато за наркотик в смисъл да бъде поставено извън закона.
    Забавни са философските и филантропски изказвания от типа - ей на, тея цигари нямат катрани и не знам си какви други простотии... само никотин т.е. те не са чак толкова вредни... абе мани... изгубена кауза.
    Само се замислете... ако пушач пушещ една кутия на ден спре да пуши, за една година ще събере пари за 2 комплекта читави гуми или добра газова уредба или 820 кила бензин или читава пушка или няколко хубави ножа или 72 кила пастърма...

Темата беше за Iqos - имам колеги с тая простотия - верно не смърди колкото другите, но пак ме дразни, пак го усещам и пак остава миризма след тях.
    Напълно съм съгласен колега !

Парите са двигателя , а тук той е един от най-мощните !

П.П. Много пъти съм чувал , че цигарите се отказват по-трудно от наркотиците . Дали е така не знам , наркотици не съм употребявал .
    Който търси , намира !

Място
    Русе
    Публикации
    2,993
    Точки (при гласуване)
    19

Цитат Мнение на slaf4u Преглед на публикациите

.....или 72 кила пастърма...
    Честно казано - почти съм сигурен, че щетите от 72 кила пастърма за година върху крехкото ми здраве ще надминат тези от 365 изпушени кутии цигари.

Място
    Сливен
    Публикации
    1,833
    Блог Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на сто Преглед на публикациите
    Честно казано - почти съм сигурен, че щетите от 72 кила пастърма за година върху крехкото ми здраве ще надминат тези от 365 изпушени кутии цигари.
    Кой е казал, че сам ще си я ядеш? Виж цигарите - пушиш и тровиш тези около себе си. Същото е и с пастърмата - хапваш и черпиш наоколо.

Копия и пасти от произволна статия в нетя:
    "Според признанията на наркомани, които са се излекували от хероинова зависимост, да се откажат цигарите е значително по-трудно."
    42

Място
    София
    Публикации
    73
    Точки (при гласуване)
    4

200г пастърма дневно са много по-малко вредни от 1 кутия цигари.
    Пробвайте.

Сериозно, от опит го пиша - качих в първата година около 10кг, основно от мезета. Просто ти се възвръща обонянието и възприятията за вкус и оценяваш качествата на храната. И си хапваш...
    И въпреки повечето литри, бях започнал да тичам много повече и по-леко отпреди това. Просто има въздух.
    Така, че по-добре пастърмата...

NIKSD е онлайн
    Николай Александров
    Старши участник | ОС || +ПЛ |
    Място
    San Diego, California
    Публикации
    4,735
    Точки (при гласуване)
    28

Това с отказването на цигарите и пастърмата не е вярно! Аз и жената не пушим от повече от 10 години, пък не съм видял тон и половина пастърма. Някой ме прецака, къде ми е пастърматааааа!

/това като с бензина- имам 3 бройки с V8 и една Хонда Сивик, като съм карал Хондата, щел съм да пестя... До сега келепир от карането на Хондата не съм видял, карайте си 5000 кубика моторетки и си носете новите дрехи/
    "Докато има търпимост към всичко извън правилата, нещата ще са така."- Джамбазов

Място
    Пловдив
    Публикации
    345
    Точки (при гласуване)
    8

Около мен има няколко човека с аикус и дори трима от тях вече спряха напълно да пушат другите са минали на 100% на аикос.Затова мисля че да може да помогне на някой да откаже папиросите напълно.

п.с.Аз и жената сме от онези инати който ги отказаха без айкос и вече 3год не пушим и ни е много добре.
    п.с.2 Само да попитам къде я дават тая пастърма,че да идем двамата да си земем за миналите 3 год. По 72 кила викате . 3год .2 човека = малии много е....
    Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

Място
    Русе
    Публикации
    2,993
    Точки (при гласуване)
    19

Понеже повлякох крак по пастърмата като част от опциите по Славчо ако спреш цигарите, да опитам да продължа.

За себе си съм убеден, че каквато и да е промяна на навиците, предизвиква негативни промени в здравословното състояние. Дали ще промениш храненето, дневния режим, охулваните "вредни" навици или дори часът на ставане и лягане - това са все неща, които разлигавят "почвата" под краката и рано или късно се стига до нежелани последствия. Ако може да се опазите да не започвате да пушите е добре. Ако вече сте започнали, то следвайте вътрешните си усещания дали, по колко и до кога.
    Научи ме да пуша жена ми, в девети или десети клас като бяхме. Спирал съм ги за кратко през времето, когато беше проблем да си намериш цигари, пак така по финансови причини по-късно и за два месеца след операция поради тотална физическа немощ. Сега ходя пеш минимум 15 километра на ден, ходя бързо, а поне една четвърт от маршрута съм с цигара в устата. Чувствам се добре Ако изям седемдесет кила осолено месо на година, със сигурност ще си докарам проблеми.

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    15,727
    Точки (при гласуване)
    37

Цитат Мнение на сто Преглед на публикациите
    ....Ако може да се опазите да не започвате да пушите е добре...
    Факт, че никой във форумЪт не признава да е на хероин
    Има различно податливи на пристрастяване хора и с различни способности да преодолеят абстиненцията. Затова има наркомани и не-наркомани. Затова има успели да се излекуват наркомани и неуспели. По същия начин има отказали се пушачи, такива дето не са започвали никога и такива, които не могат да откажат цигарите.
    Аз например на млади години съм опитал всички консумируеми по естествен път (т.е. без инжектиране в кръвта) наркотици, но не съм се пристрастил към нито един от тях. Но от цигарите не мога да се откажа Спрях ги за три години когато баща ми издъхна от рак на белите дробове в ръцете ми и по-късно пак пропуших.
    Та ще замолА горните нравоучители, въздържатели, committed quitters и прочие успели българи да не обЕсняват в тази тема колко е вредно тютюнопушенето и колко лесно е да се откажеш.
    Brexit = Hotel California by Eagles: "You can check out any time you like, But you can never leave!"

Място
    София
    Публикации
    23,069
    Точки (при гласуване)
    83

Цитат Мнение на Bogoljub Gagic Преглед на публикациите
    ...
    Та ще замолА горните нравоучители, въздържатели, committed quitters и прочие успели българи да не обЕсняват в тази тема колко е вредно тютюнопушенето и колко лесно е да се откажеш.
    За вредността наистина няма нужда да се обяснява. Едва ли има пушач, който не го знае. Пък отказването кой е казал, че е лесно? Не е хич лесно и затова далеч не всеки успява.

Страница 3 от 3 ПървиПърви 1 2 3

Сходни теми

1. ГМО или каквото е осганало
    От белята във форум Екология, опазване на природата и планетата
    Отговори: 0
    Последно мнение: 01-04-11, 20:39
  2. Каквото и да става...!
    От cveti във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Последно мнение: 24-12-08, 15:11
  3. Стойки за каквото се сетите.
    От sparkybg във форум GPS-и, разработка на карти, средства за ориентиране.
    Последно мнение: 22-11-07, 11:11
  4. Каквото и да ви говорят...
    От Паджеровод във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 10
    Последно мнение: 17-08-07, 14:14

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •