Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за IQOS цигари, или каквото е там

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Питане за IQOS цигари, или каквото е там

    Това с отказването на цигарите и пастърмата не е вярно! Аз и жената не пушим от повече от 10 години, пък не съм видял тон и половина пастърма. Някой ме прецака, къде ми е пастърматааааа!

    /това като с бензина- имам 3 бройки с V8 и една Хонда Сивик, като съм карал Хондата, щел съм да пестя... До сега келепир от карането на Хондата не съм видял, карайте си 5000 кубика моторетки и си носете новите дрехи/
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #47
      От: Питане за IQOS цигари, или каквото е там

      Около мен има няколко човека с аикус и дори трима от тях вече спряха напълно да пушат другите са минали на 100% на аикос.Затова мисля че да може да помогне на някой да откаже папиросите напълно.

      п.с.Аз и жената сме от онези инати който ги отказаха без айкос и вече 3год не пушим и ни е много добре.
      п.с.2 Само да попитам къде я дават тая пастърма,че да идем двамата да си земем за миналите 3 год. По 72 кила викате . 3год .2 човека = малии много е....
      Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

      Коментар


      • #48
        От: Питане за IQOS цигари, или каквото е там

        Понеже повлякох крак по пастърмата като част от опциите по Славчо ако спреш цигарите, да опитам да продължа.

        За себе си съм убеден, че каквато и да е промяна на навиците, предизвиква негативни промени в здравословното състояние. Дали ще промениш храненето, дневния режим, охулваните "вредни" навици или дори часът на ставане и лягане - това са все неща, които разлигавят "почвата" под краката и рано или късно се стига до нежелани последствия. Ако може да се опазите да не започвате да пушите е добре. Ако вече сте започнали, то следвайте вътрешните си усещания дали, по колко и до кога.
        Научи ме да пуша жена ми, в девети или десети клас като бяхме. Спирал съм ги за кратко през времето, когато беше проблем да си намериш цигари, пак така по финансови причини по-късно и за два месеца след операция поради тотална физическа немощ. Сега ходя пеш минимум 15 километра на ден, ходя бързо, а поне една четвърт от маршрута съм с цигара в устата. Чувствам се добре Ако изям седемдесет кила осолено месо на година, със сигурност ще си докарам проблеми.

        Коментар


        • #49
          От: Питане за IQOS цигари, или каквото е там

          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
          ....Ако може да се опазите да не започвате да пушите е добре...
          Факт, че никой във форумЪт не признава да е на хероин
          Има различно податливи на пристрастяване хора и с различни способности да преодолеят абстиненцията. Затова има наркомани и не-наркомани. Затова има успели да се излекуват наркомани и неуспели. По същия начин има отказали се пушачи, такива дето не са започвали никога и такива, които не могат да откажат цигарите.
          Аз например на млади години съм опитал всички консумируеми по естествен път (т.е. без инжектиране в кръвта) наркотици, но не съм се пристрастил към нито един от тях. Но от цигарите не мога да се откажа Спрях ги за три години когато баща ми издъхна от рак на белите дробове в ръцете ми и по-късно пак пропуших.
          Та ще замолА горните нравоучители, въздържатели, committed quitters и прочие успели българи да не обЕсняват в тази тема колко е вредно тютюнопушенето и колко лесно е да се откажеш.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #50
            От: Питане за IQOS цигари, или каквото е там

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            ...
            Та ще замолА горните нравоучители, въздържатели, committed quitters и прочие успели българи да не обЕсняват в тази тема колко е вредно тютюнопушенето и колко лесно е да се откажеш.
            За вредността наистина няма нужда да се обяснява. Едва ли има пушач, който не го знае. Пък отказването кой е казал, че е лесно? Не е хич лесно и затова далеч не всеки успява.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #51
              Колеги - взех на съпругата ми такива ел. цигара ,но нещо цигарите с които ми я дадоха и идват силни (жълт HEETS). Някой знае ли кой цвят са най-слабите ?

              Коментар


              • Savov
                Savov коментира
                Редактиране на коментар
                Има приблизително 10 вида. Различно силни са, едно време е пишело на опаковката, сега не. Аз купих в началото по 1 кутия от всички видове. Тествах и останах на най-силните. Така съм от 1,5 год. Гаднички са, но с постоянство и упоритост се свиква.

            • #52
              Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
              Колеги - взех на съпругата ми такива ел. цигара ,но нещо цигарите с които ми я дадоха и идват силни (жълт HEETS). Някой знае ли кой цвят са най-слабите ?
              Всички са еднакво "силни". Разликата е само във вкуса.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #53
                На 2 пъти се пробвах с айКос - след 3-4 месеца става катастрофа - вкус на пластмаса, не се чувствам добре. И друго - прекалено много ме занимават със себе си - заредена, не е заредена, прегряла, не е рестартирана, ужасТ. Дори си взех 2ри комплект та като не работи едното да ползвам другото. И още едно сравнение - като си забравя/загубя цигарите разхода е 5 лв за нова кутия и лев за запалка, а при аЙкос не е точно така. Накратко - не става.
                O888 749-O86
                C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
                NC 750

                Коментар


                • #54
                  Решете си и просто ги откажете. На 13и правя 1 година. Оцелява се. Поне от 6-7 месеца не се и сещам. Зора е общо взето първите 2 месеца.

                  Това след 30 години димене.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #55
                    Това само по себе си е похвално, и е най-доброто решение на тая глупост с тютюнопушенето. Но, има един лек проблем...
                    Уви, познавам не един и двама пропушили след над десетилетие "no smoking".
                    Наскоро от немско се появи поредния такъв, и съм му обещал че ще му отпоря ушите.

                    Затова има една приказка - цигари се спират, а не се отказват. Дано ти да си по-упорит де...
                    Пиша горното с опит и от двете страни - пушач, биваш (за над 2г.) пак пушач и т.н.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #56

                      • #51.1
                        Savov коментира
                        Днес, 16:38
                        Има приблизително 10 вида. Различно силни са, едно време е пишело на опаковката, сега не. Аз купих в началото по 1 кутия от всички видове. Тествах и останах на най-силните. Така съм от 1,5 год. Гаднички са, но с постоянство и упоритост се свиква.
                      ===============

                      В грешка си , "калориите" никога не са били упоменавани. И силни и леки няма. Всички са еднакво "калорични". Едно време на всички кутии пишеше само 6,1гр тютюн.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20220608_225348.jpg
Прегледи:1019
Размер:301.2 КБ
ID:6865921
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • #57
                        Аз от 2 години съм на “сухо”.
                        Само пакет Житан мисля, че ще ми свали гарда.
                        Отдаена ги няма в татковИната, в скапаната Юръп и след.
                        Та мисля да съм в безопасност от спиране ама да не се заричам…

                        А с тези ел-говна последно френд се опитва да ме зарибява.
                        Аз бях на черен Дънхил, тази фекалия я дърпах като цигане - сопол.
                        Искам да запаля, пардон - стартирам втора но не може.
                        Няма ток…

                        Така не разбрах каква е идеята.
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • kameno karp
                          kameno karp коментира
                          Редактиране на коментар
                          Идеята е да не ги смучеш една след друга.

                        • Esper
                          Esper коментира
                          Редактиране на коментар
                          Ами аналогови обикновено не палех една от друга.
                          Тая чикярщина нито е по-евтина нито е по-безвредна.
                          Като бонус е още по-ангажираща.

                      • #58
                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        Това само по себе си е похвално, и е най-доброто решение на тая глупост с тютюнопушенето. Но, има един лек проблем...
                        Уви, познавам не един и двама пропушили след над десетилетие "no smoking".
                        Наскоро от немско се появи поредния такъв, и съм му обещал че ще му отпоря ушите.

                        Затова има една приказка - цигари се спират, а не се отказват. Дано ти да си по-упорит де...
                        Пиша горното с опит и от двете страни - пушач, биваш (за над 2г.) пак пушач и т.н.
                        Писането ми беше по повод залъгалките. Според мен пари на вятъра. Парите от моите цигари ги обръщам в бензин.

                        За другото - това ми е второто спиране, та знам за какво говориш. Вече е по-успешно от първото. Драстично по-успешно и по-осъзнато. Да видим лолко ще трае.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • Juiced
                          Juiced коментира
                          Редактиране на коментар
                          Като гледам как трайно цената на бензина седи на пазара ми се струва ,че ще е успешен опита ти за спиране.

                        • sparkybg
                          sparkybg коментира
                          Редактиране на коментар
                          А, причината да ги спра не е финансова. Тя и здравословна не е. Покрай един имплант ми предписаха и антибиотик, щото съм бил пушач. И след 2 антибиотика покрай въпросния зъб и после имплант, си направих чревната флора никаква да я няма, та после половин година пих пробиотици да се освестя. Та, реших че ако ще се тровя с цигари, и заради това ще се тровя и с антибиотици, тоя филм не е моя.

                          Чак след това реших че ще си купя нещо вървящо и харчещо и парите от цигарите ще отиват в резервоара, с кеф! При 200 кинта месечно за цигари, даже при тия цени и при 5.7 HEMI, съм на далавера. Здравето башка.
                          Последно редактирано от sparkybg; 09-06-22, 20:15.

                      • #59
                        Аз само да кажа че като не съм пушил никога - пак не ми се получава да спестявам по кутия цигари пари на ден. Всъщност се получава де ама трябваше да стана на 45 години първо.

                        Аааа и не знам дали икоса е по-вреден ама друго ако не миризмата му е много по-приемлива (за непушач това).


                        Една колежка сецаше такъв фазомер известно време, даже си купи следваща версия на същото, сега гледам че пак е минала на Карелия.

                        Коментар


                        • #60
                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Аз само да кажа че като не съм пушил никога - пак не ми се получава да спестявам по кутия цигари пари на ден...
                          Не е голяма загуба...

                          - Пушиш ли?
                          - Да.
                          - По колко кутии на ден?
                          - 3.
                          - Колко струва 1 кутия?
                          - 10 долара.
                          - И от колко години пушиш?
                          - От 15 години.
                          - Значи, ако една кутия струва 10 долара, а ти пушиш по 3 кутии на ден, харчиш по около 900 долара на месец. За година се получават около 10 800 долара, нали така?
                          - Така е.
                          - Тоест за последните 15 години си похарчил над 162 000 долара за цигари?
                          - Явно е така.
                          - А замислял ли си се, че при правилно вложение на спестените пари сега можеше да си купиш Ферари?
                          - A ти пушиш ли?
                          - Не.
                          - И къде ти е шибаното Ферари?
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • s_s1
                            s_s1 коментира
                            Редактиране на коментар
                            Купил съм си със спестените за цигари пари други приятни изживявания генерирали приятни спомени.
                            Неправилната инвестиция е, че част от спестяванията съм натрупал в телесни мазнинки.

                          • Ясен
                            Ясен коментира
                            Редактиране на коментар
                            Предвид в какви времена живеем, не се знае дали е неправилна инвестицията.

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X